Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (kisgyerekekkel egyedül)

Figyelt kérdés
Egyedül maradtam 3 kisgyerekkel (nem, nem olyan gyakori eset, csak én már többedszer írok) 1.5 éve keresek munkát, nem csak szakmámban, de semmi. Ez egy dunántúli megye. Segítségem nincs. Lassan nem tudunk megélni, hiába a gyerektartás. Már ott tartok a lehülyülésben a sok stressztől, hogy csodálkozva nézem a hűtőben a szalámit: jé, ezt én vettem? Vajon mikor? Remeg a kezem.Ilyen állapotban próbálom ellátni a 3 gyereket... Tenni kellene valamit, mielőtt teljesen kikészülök, de mit?Sok év gyes után kellene munkát találnom, de csak a "sajnálattal közöljük..."-öket olvasom. Már eszembe sem jut semmi, még hová jelentkezhetnék. Hová költöznétek, mit tennétek?
2012. márc. 24. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnállak ez valami borzalom...

Önkormányzat,jegyző,családvédelmis nem tudnak segíteni?

2012. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nincsen esetleg valaki rokonod, aki segítene rajtatok? Talán esetleg az, ha tudna segíteni valamit...

Eléggé rossz úgy neked is, hogy nem tudtok jól megélni, pláne, hogy három gyereked van. Én a rokonsegítséget (ha van, és ha nem távoli) ajánlom...

2012. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

albérletben vagy sajátban vagy?


anyaotthon esetleg?

ott 1 évig lehettek,és azalatt összeszeded magad

2012. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon erősnek kell lenned, hogy a gyerekeket ne érje hátrány. Érdeklődj utána, hogy van-e nálatok olyan családsegítő, akik be tudnak segíteni heti pár alkalommal a gyerekek felügyeletébe (nálunk van ilyen), esetleg elintézni ügyeket, hogy némi terhet levegyenek a válladról. Ovi, bölcsi lehetőség? A helyi Vöröskeresztet is érdemes felkeresni, mert tudnak élelemmel, ruhával, játékkal segíteni, több pénz maradna. Munkát nem tudom, hol kaphatnál, mert már 1-2 gyerekkel is problémásnak számít az ember ebben a szemét világban. Első lépésben feketén takarítás, időseknek besegítés, akár ápolás? Tudom, Pesten jóval több a lehetőség, de például anyósomnak 8 általánosa van, nincs szakmája, de nagyon szorgalmas, sikerült találnia egy idős házaspárt, akiket napközben ellát, főz rájuk és havi 70-et hazavisz. Valami ilyesmit tudnék elképzelni, ha a helyedben lennék. Mi a szakmád? Úgy tudom, hogy például bölcsiben a dadusnak/dajkának sem kérnek 8 általánosnál többet, csak erkölcsit. 3 gyerekkel meg jó referenciád lenne, ha még a fizetés alacsony is.
2012. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs elérhető rokonom, messze vannak, és nemigen tudnak segíteni. A családvédelmisnél már voltam,de annyit értem el, hogy ki-kijönnek ellenőrizni, megvagyunk-e, nem -e kell a gyerekeket kiemelni a "családból", hát köszönöm.Budapestre gondoltam költözni,de ennyi év itthnlét, a gyerekek mellett szerintem ott sem lenne jobb. Ráadásul a tömegtől, zajtól én nagyon rosszul érzem magam, már laktam ott. Külföldre a gyerekekkel egyedül nem merek menni, vagy merjek? Vagy hívjam az apjukat, hogy passz, csőd, nem megy. De akkor nekem végképp befellegzett, és az a gyerekeknek sem lenne jó. NA meg az apjuk sem az igazi, simán itthagyta őket, azóta sem gyakran néz feléjük, új nője van, nem ér rájuk soha.
2012. márc. 24. 14:12
 6/15 A kérdező kommentje:
Gyerekfelügyeletet itt nem ajánlottak,pedig pont azt kértem volna. Van nyári tábor, annyi...
2012. márc. 24. 14:13
 7/15 A kérdező kommentje:
Mindenféle állásra jelentkeztem már, de nem kellek. Legfeljebb t.scoba, de akkor a gyerekeket hová tegyem?!Dadus van az óviban elég. Mehetek esetleg a falusi rokonaimhoz, de ott aztán végképp nincs munka. Itt egyébként nem csak hirdetésekre jelentkeztem, hanem kinyomtattam egy halom önéletrajzot, és bevittem mindenhová, ahol esélyt láttam. Válaszoltak is, de hát "sajnos jelenleg nem tudunk önnek..., de figyelje honlapunkat, és ha személyi bővítések lesznek, adja be újra"
2012. márc. 24. 14:17
 8/15 A kérdező kommentje:
Esetleg falun,önellátás? De a számlákat nem lehet pár kg krumplival rendezni. És nyugdíjas is leszek (?).Jön egy jégeső, és vége mindennek? Így szerintem nem lehet normálisan élni, még ha a számlákra futná is a gyerektartásból (pedig nem fogja)
2012. márc. 24. 14:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek a gyerekek? Az apjukat pedig igenis elő kell szedni, hogy több támogatás kell nekik! Kertes házban laksz? Esetleg elkezdenél otthon a háznál foglalkozni tyúkokkal (lenne tojás, hús), gyümölccsel, zöldséggel, hogy az élelemre ne menjen el sok pénz. Kilincselni kell az önkormányzatnál is, hogy kapj több támogatást, adjanak munkát. A gyerekeket a legvégső esetben emelik ki a családból, ha alultápláltak és mondjuk te nem látod el őket, koszosak, tetvesek, te meg iszol, cigizel... Mert azt vallják, hogy a gyereknek még mindig jobb a családjával szegénységben, mint egy intézetben. Mellesleg az intézetekben is telt ház van, szóval elsősorban az a cél, hogy veled maradjanak.
2012. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kertes(de inkább tanya, mint falu jelleggel), de innen mennem kell (vagyonmegosztás, muszáj, nem kérhetek lakhatást, pontosabban nem írom le, mert abból rám lehetne ismerni) Még azt sem tudom, hová. Ezért is kérdezem, van valahol, ahol még könnyebb? Bár sejtem. Azt is, hogy nem ártana egy pszihiáter (nem elmebetegnek érzem magam, csak már nagyon fáradt és depressziós vagyok). De ha azt megtudják, szerintem röpülök, a gyerekeket meg neveli az apjuk (helyett a rokonai persze, náluk nem szokás nagy energiát fektetni a gyereknevelésbe, nem gond nekik). Vajon lehet biztosan titokban tartani, hogy pszihiáternél jártam, vagy ezt inkább hagyjam ki?
2012. márc. 24. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!