Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek lelkesedést?

Hogyan szerezzek lelkesedést?

Figyelt kérdés

Bármit, amibe belevágok, rögtön lehurrognak, vagy gyanakodva fogadják, vagy megpróbálnak lebeszélni, hogy nekem ez úgyse fog sikerülni, és különben is így meg úgy (itt jönnek mindenféle kreált ürügyek, hogy miért is van kudarcra ítélve a dolog, úgyhogy inkább neki se kezdjek).


Legyen szó nyelvtanulás elkezdéséről, növény ültetésről, szobafestésről vagy egy kis háziállat vásárlásáról. Az a baj, hogy nem csak a kedvemet veszik el ezzel, hanem rendesen bűntudatot érzek!! Ez az, ami a legjobban elveszi az életkedvemet, és energiám is alig van. Mindig olyan érzésem van, hogy tilosban járok. Hogy valahogy más vagyok, mint a többi ember (hiszen őket nem szólják le). Mintha valami bűnt követnék el, mert bármit kezdeményezek, úgy reagálnak rá, hogy "úúúristen, nehogy mááár!!"


De hiába tudom, hogy nem csinálok semmi rosszat, mégsem tudok szabadulni az érzéstől, mert rajtam van ez a nyomás nap mint nap. Mindenben magamra hagyva érzem magamat, hogy nem támogatnak. Az hagyján, hogy pénzben meg segítségben nem, de lelkileg sem áll mögöttem senki, ez "fáraszt le" a leginkább, lelkileg és szinte fizikailag is, nem biztatnak, csak azt éreztetik, hogy egy lúzer vagyok. Bezzeg a másik gyerek, jajj de aranyos kiscicája van, már középfokon beszél angolul, hű, milyen ügyesen kifestette egyedül a szobáját! (Ezek csak példák voltak.) De könyörgöm, hogy lett az a szoba kifestve, meg nyelvvizsga, stb, ha nem úgy, hogy elkezdte, belevágott, önbizalommal és lelkesedve, vállalva az előre nem látható nehézségeket, azaz kockázatot? Hát akkor nekem is úgy lehetne, nem? De rögtön az elején letörnek. Nekik a legkisebb kockázat is szörnyű nagy fenyegetés, ezért inkább legyek passzív. :((( Viszont, ha más meg megcsinálja (azaz aktív), amit nekem nem engedtek, azt meg tágra nyílt szemekkel csodálják és becsülik.


Van olyan könyv vagy film vagy valamilyen lelkigyakorlat, amivel egymagam is elég erőssé válhatok? Mert hiába nem vagyok egyedül, mégis szörnyen elhagyatva érzem magam.


15/L


2012. ápr. 1. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Őrizd meg ezt a hozzáállásod, és nagyszerű életed lesz. Amikor látsz majd valakit, aki hasonló helyzetben van, mint te most, akkor emlékezz a mostani érzéseidre!

Nagyszerű csaj vagy, öröm volt olvasni az írásod, csak így tovább! Kitartás.

A legutolsó bekezdésben elhangzott kérdésedre: igen, vannak ilyen könyvek, vannak CD-k, vannak ilyen találkozók, és vannak ilyen emberek, akik építik egymást, és nem rombolják a másik álmait. Segítenek egymásnak megtalálni a céljukat. Ha elég erős leszel, meg tudod találni ezeket az embereket. Ha gondolod, privátban írok tippeket.

2012. ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

szia.javasolom hogy nézz el a nyitottakademia.hu oldalra, nagyon jó előadók vannak ott,jegyzetek,kis videók tőlük,szerintem neked Pál Feri biztosan mond pár jó dolgot.Ezenkívül még itt van pár link indulásnak...remélem segít.


http://www.youtube.com/watch?v=WmMenUD0pf8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Q4f_UNMNONA&feature=related


Ami a magam kis észrevétele,az ember álmait,lelkesedését először a családtagok hurrogják le,épp azok,akiktől a legkevésbé várnád.Sajnos azzal az érvvel, hogy "ők ismernek téged", elkönyveltek és beleraktak valamilyen kategóriába,hogy mire vagy képes és mire nem.És egyszerűbb leráncigálniuk ha a magasba törsz,minthogy változtassanak a véleményükön.Javaslom,hogy keress olyan embert valahol,suliban,könyvtárban,ismerősök között,aki bátorít és meghallgat.Ha csak egyetlen ilyen embert találsz,aki hisz benned,szárnyakat kapsz.Addig pedig el kell hinned magadról,hogy képes vagy új dolgokat csinálni.És ha mégsem sikerül,akkor tapasztalatot nyersz,hogy legközelebb sikerüljön,vagy jobban csináld.Azért fura,amikor a gyerek elkezd járni,a szülők versenyben biztatják a gyereket.Nem mondják,hogy "basszus,jobb,ha bele se kezdesz,mert legalább ezerszer fogsz elesni,maradj csak laposkúszásban".Aztán valahogy ez a büszke biztatás elmarad,jön a lehurrogás,meg az "ez neked úgysem fog menni!" Ugyan miért ne menne? Csináltad már valaha és belebuktál,hogy így tudják előre??? Mert amíg nem tapasztalatból mondják,addig ez csak egy vélemény - és a véleménynek nem igazán sok köze van a valósághoz.Olvasd sikeres emberek életrajzát,akik átküzdötték magukat ezen és létrehoztak valamit...ha nekik sikerült,neked is fog.Ez fog neked hitet adni,hogy elkezdd és a cselekvés maga,amikor már úton vagy a megvalósítás felé fog lelkesíteni. De először el kell hinned,hogy képes vagy rá,mindazok ellenére,amit a körülötted állók mondanak.Ők félnek a kudarctól,de ez az ő problémájuk, nem a tiéd.Ha benned ég a vágy,hogy csinálj valamit,akkor indulj neki!!Ugyan hol lenne a világ,ha nem lettek volna olyan emberek,akik nem hallgattak a körülöttük lévők lehurrogására,hanem mentek a saját elképzelésük után??Kellenek az ilyen emberek,mint te,úgyhogy hajrá!!!!Állj neki - még ma! Írd le,hogy mit akarsz megcsinálni,mit akarsz elérni és hogy ez miért jó neked,ha megcsinálod.Írj pozitív megerősítéseket és olvasd naponta.És amikor elkedvetlenedsz,olvasd el a megerősítéseket,éld át képzeletben,hogy milyen jó lesz,amikor megcsinálod és ez az érzés vinni fog előre,amíg meg nem csinálod! Csak ne add fel! Soha ne add fel! És örülök,hogy vannak még ilyen gondolkodású fiatalok!!

2012. ápr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bence_ ***** válasza:

Féltenek, szeretnek. Óvni próbálnak. Mivel ők már csalódtak ezért megvédenek.

Csak azt az apró bökkenőt felejtik el, hogy TE nem ŐK vagy. Ez a te életed, te más vagy.

Nézd ki a célodat, hozd meg az áldozatot ami az eléréséhez kell (pl nem hagyod magad letörni). Aztán örülj :)

Különben nagyon sokan pont ezért nem érik el a céljukat, mert hagyják, hogy a környezet lehúzza őket.

2012. ápr. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt tapasztaltam gimi 1.be.(mindent amit csináltam vagy mondtam vagy ignorálták vagy gyanakodva nézték,később feladtam azt hogy valaha is legyenek barataim vagy egyaltalan haverjaim ebben az osztalyban)
2012. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja a 3. opcio hogy lehurrognak.
2012. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!