Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első találkozásnál (bemutatásn...

Első találkozásnál (bemutatásnál) normális az, ha a férfi nem akar a saját lánya előtt (a lánynak egy ismeretlen nővel, a barátnőjével) semmiféle testi kontaktusba kerülni?

Figyelt kérdés

Pontosabban arról van szó, hogy a hétvégén én és anyukám be leszünk mutatva a férfi családjának. A férfinál csak a tinédzser lánya lakik. A lánya már a kapcsolatuk elején ellenkezett, nem akarta megismerni anyukámat, illetve engem.

Most fog sor kerülni egymás bemutatására. A férfi kijelentette hogy a lánya előtt pl. ne fogják meg egymás kezét, se csók, se semmi.


Szerintetek ez így helyes, normális?


2012. jan. 13. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez normális. A lányát is védi, és téged is. Nem akarja, hogy még jobban megutáljon a lány azáltal, hogy azt látja, hogy ti ott csókolgatjátok egymást, ugyanakkor a lányát is védi a rossz érzésektől. Idővel majd kialakul.
2012. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azért nem akarja, mert a lánya amúgy is ellenzi a kapcsolatot, gondolom arra vár hogy a lány hozzászokjon a gondolathoz, hogy anyukád az új barátnője. Mikor az unokatestvéremék szülei elváltak és a nagybátyjám összejött egy másik nővel ők is nagyon ellenezték a kapcsolatot, mikor bejelentették, hogy összeházasodnak a mamámnál voltak, bezárkóztak a szobába és sírtak mindeketten. Bár nekem nem váltak el a szüleim, de szerintem ha egy gyerek szülei szétmennek, ő abban reménykedik hogy hátha ismét összejönnek. Szerintem most úgy érezheti a lány hogy az apja és az anyja közé állt anyukád és miatta nem fognak újra összejönni. Milyen régen váltak el? Volt azóta a párodnak más barátnője? Velük hogy viselkedett a lány? Nem hiszem hogy anyukád személyével lenne baja, inkább azzal hogy az apjával van:) A párodnak le kéne ülnie vele beszélgetni, hogy az anyjával már többet nem lesznek együtt és ezt el kellene fogadnia, meg kéne beszélniük hogy ha azt akarja hogy ő boldog legyen akkor fogadja el a kapcsolatotokat.
2012. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi, most látom, hogy félreolvastam. Anyukád az új barátnő. Szóval így rá vonatkoznak az általam leírtak. :)
2012. jan. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi hogy pár helyen azt írtam hogy "párod" és a végén hogy "kapcsolatotok" csak először úgy értelmeztem hogy a te párodról van szó aztán láttam hogy anyukádról és átírtam az egészet csak ezeket elfelejtettem:)
2012. jan. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A férfi 3 éve vált el, az exe külföldön él, a lánya(i) évente párszor kimennek a nőhöz. Arról sajnos nem tudok, hogy a férfi legutóbbi kapcsolatában volt-e ilyesmi probléma, hogy a lány nem akarja megismerni a barátnőt. De én pl. azt mondtam erre, hogy biztosan amiatt nem akarja ezt a testi kontaktust a lánya előtt, mert hogy még csak most ismer meg minket, ráadásul úgy hogy nagyon ellenkezik.
2012. jan. 13. 23:18
 6/12 A kérdező kommentje:
Semmi gond!:) Köszönöm a választ, számomra így is nagyon hasznos vot.
2012. jan. 13. 23:19
 7/12 A kérdező kommentje:
*válaszokat.
2012. jan. 13. 23:20
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem derül ki a kérdésedből, hogy miért, és mióta neveli a lányát egyedül az apja. (ha jól értem erről van szó) Hol az édesanyja. Elváltak? Meghalt?

Ha nem érted a lány, illetve az apja viselkedését, próbálj meg egy kicsit "fordítva" gondolkodni.

Az ember számára a szülei mindig is egy stabil, megbonthatatlan egységet alkotnak, akik - szerencsés esetben-érzelmi és fizikai támaszai a gyerekeiknek. Akármiért is bomlik fel a szülők kapcsolata, a gyerkeknek 1 db apjuk, és 1 db anyjuk marad. Nem csak fizikailag, hanem érzelmileg is. Nagyon nehezen veszik tudomásul, ha bármelyik szülő helyét egy másik nő/férfi akarja elfoglalni. Még akkor is, ha az illetőnek eszében sincs a pótanya, vagy pótapa szerepét vállalni.

A gyerekek nagyon sokáig bíznak abban titokban, hogy valami csoda folytán újra olyan család lesznek, mint korábban. De még ha egy rémes váláson, vagy egy családi gyászon esnek is túl, zavarhatja őket, ha az apjuk/anyjuk, olyan gyengédséggel, vagy bizalmassággal kezel egy számukra idegen embert, ami korábban a másik szülőnek járt.

Azt kell mondanom, hogy ez a férfi normális gondolkodású. Képes beleérezni magát a lánya helyzetébe, és tiszteli az érzéseit.

Ha a kapcsolatuk tartós lesz a te anyukáddal, nyilván enged majd ő is, és a lánya is ebből a feltételből. De első találkozásnál, bemutatásnál, valóban nem szükséges, és nem is lenne ízléses "turbékolniuk". A lány nyilván pontosan tudja, hogy ez a kapcsolat mit jelent az apjának, hiszen ha nem lenne fontos, nem kerülne sor a találkozásra.

2012. jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Bocs, amíg írtam kiderültek a válaszok, a többi pedig kb ugyanaz, mint amit a többiek is mondanak.
2012. jan. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Én is nagyon megnézem kit mutatok be a fiamnak, és mellőzök mindenféle testi érintkezést előtte, amíg nem szokja meg a helyzetet. Nincs ebben semmi rossz, pusztán tapintatosság.
2012. jan. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!