Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha összeköltözne...

Mit szólnátok ha összeköltözne a 22 éves fiatok a barátnőjével?

Figyelt kérdés
4,5 éve vannak együtt, 3 éve élnek távkapcsolatban, a lány most végez. A srác nem dolgozik, mivel délelőtt gyak. délután kurzusa van. A lány dolgozna, úgyhogy nagyjából az fedezné a kettejük lakását, plusz az ösztöndíjak. A srácot meg a szülei támogatják még anyagilag.
2012. ápr. 1. 17:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
51%
Szerintem korai. Akkor kéne, ha már mindkettejüknek biztos állása és fizetése van.
2012. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Próbálják meg!
2012. ápr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 22 éves.Én már nem igazán szólok bele az élete döntéseibe.Ha elég érettnek,és felnőttnek érzi magát,akkor támogatnám,ha el akarna költözni.

De a fiamat ismerve,bizony szégyellné magát ha a barátnője pénzén élnének.Ő inkább várna addig amíg nem keres ő maga is,és akkor lépne.Még akkor is ha biztosítanám,hogy anyagilag támogatom..

2012. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

Én örülnék neki, DE maguknak kellene eltartani magukat.

(Amúgy nem lesz hosszú életű a dolog 3 év távkapcsolat után.)

2012. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy próbát megérne, nem gyerekek már, hogy a szülök döntsenek ilyenekben! ;)
2012. ápr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
74%

egyetértek az előzővel.

én se szolnék bele. felnőtt ember. persze amit eddig is ráköltöttem azt ezután is meg tudom tenni. nem kell ahhoz nálam laknia.

4,5 év elég sok idő ahhoz képest hogy ilyen fiatalok. manapság csoda.

én engedném.

2012. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg megér egy próbát,valamikor el kell kezdeniük.
2012. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Távkapcsolat olyan szinten, hogy heti 3-4 napot töltenek együtt, együtt lakva.

Na de nem is beszélek többet egyes szám harmadik személyben, én vagyok a lány :)

Kíváncsi voltam a véleményekre. Az, hogy működik-e vagy nem, az szerintem meg nem a távkapcsolatból lehet megítélni, 3 év távkapcsolat, mi tudjuk mennyire kemény volt és, hogy hogyan viseltük. A párom nem lakik otthon már 3 éve.


A pénz dolga szerintem nem szégyen. Neki még 3 év egyetemje van, ami azt jelenti még 3 évig külön kellene élni...ami azt jelenti 8 év után (??) költöznénk össze. A pénzzel úgy vagyunk, eddig is az adott, akinek volt, legtöbbször ő támogat engem, nem fordítva, most végre "törlesztehetek" kicsit. Nálunk nincs, enyém, tiéd, akinek van, az ad.

PErsze a párom csőrét és önbecsülését is piszkálja kicsit a dolog, de sikerült átbeszélnünk, úgy érzem megértette. Amúgy néhány év múlva meg ő fog 3-4x annyit keresni mint én...akkor meg?


Amúgy azért tettem fel a kérdést, mert úgy érzem a szülei ellene vannak a dolognak.

2012. ápr. 1. 18:06
 9/17 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes késztetésnek érzem, ha egy 22 éves fiú együtt akar élni a barátnőjével. Azt viszont nem tartanám korrektnek, hogy amíg nem dolgozik, addig a barátnője tartsa el. A szülő feladata gondoskodni a gyerekéről, amíg az lábra nem áll. Gondolj bele, ha mindketten diákok lennétek, akkor te a te szüleidtől kapnál zsebpénzt, ő meg az övéitől. Az, hogy te már dolgozol, az ő helyzetén nem változtat, ő akkor is eltartottnak számít mindaddig, amíg el nem helyezkedik. Sosem bírtam az olyan szülőket, akik más nyakába varrják a gyereküket.
2012. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem volt arról szó, hogy a "nyakamba varrják". Ez a mi döntésünk lenne, mármint az anyagi része.


Az anyagiakhoz nem tudom van-e köze annak, hogy szerintem ők ellenzik az egészet....de úgy gondolom nincs.

2012. ápr. 1. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!