Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eléggé zárkózott típus vagyok,...

Eléggé zárkózott típus vagyok, hogy fogok így érvényesülni az életben? Vannak még rajtam kívül ilyenek itt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nekem semmi sem megy, szó szerint semmi sem. Bizonytalan, határozatlan, félénk vagyok, és senki se vesz komolyan, az emberek átlátnak rajtam. Egyszerűen képtelen vagyok érvényre juttatni az akaratomat, a lekisebb akadálytól is pánikba esem. Barátaim alig vannak, akik voltak azok is már múlté, nem keresnek, az ismerkedéshez is túl antiszociális vagyok. Itt állok 20 évesen, és nem tudom, hogy mit kezdjek az életemmel. Nincs kedvem semmihez sem, mert úgy érzem, hogy nem vagyok életrevaló, belőlem úgy sem lesz semmi sem. Én nem akartam ilyen személyiséget, ezt kaptam, vagy ilyenné váltam, nem tudom, szeretnék változni, de egy vesztesnek látom magam.

2012. ápr. 1. 20:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

tanulsz? dolgozol?

szerintem meg fogsz majd változni

muszáj lesz

2012. ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

*aszociális


Amúgy gondolj arra, hogy aki bátornak mutatja magát, annak is ugyanolyan félelmei vannak mint neked. Ha beszélgetsz valakivel, nem csak te görcsölsz azon, hogy nehogy hülyeséget mondj. Változni pedig nem nehéz. Gyakorolj otthon, tükör előtt határozott lenni, idő után menni fog élőben is. Először persze a gondolataidat kell megváltoztatni, ha vesztesként gondolsz magadra, nem is fogsz máshogy viselkedni...

2012. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tanulok, idén fölvételizem, szeretnék egyetemre járni, tudom, hogy nem élhetek örökké a szüleim nyakán, de ettől a fölvételitől is állandóan görcsbe rándul a gyomrom, ezen parázok jó ideje, hogy hogyan fogom megállni én a nagyvárosban a helyem, ahol tényleg senkit sem ismerek, itthon még relatíve könnyű, itt van anyu, apu, nővérke, de hogy ott mi lesz, a jó ég tudja.
2012. ápr. 1. 20:38
 4/17 A kérdező kommentje:
De olyan nehéz nem egy szerencsétlennek gondolni magam, úgy érzem, hogy az a világ legnagyobb hazugsága, hogy én is lehetek valaki.
2012. ápr. 1. 20:40
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne rágd magadat ezen. Minél inkább elkönyveled magadat, annál inkább felsülsz.

Én is ilyen vagyok, zárkózott, de azért ennyire nem parázom mint te, sőt én oviban és általánosban voltam ilyen, most simán odamondogatok ha kell, illetve nem szoktam már azon rettegni hogy mi lesz ha... letojom. Komolyan!

Valahogy úrrá lettem ezeken a félelmeken az év alatt,

A lényeg az, hogy sose add fel az álmaidat, próbálj meg mindig küzdeni! Ha kitartó vagy, nyertesként fogsz kikerülni! A félelem az első, amitől meg kell szabadulni, legalábbis elkezdheted lerombolni a "gátakat"!

Ha sosem teszel próbát, így is maradsz. Inkább tegyél, mert így még mindig lesz esélyed, mintha ülsz és keseregsz hogy neked nincs semmid, nem érsz semmit!

Ne keseregj , hanem építs tervet!

2012. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én is ugyanez vagyok :( Bár én akkor váltam ilyenné,amikor elkerültem a szülői háztól.Egy ideig pszichológushoz is kellett járnom,mert totál bepánikoltam emberek között.Nem mondom hogy most már jó,de már nem fakadok szinte sírva ha valaki hozzám szól.

Talán nálad ez majd pont az ellenkezőjét váltja ki :)

2012. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
javítom: úrrá lettem a félelmeken az évek alatt
2012. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tanulásban is, ha nem megy valami, már rámtör a sírás, hogy másnak biztos ezerszer jobban megy, meg könnyebben felfogja és megtanulja, mint én. Tudom, hogy nem lehet így élni. És attól félek legjobban, hogy egyszer teljesen magamra maradok, senki sem fog ajtót nyitni rám, és ott halok meg éhen.
2012. ápr. 1. 20:46
 9/17 anonim ***** válasza:

Figyelj, először is tuti, hogy rengetegen vannak, akiknek nehezebben megy a tanulás. Erre is koncentrálj, ne csak a sok jobb tanulóra. (Mert igen, abból is tuti sok van.) De már az, hogy te leülsz tanulni, azt bizonyítja, hogy rengeteg embernél jobb vagy. Azok lesznek az életben semmirekellők, akik ezt nem teszik meg.

Másodszor ne a negatív dolgokra koncentrálj az életben! Van valami hobbid? Ha rád törnek a rossz gondolatok, akkor gondolj arra. Gondolj arra, hogy semmi sem számít, csak az a pár perc, amíg önfeledten a hobbidnak élhetsz és ezért már megéri élni. Ha nincs ilyen dolog, akkor keress valamit, gondolkodj el, hogy mi az ami a legnagyobb örömet okozza neked az életben! És a kötelességeiden túl próbálj minél több időt annak szentelni.

Abban, hogy szociálisabb legyél, sajnos nem tudok segíteni. Pedig pár éve még én is a legantiszociálisabb embernek gondoltam magam a világon, tele voltam gátlásokkal, most meg bármikor bárkivel el tudok beszélgetni, nem félek egyedül elmenni sehova, én vagyok az, aki megszólít embereket és nem ők engem. Igazából nem tettem semmi konkrét lépést afelé, hogy az antiszociális viselkedésem megváltozzon, egyszerűen csak jött egy olyan időszak az életemben, amikor nem tudtam ilyesmiket görcsölni és rágódni és azzal, hogy ez eltűnt, maga a probléma is eltűnt.

2012. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Na szedd össze magad de nagyon gyorsan:)Legyél bátor,fogd fel játéknak az életet.Aki mer,az nyer,nem baj ha néha hibázol,abból is tanulsz,de ha csak egy helyben toporogsz magadat sajnálva nem fog történni veled semmi,aztán az élet nagyon gyorsan elszalad melletted:)Nem kell öt ezer emberrel megismerkedned,először magadat,a lelkedet rakd rendbe.Újíts külsőleg is magadon,és pár dolgon. -menni fog ez-
2012. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!