Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék összeköltözni a...

Szeretnék összeköltözni a barátnőmmel, de ő nem akarja cserben hagyni az anyukáját. Hogyan győzzem meg hogy őt ott semmibe veszik?

Figyelt kérdés

Két dolgozó van a családjukban. A barátnőm és az anyja. tele vannak adóssággal,lakáshitel,személyi kölcsön,egy felmondott személyi kölcsön,közüzemi tartozások(épp h be tudják fizetni a számlát),nagyon sok pénzt lead épp ezért hogy megtudjanak élni. Ott van még a Gyesen lévő nővére a kisgyerekével. Ő nem dolgozik sehol,de még a házi munka is mindig a barátnőmre marad. Sokszor ha ő éjszakás meló után aludna hangoskodnak(az anyja ,meg a tesója és persze a gyerek-ott ülnek egymással szembe de ordibálnak),de mikor pl ők alszanak,vagy pihenni akarnak akkor ha már délutános müszak után mikrózni akar barátnőm és csörömpöl vagy suttogunk a konyhába akkor már mondják h alszik ám a gyerek,én is aludni akarok.


Egy csomó dolog van amin látszik hogy semmibe veszik őt. Lead egy csomó pénzt de sokszor még egy kg kenyeret sem vesz az anyja. Én 1-2 év múlva szeretnék barátnőmtől gyereket és el is akarom venni feleségül,de az anyja mikor ezt elmesélte barátnőm akkor leoltotta h nehogy szülni merjen,meg h akkor velük mi lesz nem fognak elférni anynian a lakásban,stb... Szerintem ideje hogy az anyja és a tesója oldja meg a családi gondokat. hagyhatnák végre élni a barátnőmet. nem mondják neki h ne öltözzön el,de látom h érzelmileg zsarolják.

27/F barátnőm 25 éves.


2012. márc. 30. 06:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nincsen semmi gond, meg kell mondani az anyukának, hogy a gyesen lévő lánya 1-2 év múlva visszamegy dolgozni és lesz 2 dolgozó megint a családban ha barátnőd eljön onnan
2012. márc. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem arról kéne meggyőzni őt, hgoy a családja semmibe veszi... ezt mégis hogyan képzeldted? :( lehet, hogy így van, de ezzel nagyon beletaposhatsz az éréseibe. Vigyázz ezzel!

Azt kéne vele megbeszélni, hogy vágyik-e veled tényleg közös életre. Hogy ez a vágya természetes és jogos. És hogy ez azzal jár, hogy külön költöztök, és az általatok keresett pénzből a ti kettőtök jövőjét építitek. Azt megint nem javaslom, hogy azzal gyere elő, hogy nem segítheti a családját, hiszen látható, hogy ez fontos neki (hisz most is ezt teszi, bármilyen bánásmódban van is része).

Ezt kell vele megértetni.

2012. márc. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem tudja, csak nem akar tudomást venni róla, mert szereti őket. Esetleg a többiekkel kéne megbeszélned a problémát,, ha meg nem hajlanak rá még mindig letudtok ülni barátnőddel. Igazából ebbe nehéz tanácsot adni, de remélem sikerül megoldanotok a problémát!
2012. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Tenni nagyon sokat nem tudsz, az ilyenek soha nem szakadnak le az anyukájukról. Fölösleges erőlködnöd csak az idődet pócsékolod.
2012. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ő is szeretne velem költözni,meg tervezni de a családja érzelmileg zsarolja. Már 2 éve úgy volt hogy erre az időre már a babát is tervezzük,de mindig jön h most nem tehetem meg h elmenjek sok a svájci frank,anya nem bírná egyedül,meg tudod milyen a tesóm... vagy nem lehet egy év mire lejár a provident..a kölcsön még 4 év mire lejár a személyi kölcsön-már lejárt volna, 1 év volt vissza de az anyja meghosszabbította a futamidőt és most megint 3 vagy hány év van vissza. Aztán megint újabb provident,az egyik lejár veszi fel a másikat.

Teljesen kihasználják,és ő is látja ezt sokszor,de sajnálja őket ott hagyni.

2012. márc. 30. 13:22
 6/16 A kérdező kommentje:

A mutkor már sírt hogy azt hitte mire 25 éves lesz már lesz gyerekünk,de nem is lát esélyt se arra h mostanában belevágjunk a baba projektbe,irigyli a tesóját aki csak ugy szült egy gyereket,nem érdekelte h az anyja mit mond neki.

Mikor néha hangosan mondja h én is szeretnék majd gyereket az anyja meg a tesója is mondja h ne mert elbaszod az életet,nem bulizhatsz-ezt a tesója mondja általában,meg hogy akkor nem lesz pénz-ezt az anyja mondja

2012. márc. 30. 13:24
 7/16 anonim ***** válasza:
hasonló helyzetben voltam én is, mint a barátnőd. 2 évig én tartottam el apámat, és a húgomat. minden fizetésemet odaadtam, apám dolgozni persze nem dolgozott. 23 évesen elegem lett, h érzelmileg zsarolt, mert azt csinálta. bejelentettem h elköltözöm (1 hét múlva talált munkát). most is sz@rba van, mert rengeteg a hitel, de nekem muszáj volt eljönnöm, mert van saját életem is. menjen el a barátnőd amilyen hamar csak tud. felnőtt ember az anyja és a testvére is. oldják meg a problémáikat.
2012. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Nem rég volt itt egy hasonló kérdés csak itt a lány írt.

Itt is a lányt érzelmileg zsarolja az anyja.De lehet,hogy a barátnőd tette fel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Komolyan mintha csak a barátnőmet olvastam volna! Ám ott a kor nem stimmel de azért irtam neki egy privát üzit
2012. márc. 30. 15:30
 10/16 Vycaa2000 válasza:
Szerintem mond azt neki, hogy tiszteletben tartod a döntését és teljesen igaza van! Majd aztán rá fog jönni előbb vagy utóbb, hogy igazad volt! Addig csak támogasd a döntését!
2012. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!