Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelező a cégnek visszavenni...

Kötelező a cégnek visszavenni a GYES-es kismamát?

Figyelt kérdés

Egy szülési szabadságát töltő anyuka helyére vettek fel. A kisgyerek most múlt 1 éves, s én már most azon aggódom, hogy valamit tennem kellene, hogy ha 2 év múlva lapátra kerülök ,akkor könnyebb legyen munkát találni, mint egy évvel ezelőtt.


A szerződésem határozatlan időre szól.

A főnök az állásinterjún nem mondta, hogy csak fix időre alkalmaz.Sőt azt is csak később tudtam meg, hogy gyesre megy az egyik kolléganő, s az ő helyére kerülök.


Kötelező vissza venni 2 év múlva a Gyes-en lévőt? Már most kezdjek el állást keresni? Tudom, hogy semmi sem tart örökké, de nem akarok úgy járni, mint mielőtt felvettek ,hogy csak adom befelé az állásajánlatot, s sehol semmi. Ez az állás is csak az Gondviselőnek köszönhető, hogy jókor voltam jó helyen.


Tanuljak valamit? Képezzem magam? Mit tegyek?


Tanári végzettségem van, de jelenleg egy irodában vagyok adminisztrátor. Sok mindent tanultam az elmúlt év alatt, de úgy gondolom, hogy ezt egy érettségizett ember is meg tudja csinálni, tehát semmi előnyt nem jelent a későbbiekben. Nem tudom az önéletrajzomat sok plusz dologgal gyarapítani.


Várom a tanácsokat!


Köszönöm


2012. márc. 11. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha határozatlan idejű a szerződésed, akkor nem fog kitenni amiatt, hogy visszajön a kismama.


Ha ki akarna tenni, akkor határozott idejű szerződést kötött volna veled.


A gyesen lévő kismamát nem teheti ki, a gyerek 3 éves koráig rendes felmondással.

Vagyis ha visszajön két év után, akkor köteles foglalkoztatni.


Így aztán sosem árt, ha képben vagy a munkaerőpiacon. Még ha nem is küldenek el, azért bármikor történhet bármi.

2012. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ez nekem is furcsa volt, hogy mi oka van a cégnek olyan munkaszerződést kötni, ahol nincs időpont meghatározás. Vagyis csak a munkába állás kezdetét határozta meg, a végét nem.


Gondoltam rá, hogy közben valami okj-s dolgot el lehetne végezni (gazdasági, minőségbiztosítás terület). Ugyan van egy közbeszerzési referens képesítésem, de sajnos még nem tudtam használni, s az idő folyamán nemcsak, hogy változott a Kbt., de el is felejtettem dolgokat. Szeretnék több lábon állni.


Sokat szenvedtem azzal, hogy mindenáron tanítani akartam, s nem kaptam állást (csak óraadást), s akkor rájöttem, hogy nem szabad csak egyetlen lehetőséget nézni. Nyitottnak kell lenni minden iránt, még ha nem is erről álmodtunk.


Az ember sajnos nem tudja, hogy milyen irányba induljon, mire lehet igény.

2012. márc. 11. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!