Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik ilyesmiket írnak, azok a...

Akik ilyesmiket írnak, azok a saját anyukról is hasonló véleményen vannak?

Figyelt kérdés

Ritkán szoktam válaszolni ezen az oldalon,kérdést kiírni pedig még ritkábban,de úgy gondoltam,ezt azért megkérdezem.


Kérdésemet úgy írom le,hogy azt azért tudnotok kell, én nem szeretnék gyereket,és itt jön a DE:

egyszerűen néha már én szégyenlem magam,hogy egyesek milyen lekezelő módon nyilatkoznak az édesanyákról.

A teljesség igénye nélkül néhány példa: "sok frissen szült liba"-itt döntöttem el,hogy felteszem a kérdést, "csak azok szülnek korán,akiknek nem volt igényük továbbtanulni", "az anyukák élettere a játszótér és az otthonuk között van","az anyukák mackóban járnak,zsíros hajúak" és még sorolhatnám. Akik ezt a topicot szokták olvasni,gondolom tudják,miről beszélek.

Bár én szeretnék gyereket,mégse tudnék soha ilyesmiket írni vagy akárcsak mondani,hiszen mélységesen tisztelem azokat,akik felnevelik a jövő generációját.

Miért ilyenek az emberek? Miért bántják meg így a másikat,akiről a világon semmit nem tudnak,csak azért,mert elhangzik,hogy van gyereke?


2012. márc. 30. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
azok az emberek nincsenek tisztaba hogy mit is mondanak,habar én speciel ilyet meg senkitől sem halottam,inkább azt szoktam hogy dicsérik az anyukákat a mások nem csak azok szülnek akiknek nem volt lehetősségük tovább tanulni az embert tol függ és nem tanulási lehetősségtől.
2012. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát én is hasonló véleményen vagyok az anyámról.. Én nem cigiziek. nem iszok, nem drogozok, nem szoktam bulizni, segítek neki mindenben taulok szorgalmasan stb.. tehát lehet azt mondani rám hogy "jófiú" vagyok..De ha véletlenül más véleményen vagyunk valamin akkor rögtön elmebetegnek nylívánít rám hívja a mentőket meg minden, dettó ugyanez az apám is.. Most akkor megkérdezem.. minek kell akkor gyerek ha úgyis csak cselédnek és csicskásnak használja semmi szeretet nem ad neki és nem lehetnek önálló véleményei... velem ezt csinálja az anyám..
2012. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Nos... én pl. nem vagyok agyoniskolázott, de széles látókörű vagyok és értelmes. Nem zsíros a hajam, mert kétnaponta mosom, de itthon mackóban járok. Valóban itthon vagyok a legtöbbet, és persze játszón, mert a gyerekeimnek erre van szüksége.

És ha ettől rosszabb ember volnék bárkitől, akkor az a bárki mondja ide az arcomba. És gondoljon arra, hogy az ő anyja is mackóban járt és vitte őt is játszóra stb.

2012. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
És tapasztalatból mondom, majdnem mindenki, aki előítéletes az anyákkal, rájön később, hogy mekkorát hibázott. Csak kicsit később. Nem mindenkinél ketyeg egyformán az óra.
2012. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Ezen már én is elgondolkoztam.

Gondolom ha az ő anyjuk vannak ki pár nap "szabadságot" hogy kozmetikázzon, fodrászhoz menjen, vásároljon néhány csini rucit és ezalatt nekik kéne mosni, ebédet csinálni akkor aztán jönne a "Szerintetek is önző az anyám?" kérdés.


Nekem is van egy 6 hónapos lányom. Még nem járunk játszótérre, viszont heti 1x elsétálunk a munkahelyemre, szintén heti 1x megyek a barátnőimmel pletyizni, koktélozni. Nem érzem úgy, hogy el lennék temetve :-)

Ja, és nem várom el, hogy az emberek a lábaim előtt heverjenek, mert anya vagyok. Sőt, néha már kifejezetten idegesít, hogy mindenki azt kérdezi: mi van a babával? Ha elmegyek itthonról, szeretnék másról beszélgetni.


Ez van, az emberek szeretnek általánosítani :-)

2012. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
Figyelj, szerintem ennek az anyuka dolognak két oldala van. Tehát az egyik, hogy valaki anyuka, aki otthon mackóban van, annyira fáradt, hogy már hajat mosni sincs ideje, rábüfizik a baba a felsőjére, játszótérre jár vele stb. A másik oldal, hogy egy anyukának NŐ-nek is kéne lennie... Aki odafigyel magára, ad a külsejére, ha van lehetősége és ereje eljár szórakozni, kikapcsolódni a barátaival, vagy kettesben a párjával, igyekszik csinos, szexi maradni. Szerintem erre mindkét félnek szüksége van. Értem én, hogy ezeket nehéz valakinek megvalósítani a gyerek mellett, főleg ha több is van, de akkor szerintem senki ne csodálkozzon ha a férje nem tud rá Nőként nézni, "csak" anyukaként. Persze minden tiszteletem az övék, hogy vállalkoznak babára, de szerintem nem szabadnak úgy élni, hogy ha megszületik a baba, onnantól kezdve valaki CSAK anyuka lesz. Nem szabadna megszűnni NŐ-ként létezni. (persze akkor még ott van az az oldal is, akik a nőiességük kiteljesedését az anyuka létben látják, de az már más tészta) Amit te tapasztaltál az szerintem ez lehet, hogy ha valaki anyuka lesz akkor megfeledkezik magáról és már csak anyuka minőségben létezik. Aminek szerintem nem szabadna megvalósulnia és ha nekem lesz majd gyerekem igyekszem arra törekedni, hogy megtaláljam az egyensúlyt.
2012. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
Ez igaz, de én NŐ a férjem szemében, a lakásban legyek és ne a mások véleménye miatt. Amúgy igen, össze lehet mosni az anyaságot a nőiességgel, nekem nemegyszer mondta a férjem, hogy eddig is nagyon szerette a mellemet, de sokkal jobban tetszik neki amiatt, hogy hosszú hónapokig abból etettem a gyerekeinket. Igenis átminősül az ember, de persze nőnek lenni nem szűnik meg.
2012. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

Azért bántják a másikat mert de vagányság beszólni a másiknak de azt nem veszik észre hogy saját magukat járatják le az ilyen szöveggel



Elegem van már abból, hogy az anyukákat mindenki lehordja a sárga földig és beáltalánosítják őket

Nem minden anyuka jár zsíros hajjal, nem minden anyuka megy el a boltba csoki foltos, büfis felsőben


Észhez kéne térniük a húszon-harminc éveseknek akik állandóan azt hangoztatják, hogy nem akarnak gyereket szülni, mert ők biz nem lesznek disznók, az ő mellük aztán nem fog lógni, meg nem lesznek rabszolgák.

Fogalmuk sincs miről szól az anyaság, de állandóan szidják a kedves anyukákat.

2012. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ezeket itt tapasztalom,ezen az oldalon írogatnak ilyeneket az anyákról. Való igaz,az életben én ilyesmivel nem találkoztam,de itt némelyek igen lekezelő hangnemben beszélnek az anyukákról. Amiket írtam,azok csak példák,hogy én ilyesmiket olvastam. Csak úgy elgondolkoztam rajta,hogy akik itt ilyeneket írnak,azok megmernék-e mutatni a saját anyukájuknak,hogy igazából milyen véleménye van azokról,akik életet adtak egy másik emberi lénynek.
2012. márc. 30. 13:07
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Anyám nem járt mackóban. Nem zsíros a haja, nem elhízott, van karrierje, nem ücsörgött otthon velünk folyamatosan. Nem látom értelmét, miért kellene folyamatosan a gyerekkel foglalkozni (pláne ha valakinek ez annyira megerőltető feladat, hogy a hajmosás meg átvenni legalább egy farmert, az már nem megy), nekem semmi bajom a normális anyukákkal, de itt az oldalon ilyeneket nem nagyon szoktam látni. A másik meg, mikor ilyeneket olvasok itt, hogy zöldet, meg folyósat meg bugyborékolót meg mittomén kakál a gyerek, ilyeneket miért nem lehet az orvossal megbeszélni? Az én gyomrom sem bír el azért mindent. Vagy amikor valaki agyonpakolja a facebook albumait az újszülött gyereke képeivel, és még profilképnek is azt teszi ki! :D Szóval nevetségesek néhányan. Ha csak annyit hallok hogy XY egy anyuka, még nem gondolok semmit róla. Nekem csak az ilyen ősanyákkal van bajom, akik megszűnnek létezni onnan hogy van gyerek, és nem csak ők, de számukra minden más is, onnantól csak a kölyök van és a tény hogy ő egy anyuka, és innentől őt mindenki tisztelje... Hogyne.
2012. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!