Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férj vs. Szerető! Ti melyiket...

Férj vs. Szerető! Ti melyiket választanátok adott esetben?

Figyelt kérdés

A férjemmel 4éve ismerjük egymást. 1 éve vagyunk házasok. Van egy 6hónapos kisfiunk is.

A kérdésem a következő lenne:

A történetem 9éve kezdődött, amikor megismertem életem első szerelmét. Nagyon szerettem ezt a fiút. Ő is engem. Sajnos az útjaink ketté váltak, számomra ismeretlen okok miatt. De ma már tudom... túl fiatal voltam(14éves) ,és a srác édesanyja nem engedte a kapcsolatunkat. (ő 24 volt)

3 hónappal ezelött újra felbukkant ez a srác, és fenekestől felforgatta az életemet. Újra érzem azt amit régen. Eddig sem tudtam Őt elfelejteni, nagyon-nagyon sokat gondoltam rá, és szerettem is titokban, mindig..

Most, hogy újra előkerült, elmondta, hogy akkor miért kellett szakítanunk. Annyira sírt,és olyan megható volt..elmondta, hogy azóta szeret, és nem tudott soha kiverni a fejéből engem. Pedig több kapcsolata is volt neki.

Amit még tudni kell: a férjem elég nemtörődöm típus. 10hónapja nem dolgozik, és nem is akar elmenni. Nem keres munkát, mondván, majd ha kész lesz a házunk...de könyörgöm, már kész van, de semmi....már próbáltam többször beszélni vele, de semmi...nekem nagyon kezd elegem lenni ebből a nélkülözésből, hiszen csak a GYESből meg a családiból élünk, ami 37000ft plussz még az ő munkanélkülije, ami 55000Ft. Örülünk, ha kifizetjük a csekkeket.

A barátaimat próbálja elmarni mellőlem mindenféle hülyeségekkel, de persze ők csak röhögnek rajta, és értetlenül állnak elötte....

Ti mit tennétek??

Bocsi a hosszú beszédért...


2009. jún. 15. 16:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

alapesetben a féjremet

de a te esetedben még várnék egy pár hónapot

ne haragudj

2009. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz kérdés. Az ex iránti érzések nem csak a nosztalgia miatt vannak? Ha mindig szeretted, miért mentél hozzá a párodhoz, és miért szültél neki gyereket? Szereted még a férjedet? Ráadásul gondolni kell a gyerekre is...

Nehéz. Neked kell mérlegelned, jót-rosszat az ex és a férj mellett/ellen, és neked kell meghoznod a döntésedet. Viszont ha a régi mellett döntesz, mindent borítasz, és mi van, ha ő most sem áll ki melletted, ahogyan annak idején is tette....??

2009. jún. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Az életben semmire sincs garancia, arra pedig főleg nincs, hogy az a bizonyos 9 évvel ezelőtti szerelem ugyanaz lenne-e ma, mint akkor volt. Mindketten sokat változtatok és megkockáztatom: epekedni is könnyebb egy stabil kapcsolattal a háttérben. A te életed most éppenséggel nem a megfelelő vágányon halad, pedig látod a férjedet is négy éve ismered. Meg kellene próbálni ezt a házasságot rendbe hozni, ha még lehet, hiszen ott a gyerek is. Ha netán ez semmiképpen se menne, akkor is óva intelek attól, hogy azonnal a régi szerelmed karjaiban landolj. Gondoldd át akkor az életedet és mérlegeldd: valóban visszatértek-e e régi értzéseid a fiú iránt, vagy még most is álmokat ringatsz!
2009. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

az ex azt mondta, mindenben támogat,és mellettem van. A férjemmel a minap volt egy "kis" vitánk, mert felhívott egy régi jó barátom és neki nem tetszett. Odáig fajultak a dolgok, hogy elkezdte csavargatni a kezemet, és a nyakamat is jól megszorongatta, természetesen tiszta lila meg zöld voltam. Az ex amikor ezt meglátta, nagyon dühös lett, azt mondta, ezt nem éli túl...vele kezdjen ki és ne velem...

Jajj, annyira nehéz döntenem. Az érzéseim nem nosztalgiából vannak, hanem valósak. A férjemet is szerettem, talán még szeretem is egy kicsit, de ez már embertelen állapot.

2009. jún. 15. 16:47
 5/23 anonim ***** válasza:
98%

Ne az exed miatt, hanem magad és a gyerek miatt: a férjedet zavard el a fenébe! Csak kifogásokat keres, hogy ne kelljen dolgoznia. Lusta dög! Nehogy már te tartsd el abból a kis pénzből ami egyébként a gyerek miatt jár.

Az én első férjem is ezt csinálta, nem akart elmenni dolgozni. Úgy elzavartam, hogy a lába nem érte a földet!

Utána meg, ha az exeddel újra összjöttök, akkor az már csak hab a tortán, de a férjedet meg tényleg zavard el, ha szép szóra nem hajlik. De ha dolgozna is: téged semmibe vesz, a barátaidat el akarja marni.... már ez magában is elgondolkodtató lenne. Szóval: húsdarálóba vele!

2009. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
irj egy listát mi szól a férjed mellett ill. ellene és mi a másik mellett és ellene. Jól gondold végig, légy magadhoz őszinte. Alapesetben ki kéne tartani a férjed mellett,főleg hogy ott egy pici gyerek is a képben...viszont ebben az esetben,hogy milyen a férjed és hogy valószínű nem szereted már...hát nehéz ügy. Én talán még várnék,hogy mi lesz, hogy mennyire igazi a szerelem az exeddel és mennyire nem működik a férjeddel.
2009. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

b..sszus, fojtogat???!!! ez nagyon durva

így már más a helyzet!

2009. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
ha bántott a férjed,azonnal dobd ki!Az is ellene szól,hogy nem dolgozik meg minden,de hogy bánt,az mindennek a teteje - a saját és a pici biztonsága miatt is mindenképp hagyd ott! Aki egyszer megtette,máskor is megfogja. Ez igy most már nemcsak ez exedről szól... Ha ő melletted áll,annál jobb és talán igy könnyebb lesz.
2009. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
nem fojtogatott, vagyis én nem annak tartom, hátulról fogta meg a nyakamat...
2009. jún. 15. 16:56
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem tanácsot adok,csak a gondolataimat írom meg.

Ha házat tudtatok építeni,akkor a férjed nem lehetett mindig nem törődöm.Mitől változott meg ?

Ha a másikat szeretted,miért mentél hozzá és főleg miért szültél gyereket?Valami oka van,hogy nem akar dolgozni.

Talán érzi,hogy nem Ő a fontos számodra,esetleg túl sokat foglalkozol a gyerekkel,.vele nem ?

A régi barátodat illetően pedig: Egy 24 éves férfit már nem lenne szabad,hogy befolyásolja ennyire az anyja.Ha túl fiatalnak talált téged,jogosan,akkor is az lett volna a tisztességes,ha elmondja neked,miért akar szakítani.

Az,hogy most azt mondja,még mindig szeret,talán igaz,talán nem.Mit tudsz valójában róla ? Az emlékeidben a diákszerelem él.Vajon Ő jobb férj lenne,mint a mostani?Jó apja lenne a gyerekednek? Egyáltalán nem csak egy kis kalandot akar ?

Gondold végig a dolgokat.Most már nem dönthetsz felelőtlenül,mert van egy gyereked.

A válás,az egyedülálló anya dolga sem egyszerű.

Szeretőt tartani pedig?könnyen kitudódhat és akkor vállalni kell a következményeket.

Te ismered a helyzetedet,jól gondold meg,mielőtt döntesz.

2009. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!