Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy engeszteljem ki a nagymam...

Hogy engeszteljem ki a nagymamámat? Azt mondtam hogy büdös van a szobájában.

Figyelt kérdés
Egy házban lakunk mert ő nem lakhat egyedül. Van neki saját szobája. Nálam az az alap hogy reggel felöltözöm, és kb 10 percre kinyitom az ablakot, mert kell a friss levegő. Múltkor kinyitottam az övét is mikor kiment onnan, és megsértődött. Aztán pár napig ő magának kinyitotta. De ma reggelre jött az orvos, és későn keltünk fel, nem volt időm szellőztetni, de mikor már becsengetett akkor mondtam hogy "Mama nyisd ki az ablakot, mert büdös van bent". Ezen úgy megsértődött, hogy azóta nem szól hozzám, nem eszik, nem iszik, csak fekszik, duzzog.
2012. ápr. 2. 12:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem ő büdös, fürdik rendesen, hanem az az elhasznált levegő + ment a hasa előző nap, és jöttek neki a gázok is...Volt hogy nekem meg ő hozta fel hogy mossam gyakrabban a hálóingem mert szerinte büdös vagyok, meg ne használjak parfümöt mert az is büdös...Meg az az állandó szokása hogy elmegy nagy wc-re, és nem használ légfrissítőt, meg az abalkot sem nyitja ki a wc-ben, és hát lehet kényes vagyok, de én mindig fújok a levegő utána is, meg saját magam után is. Annyira érzékeny vagyok a szagokra, nem tudom visszafogni magam...
2012. ápr. 2. 12:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy nem úgy értetted, hogy büdös, hanem, hogy állott a levegő, csak rosszul fogalmaztál.
2012. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem semmi rosszat nem tettél, nehogy már családtagok között is ciki legyen annyit mondani,hogy büdös van a szobába, nyisd ki az ablakot.Megváltoztatni már úgysem tudod, max annyit mondasz, hogy nem úgy gondoltad,csak ha elhasznált a levegő, cserélni kell.
2012. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is mondd meg neki, hogy állott szót akartál használni, és hogy a tiedben is az volt, azért szellőztettél. Szegénynek biztosan nagyon rosszul esett, de oszlasd el a félreértést, és engeszteld ki :)
2012. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
engeszteld ki. de amúgy az öregeknek van egy jellegzetes szaga, majdnem mindnél érezni. majdnem mindengyik lakásban. ő persze nem érzi a saját meg a szokott szagokat-illatokat nem érezzük. azért mondom mert meló miat nap mint nap járok feléjük:D
2012. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtatok.


Délután nagy nehezen elkezdett beszélni, aztán vittem be neki kakaóscsigát, megette, és minden jó lett. :))

Mondjuk még most sem olyan mint szokott lenni, de már szóba áll velem. Amúgy őt az bántja, hogy na jó ez most így gáz leírni, de gondok voltak világ életében a beleivel. És idős korára ez csak mégrosszabb lett. Nem zárnak az izmai, ez nagyon bántja is őt. De annyival le lehetne rendezni hogy kinyitja az ablakot ha kell akkor 2 óránként 5 percre, de nem teszi...

2012. ápr. 2. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!