Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, ilyen körülmények...

Lányok, ilyen körülmények mellett mikor vállalnátok gyermeket?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Én 25 ő 32. Ő rendszeres jövedelemmel rendelkezik, én eddig csak tavasztól őszig dolgoztam, de idéntől már télen is. Olyan életet élünk, éltünk inkább ami miatt havi két hétvégén nem vagyunk otthon, hanem sportolási céllal elutazunk, illetve heti 2-3 estét is ez vett el. Nagy terveink voltak egy két éven belülre, hogy pl egy hónapot csak utazgatunk. Saját gyermeket olyan 3-4 év múlva terveztünk. De neki van egy gyermeke korábbról, aki már szinte csak velünk van, mert az anyukája nem az a felelősségteljes típus, és úgy néz ki, jó ha heti egy napot a gyerkőc az anyukánál lesz. Szóval így felborult az életünk, de most vagy az van, hogy most a gyerkőc miatt kell lemondanunk sok mindenről, aztán mikor már nagyobb lenne jönne a saját/ok és akkor amiatt, vagy ha már most úgyis van ez a helyzet, vállaljunk most sajátot, így hamarabb jön el az idő, mikor újra lehet menni mindenfele, mert mikor már a sajátok is 2-3 évesek lennének ők is jöhetnének velünk. Viszont én így csak keveset dolgoznék előtte, és ami a baj,hogy abból nem lenne gyedem.

Még mielőtt valaki azt mondja h gyereket akkor vállaljak, ha semmi sem lesz hasonlóan fontos, az ne írjon. Nekünk ez életvitel, enélkül belefulladnánk a hétköznapokba. A kérdés az időzítés.


2012. ápr. 2. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Még mielőtt valaki azt mondja h gyereket akkor vállaljak, ha semmi sem lesz hasonlóan fontos, az ne írjon. Nekünk ez életvitel, enélkül belefulladnánk a hétköznapokba."


Nézd... bármikorra időzíted, úgyis le kell mondanod egy kis időra(azaz évekre) a megszokott utazgatásokról, satöbbiről. Szerintem nem az időzítés a lényeg, hanem hogy válasszatok: babát szülők akartok lenni vagy ezt az életvitelt akarjátok folytatni.

2012. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én inkább most mennék mindenfelé fiatalon,az új helyzethez is hozzá kell szokjatok,mármint hogy a párod gyereke szinte mindig veletek lesz.
2012. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha megszületik a gyereked, fel fog burulni az addigi megszokott élteviteletek. Oké hogy fontos ez az életmód nektek, de onnantól a gyereknek kell lennie a legfontosabbnak.

Anyaként tudom mennyi lemondással jár a gyerekvállalás/nevelés, de azt is tudom hogy ez a legcsodálatosabb dolog a világon.

2012. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

És mondjuk az elkövetkezendő 4 évre le tudnál/tudnátok mondani erről az életvitelről?

Bár igazán csak neked kellene mindenről, a párodnak nem.


Ha úgy érzed kész vagy anyának lenni, vállald be.

2012. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem akármikor vállalsz gyereket, ilyen életmód mellett legyen bébiszittered. A gyerek tudni fog alkalmazkodni, bár az első fél év biztos nem rólad fog szólni, hanem róla, ezt kalkuláld bele.
2012. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Főleg aki először írt annak kihangsúlyozom, hogy mivel a párom gyerekét már mi neveljük, ezért már most felborult az életünk, ezért gondolnám azt, hogy akkor már a saját is jöhetne.
2012. ápr. 2. 10:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen felborul,de majd szépen lassan visszajön az életviteletek.Igaz nem lesz ugyanolyan,ezt ne is várd el, hisz egy gyerek,az mindig is a gyereked marad.Amikor nagyobb,már őt is bevonjátok a programokba.


Akkor vállaljatok gyereket,amikor mind a ketten ugyanúgy vágytok rá.Közös döntés legyen a babaprojekt!

2012. ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen dilemmám, csak nekem a munkám miatt, amit imádtam. Egyre halasztgattam a babavárást, mert viszonylag teljesnek éreztem az életemet, a párom mellett a munkám teljesen kielégített, és elképzelni sem tudtam magam otthonülő anyukaként-egész nap pörögtem. Most 2 éve itthon vagyok a kisfiammal, és csak csodálkozni tudok a korábbi érzéseimen: valóban a legcsodálatosabb időszak ez az életemben. Mindazonáltal azt tanácsolom, hogy csak akkor célszerű kisbabát vállalni, ha valóban elérkezettnek látod az időt, és kész vagy áldozatot hozni érte.
2012. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Főleg ha ilyen szarul álltok qnyagilag sose jön vissza az életetek örültök majd hogy luk van a seggeteken meg van mit enni nem utazgatni..na majd meglátod így lesz!
2012. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem állunk rosszul anyagilag, ha kevés gyedem vagy csak gyesem lenne is jól élnénk. Itt most a kiélezett kérdés azon van, hogy letudjuk-e most az itthonmaradós időszakot, ha most a másik gyerek miatt úgysem mozoghatunk olyan lazán.
2012. ápr. 11. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!