Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék összeköltözni a...

Szeretnék összeköltözni a barátnőmmel, de ő nem akarja cserben hagyni az anyukáját. Hogyan győzzem meg hogy őt ott semmibe veszik?

Figyelt kérdés

Két dolgozó van a családjukban. A barátnőm és az anyja. tele vannak adóssággal,lakáshitel,személyi kölcsön,egy felmondott személyi kölcsön,közüzemi tartozások(épp h be tudják fizetni a számlát),nagyon sok pénzt lead épp ezért hogy megtudjanak élni. Ott van még a Gyesen lévő nővére a kisgyerekével. Ő nem dolgozik sehol,de még a házi munka is mindig a barátnőmre marad. Sokszor ha ő éjszakás meló után aludna hangoskodnak(az anyja ,meg a tesója és persze a gyerek-ott ülnek egymással szembe de ordibálnak),de mikor pl ők alszanak,vagy pihenni akarnak akkor ha már délutános müszak után mikrózni akar barátnőm és csörömpöl vagy suttogunk a konyhába akkor már mondják h alszik ám a gyerek,én is aludni akarok.


Egy csomó dolog van amin látszik hogy semmibe veszik őt. Lead egy csomó pénzt de sokszor még egy kg kenyeret sem vesz az anyja. Én 1-2 év múlva szeretnék barátnőmtől gyereket és el is akarom venni feleségül,de az anyja mikor ezt elmesélte barátnőm akkor leoltotta h nehogy szülni merjen,meg h akkor velük mi lesz nem fognak elférni anynian a lakásban,stb... Szerintem ideje hogy az anyja és a tesója oldja meg a családi gondokat. hagyhatnák végre élni a barátnőmet. nem mondják neki h ne öltözzön el,de látom h érzelmileg zsarolják.

27/F barátnőm 25 éves.


2012. márc. 30. 06:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mindig lesz újabb hitele az anyukának, pláne, ha már rájött, hogy ez kiváló eszköz a zsarolásra.

Talán ha ebből a szemszögből nézné a barátnőd, könnyebb lenne döntenie is

(providenttől? noooormális???)

2012. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
drukkolok nektek, hogy eljöjjön az anyjától
2012. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én egy 1-2 éven belül,még 30 éves korom elött szeretnék gyereket. Szeretem a barátnőmet nagyon,de ha nem tudom rávenni h ne hagyja magát manipulálni akkor lehet h jobb lenne ha szakítanánk... Már nagyon régóta együtt vagyunk,és nem ezt terveztünk. Erre az időre már babát terveztünk,és még most még a kötözés sem jöhet szóba.
2012. ápr. 1. 15:07
 14/16 anonim ***** válasza:

Az ilyen típus férfiban/nőben egyaránt megtalálható. Nagyon ritka, hogy sikerül kiszedni a pióca családtagok közül, mert érzelmi zsarolással fenyegetik ("Éhen halunk, ha elmész, ezt akarod? Tartozol ennyivel!"). Ha nem áll a sarkára a rábeszélésed ellenére, akkor engedd el. És még ha el is költözne, nem garancia, hogy nem küldene haza pénzt. Gondolom, mivel amúgy az ő részéről nem tudna érdemileg hozzátenni az életetekhez (mármint nincs kezdőtőkéje), nem hiányozna még az is, hogy a fizetését hazaadja és te álld a költségeit.

Én csak úgy költöznék össze vele, ha megígérné, hogy nem ad haza. Tapasztalatból beszélek, nekem a párom is ilyen helyzetben volt (mondjuk ott dolgoztak a szülők is, illetve később nyugdíjasak lettek, de olyan szarul bántak a pénzzel és annyi hitelt halmoztak fel, hogy nem jutottak egyről a kettőre). Én kijelentettem neki, ha összeköltözünk, nem jótékonykodunk a szüleinek, mivel nekünk épp elég lesz az albérletet fizetni. 1x kértek is pénzt, nem kaptak. Egyszer a nővére is, ő sem kapott.

2012. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Abba már rég megegyeztünk hogy ha összeköltözünk akkor nekünk is kell a pénz,tehát nem tudja majd tovább támogatni a családját.

Tényleg nagyon szeretem őt,és iszonyú bunkónak érzem magam amiért már a szakítás is eszembe jutott.

2012. ápr. 1. 16:05
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy bunkó, én megértelek. Mikor én annak idején, a költözés tervezgetésekor közöltem, hogy csak úgy megyek bele, ha nem támogatja őket, iszonyat összevesztünk, majdnem szakítottunk. Nem tetszett neki, hogy lényegében választás elé állítom, de el tudta dönteni, kihez ragaszkodjon. Őt is nagyon durván lehúzták éveken át, az tette be nála az ajtót, mikor azt hitték, engedi az ő nevére felvenni a következő Provident hitelt (addigra már a szülei nyilván nem voltak hitelképesek még azoknál sem). Akkor leüvöltötte a fejüket és bejelentette, hogy elköltözik.

Sajnos a finomkodás nem megy, az idődet rabolod. Adj ultimátumot, ha nem dönt, akkor továbbállsz. Hidd el, abban a helyzetben kibukik, megéri-e várni rá. Elsőre nekem úgy tűnt, nem, aztán amint első dühe elszállt, mellém állt. Kicsit ugyan féltem, hogy nem lesz semmi, továbbra is rájárnak a fiukra anyósék, vagy őt hazaviszi minden héten a bűntudat, de meglepően nem ez történt. Inkább alig találkozik velük, nem igen keresi őket.

2012. ápr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!