Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban is ez a szokás?...

Más családban is ez a szokás? (gyerek cuccok "kötelező" elajándékozása)

Figyelt kérdés
Anyósomék tegnap átjöttek meglátogatni az unokát. A fiunk (2 éves) leejtette az egyik kisautóját aminek kiesett a kereke. Erre anyósom elkezdett sopánkodni, hogy ezt ne csinálja, ne hagyjuk neki, mert az összes játékát tönkre fogja tenni és akkor a unokatesók mivel fognak játszani... Egy kicsit furcsának találtam ezt és rákérdeztem, hogy mégis mi köze van az unokatesóknak (még tervben sincs egy sem) a fiunk játékaihoz. Anyósom közölte, hogy az a természetes, hogy amikor megszületnek, akkor az összes már nem használt gyerek cuccot odaadjuk nekik. Ezen meglepődtem mert mi alapból úgy vettünk meg mindent, hogy több gyereket is kiszolgáljon, mert több gyereket szeretnénk, de utána sem akarunk megszabadulni mindentől, hiszen remélhetőleg lesznek unokáink is. Nekem azért furcsa ez az elajándékozgatás, mert a szüleim megőrizték az én dolgaimat és jó érzés látni, amikor a fiam az én régi játékaimmal játszik és a régi könyveimet lapozgatja. Anyósom szerint ez hülye, gyerekes és önző hozzáállás.
2012. ápr. 2. 13:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk egy egyáltalán nem szokás. Mi maximum a kinőtt ruhákat ajándékozzuk el.
2012. ápr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a ruhák kis részénél van elajándékozás, amúgy megtartjuk az unokáknak illetve emlékbe. Játékot meg pláne nem adnék másnak, pótolhatatlan élmények fűződnek hozzájuk, bár én szentimentális vagyok.
2012. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
84%

És ha az unokatesók előbb születnek, mint a ti következő gyereketek, akkor neki majd anyósod vesz új játékokat? Vagy ő mivel fog játszani? Ha mindent el kell ajándékozni.


Nálunk legfeljebb a ruhák egy részét ajándékozzuk el, de azt sem muszájból. Játékokat megőrizzük. Nekem még nincs gyerekem, de az én összes játékom megvan, és nem is adnám oda senkinek.

2012. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
nálunk mamámék még a ruháinkat is megőrizték, és most azokba játszik a lányom:)
2012. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos nem adnám oda senkinek, amig még tervezek gyereket ...
2012. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%

A mi családunkban is van olyan rugdalózó, amit minden (1976 és 1980 között született) unoka használt, de ez utóbb visszakerült az eredeti tulajhoz.

Sógornőm 2 hete szült, az én fiam elmúlt két éves és még nincs útban a kistesó, így természetes volt hogy felajánlom a kiskádat, pihenőszéket, játszószőnyeget, bébihordozót stb.

DE!

1: ezt önszántamból tettem, anyósom meg sem próbált beleszólni

2: mindenki számára egyértelmű, hogy ha már ők is kinövik ezeket, akkor mi mindent visszakapunk (vagy a kistesónak, vagy eladom, vagy emlékbe).

2012. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk minden tovább lett adva a családban, annak akinek szüksége volt rá. Bár utána sajnálattal láttuk, hogy az én és tesóm által féltve őrzött első kis biciklink egy hónap után roncs volt (amit mi évekig használtunk, és óvtunk mindentől.)
2012. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
85%
ha terveztek még gyereket, akk miért adnátok oda bármit? majd ha az unokatesó nagy különbséggel születik és nektek van, ami nem kell... utána meg visszaadják szépen a kölcsöncuccot... nálunk így volt.:)
2012. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
68%
én mindkettőt megértem és jónak tartom. a lényeg, h te döntsd el, h mit csinálsz a gyereked ruháival, ne anyós. ha terveztek kistesót, akkor nem is kérdés, h mindent elteszel, megőrzöl neki. később meg majd eldöntöd
2012. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%
Ez mindig az apa és anya saját közös döntése. Anyósnak nuku köze hozzá.
2012. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!