Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti voltatok már úgy, hogyha...

Ti voltatok már úgy, hogyha kinyitjátok a szemeteket, észreveszitek, hogy baromi egyedül vagytok?

Figyelt kérdés

Most nagyon egyedül érzem magam.Úgy érzem,mindenki csak sajnálatból és kötelességből van velem.A szüleimnek már nem igazán van türelme ahhoz,hogy órákig beszélgessenek velem,mert van így is épp elég bajuk.Van egy rokonom,akivel mindig tudok beszélni,mellettem van,ha kell segítség,de vele sem tehetném meg,hogy sokszor átmenjek hozzá,mert még ha nem is mondja ki,akkor is látom rajta,hogyha fáradt.Neki is van elég baja.A családomon kívül pedig azt vettem észre,hogy eddig csak azok ragaszkodtak hozzám nagyon,akik akartak valamit,céljuk volt velem.Ez most hülyén hangzik,de úgy értem,hogy pótlék voltam,amég nem találtak nálam menőbb barátokat,vagy pasit,akiket majd egyszer szintén lecseréltek...szóval eddig csak az ilyen "legalja" emberek kerestek napi szinten.Többet ilyenekkel nem beszélek,a régi "barátaimat" teljesen lekoptattam,most nem akarom elmesélni a sok kis apró történetet,mert holnap reggelig itt ülhetnék.De a lényeg,hogy ezek után egyedül maradtam,mint az ujjam egy ideig.Most találtam új embereket,akiket megszerettem és nem akarom,hogy megszakadjon a kapcsolat,állandóan ezen görcsölök,hogy valamit elrontok és akkor vége:(Attól félek,hogyha igazán megismernek,senki sem tud ragaszkodni hozzám.Amúgy párom nincs,az előző megcsalt,úgyhogy ezentúl nem jövök össze csak úgy akárkivel,előbb inkább tesztelem,hogy érdeklem e egyáltalán.

Szóval van még így valaki rajtam kívül?Mit tesztek ellene?Fejlesztitek magatokat?Van értelme?Szerintem van,nem azért...csak kérdezem.



2012. márc. 31. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kukori, kotkoda :) Én mindennap így fekszem és ébredek már egy jó ideje. Felületesen hozzá lehet szokni, érdemes sokat olvasni és tanulni az életből, csak egyedül baromi kevés indíttatást érez rá az ember. Jóval többször merül fel a "kiért?" "minek?" kérdés, mint egy átlagos embernél. Néha kiborul a bili és sikítani tudnék és még sok idő után is van egy halvány reményem, miszerint egyszer csak hozzám szól már valaki. Próbálj meg minél több dologból erőt meríteni és magadnak bizonyítani. Ha van kedved beszélgetni, én itt ücsörgök még egy darabig. :)
2012. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Mindenki egyedül születik és egyedül hal meg.

Az élet egy ajándék úgy is kell rá tekinteni, nem várni kell, hogy neked adjon hanem küzdeni kell.

Egyébként kicsit hülye kérdés amit írtál szerintem te is érzed, csak depis vagy a rossz időtől.

Ha nem lenne így mindenkivel akkor nem lenne ennyi válás,csonka család, szomorú sors, hajléktalanok stb.

Sajnos a probléma létezik tenni pedig azt lehet, hogy érezteted az emberekkel azt, hogy fontosak neked nem csak mondod teszel is érte, hogy érezzék, ha meg nem jön össze akkor keresni kell olyan embereket akik ezt értékelik.

Ha pedig sokat unatkozol, sokszor úgy érzed mások terhére vagy egyszerűen foglald el magad sportolj, végezz társadalmi munkát, vegyél egy kutyát, a lényeg a tartalmas időtöltés, az, hogy élvezd az életet és tényleg érezd azt hogy az élet egy ajándék nem egy teher.

Hogy jókedvre derülj:

http://www.youtube.com/watch?v=r8HjBT5tGps

2012. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es: ez most nekem is segített,amit írtál:)
2012. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyik problémád az, hogy nincs kivel megosztani mindennapi gondjaid.

Ezen könnyen lehet segíteni: Vezess naplót. Igen, pont ugyanúgy mint az a kis lüke 15 éves pubertás. Na és? A napló tök jó dolog! Rendszerezed az érzéseidet, átlátod a problémáidat és a gondolataidat. akadhat olyan is, hogy amelyik problémádat leírod meg nevetségesnek fogod találni, mert rájössz, hogy csak túlkomplikálod.


Vagy vezess blogot a neten. Álnevekkel, beburkolva, vagy állítsd be úgy a bejegyzéseket, hogy senki se lássa, de te majd tudod olvasgatni, kb. ua. mint a napló, csak a neten.


A barátok pedig... el kell hinned, hogy Te igenis értékes ember vagy! Legyél mindig magabiztos: senki sem lát beléd, mutasd mindig a legjobb formádat. Szerezz be egy kisállatot, akit tudsz szerezgetni, panaszkodhatsz neki is, lehet az egy kutya, cica, hörcsög, nyuszi, vagy valami ilyesmi, esetleg még hal is, a vele való törödés lefoglal egy ideig, igaz, sétáltatni biztos nem fogod majd vinni. :)


Lásd jobb szemmel a világot, szánj arra egy délutánt, hogy bemész egy könyvesboltba (akár a tescosba is, mármint konkrétan nem abba, ami még nem a tesco-s részlegen van, mert az rendes bolt, és a nyakadba lihegnek. Keresgess könyveket, amik életmeglátással foglalkoznak, és ezeket kérd szülinapra/karira stb)


Találj magadnak hobbit, járj futni, ilyesmik.


Egyébként hány éves vagy? Fiú/lány?

Privibe panaszkodhatsz, ha gondolod, ha tudok, szívesen adok tanácsot.

2012. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy a szüleid, agy a rokonaid nem töltenek veled elég időt, még nem biztos, hogy nem szeretnek, nem vagy nekik fontos. Ha sok más dolguk, gondjuk van (mint, ahogy írod is), lehet, hogy nem fognak veled órákig beszélgetni, hanem mondjuk csak egy fél órát, de ettől még ugyanolyan fontos lehetsz nekik. (Persze, tudom, egy szülő igyekszik minél többet foglalkozni a gyerekével, rá mindig kell időt hagyni, de ez sokszor nehezen kivitelezhető). Szóval gondold át a dolgokat, lehet, hogy csak te látsz ilyen sötéten mindent.
2012. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es...meghallgattam és nem tudok róla lekattanni,nagyon jó,köszi :)
2012. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mooniella válasza:
Azt kell tudatosítanod magadban, hogy a saját boldogságodért csak Te magad vagy a felelős.Ez közhelyesen hangzik de nagyon igaz.Senki a világon nem tud boldoggá tenni csak Te saját magad.Ha egyedül érzed magad az azt jelenti, Te sem foglalkozol magaddal.Figyeld meg amint fontos leszel magadnak, az leszel a világnak is.Régen én is azt hittem, hogy attól leszek boldog ha x-y foglalkozik velem, de gyorsan rájöttem ez vakvágány.Akkor mindig függsz valakitől és soha nem leszel szabad.Persze az ember társas lény, de amire figyelsz az a világod (önismereti alapmű :D).ha arra figyelsz hogy egyedül vagy akkor úgy is lesz.De ha elkezdesz magad iránt érdeklődni csak figyeld a világ reakcióját.Ne feledd:a külvilág egy tükör, amit épp Te hoztál létre.Ezt a spanyolviaszt nem Én fedeztem fel, nálam jóval intelligensebbek.Ajánlom figyelmedbe a youtube-on Kassai Csilla-t és mindenkinek aki hasonló cipőben jár.Nekem rengeteget segített és megtanított látni. Ha van kedved én is várlak priviben szeretettel.
2012. máj. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!