Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan vennétek fel az...

Ti hogyan vennétek fel az ilyen nevet?

Figyelt kérdés

Párom vezetékneve szláv eredetű, szki-re végződik, nem túl gyakori név, legalább én még előtte nem hallottam róla (a példa legyen mondjuk a Botyánszki, a magánhangzók stimmelnek). Nekem a leggyakoribb vezetéknevem van: Nagy.

Még nem aktuális, de szoktam gondolkodni rajta, hogyan is vegyem fel a nevét majd egyszer... Nem tudom, duplán nem hangzik-e furán?


2012. ápr. 1. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

"furán" nem hangzik, ellenben DUPLÁN igen hosszan kéne leírni a neved, pláne ha még Krisztina vagy Annamária is vagy, stb.

MIért kéne amúgy felvenned a nevét?

Elvárja?

2012. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Mi lenne duplán és miért hangzana furán?

Lehetnél:Botyánszki-Nagy Mária

vagy Botyánszkiné Nagy Mária,vagy Botyánszki Mária

2012. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a Botyánnszkiné-n kívül minden mehet, pl. Botyánszki-Nagy Erzsike, vagy marad a Nagy Erzsike,esetleg simán Botyánszki Erzsike.
2012. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A keresztnevem annyira nem hosszú, 6 betűs. Amúgy szeretné, ha felvenném a nevét, neki még a dupla sem nagyon tetszik, nem titkolja, hogy azt szeretné, ha Botyánszki Istvánné lennék. Nekem meg ez a verzió abszolút nem tetszik, biztosan nem veszem úgy fel.
2012. ápr. 1. 16:02
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

A Botyánszki Istvánnén kívül szerintem bármelyik jó, így én sem fogom felvenni, ezzel én teljesen eltűnnék.

(munkahelyen szoktam nézegetni, néhány huszonéves is Gipsz Jakabné, egy 60 évesnél még megértem, de fiatal lányok tüntetik el a nevüket..)

Én Botyánszkiné Nagy Mária típusú akarok majd lenni, de a kötőjeles sem rossz.

2012. ápr. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem is a kötőjeles tetszik a legjobban. Eredendően azzal sem lenne bajom, hogy Botyánszki legyen, régen mindig ezt terveztem, aztán úgy gondoltam, fontos, hogy továbbvigyem a családnevem (még ha ilyen gyakori név is), mert apám és az apai őseim érdemelnek ennyit, a fia valószínűleg úgysem tudja kinek továbbadni. Valamint az apóst nem szívlelem és utálnám a tudatot, hogy az ő nevére cseréljem le apámét.


Ha csak a feleség neve kötőjeles, a férjé nem, akkor a gyerekek a sima vezetéknevet öröklik, vagy a kötőjelest? Vagy lehet választani?

2012. ápr. 1. 16:20
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
(Nem tartozik az eredetileg feltett kérdéshez, de ha már előkerült a párod hozzáállása, akkor én is felteszek egy kérdést: miért akarja a párod, hogy te -né legyél de Nagy nélkül?)
2012. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, szerinte így illik. Próbáltam faggatni róla, nem igazán mond érveket, csak neki így tetszik. Kérdeztem, és abban a névverzióban én hol vagyok? - Te vagy a -né. :D
2012. ápr. 1. 16:46
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Én kötőjelesen venném fel. Te dönts, ne ő, elvégre te fogod viselni.


A másik kérdésedre: ha Te leszel Botyánszki-Nagy, a párod marad Botyánszki, akkor mikor mentek egyeztetni az anyakönyvvezetőhöz, nyilatkozni kell róla hogy mi legyen majd a gyermekek vezetékneve: Botyánszki avagy Botyánszki-Nagy.

2012. ápr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Csak kötőjelest ne! :) Én tavaly így vettem fel a férjem nevét, azóta akárhol hivatalosan bemutatkozom "4 nevet" kell mondanom : milyen névre írhatom? -Gipsz Kötőjel Nagy Erzsike. A második nevem a kötőjel :) És ez durvább, ha két keresztneved van!!

Én biztos a Botyánszkiné Nagy Erzsikét választanám már...

2012. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!