Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes együtt...

Szerintetek érdemes együtt maradnunk?

Figyelt kérdés

1 éve együtt élek a barátnőmmel (21 éves) akinek szinte soha nem tetszik semmi, mindig parancsolgat és kritizál mintha ő tökéletes lenne. Olyan mint egy házisárkány. Ha hazaérek sokszor nincs kaja mert éppen az egyik barátnőjét kell vigasztalni utána meg mennek vásárolni mert az fontos. Ilyenkor nem hallgat végig akkor se ha fontos dolgot akarok mondani. Este meg általában nem merek szólni mert fáradt. Azt akarja mindig hogy az övé legyen az utolsó szó amit nem szoktam hagyni, ezért ideges lesz és megüt, én pedig bemutatok neki, megint nekem jön de kifárad és a végén röhögünk egymáson. Szeretem a sárkányomat de mostanában egyre többször okád le. A múltkor kb 2 éves sminket dobtam ki amit nem használ, erre ő kidobta pár cuccomat az ablakon. Utána meg egész nap harcoltunk. Nem akarok vele szakítani de már annyiszor beszéltünk és mégis ilyen. Mit csináljak?

24/F


2012. ápr. 2. 15:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Reménytelen eset, fölösleges rá időt, energiát pazarolnod.
2012. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem aranyosak vagytok :D érdemes
2012. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
65%
Iszonyatosan idegesítő lehet. Én a helyedben biztosan nem szenvednék vele tovább.
2012. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Erre te tudod a választ. Képes lennél így leélni az egész életedet? Hogy folyton veszekedtek, hogy sosincsenek megbeszélve a problémák, hogy te kb. 2. helyre kerülsz a barátnők után? Ha igen, meg tudod csinálni, akkor igen. Ha nem, akkor nem. Én nem tudnék ilyen kapcsolatban élni egyébként, biztos rámennék idegileg.


22/n

2012. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%

"Ha hazaérek sokszor nincs kaja mert ..."


Miért, ő nem dolgozik, te tartod el?

2012. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%
A barátnőd álláspontját nem hallottuk eddig, de biztos nem könnyű vele. Ő mivel foglakozik egyébként, tanul még? Egész nap otthon van, hogy neki kell főzni? Gondolom, azért szükség esetén egy rántottát tudnál csinálni magadnak. De azért háklis egy nő lehet. Mindenkivel ilyen kritikus, vagy csak veled? Szüleivel hogyan viselkedik? Ha velük is sárkány, ne is reméld, hogy megváltozik.
2012. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%

Megüt? Már akkor kidobtam volna, és nem biztos, hogy nem az ablakon. Senki nem emelhet kezet a másikra semmilyen körülmények között, az ilyennek nem pár való, hanem bokszzsák, azt ütheti. Nem lehet túl okos sem, ha érvek helyett már az erőszakhoz kell nyúlnia.

És itt egyáltalán nem számít, hogy csak adott egy kis vállast vagy széttörte a fejeden a tévét. Az erőszak az erőszak, és ez csak a kezdet. Menekülj.

2012. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
28%
Arról nem írtál, mit szeretsz benne?
2012. ápr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

szarasd be hogy elhagyod.. sőt hagyd is el, figyeld meg sírva fog utánad futni

engem a párom elhagyott ahelyett, hogy jól az arcomba vágta volna a hibáimat és beszaratott volna

azóta se vagyok túl rajta

és most jöttem rá a hibáimra

2012. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Egyikőtök nagyobb óvodás, mint a másik.

Mindkettőtöknek még kb. 5-10 évbe fog telni, mire képesek lesztek kulturáltan együtt lakni bárkivel is.


Addig is néhány jó tanács:


- A sárkánnyá váló nők mögött mindig egy ártatlan tekintetű pasi van, aki SOHA semmi hibát nem követett el, és teljesen érthetetlen, hogy az egykor kedves kis barátnőből hogy lett megkeseredett, mindennel elégedetlen nőszemély. Megsúgom: általában az illető nő boldogtalan, méghozzá nagyon. Ritkán persze olyan is akad, aki alapból ilyen jellem, sajna ez is benne van a pakliban. De minden nőből ki lehet hozni egy sárkányt, ha kellően megdolgoznak érte.


- A parancsolgatás és kritizálás nincs rendben. De ugyanígy nincs rendben, hogy a nőtől várod, hogy mindig kaja legyen otthon. Hazafelé magad is beugorhatsz egy boltba vacsorára valóért, sőt, akár össze is üthetsz egy egyszerűbb kaját magadnak. A legjobb persze ezt együtt csinálni, nálunk mindig jó hangulatban születik a vacsi közös erővel.


- Sem a megütés, sem a bemutatás nem fér bele egy normális párkapcsolatba. Mindkettőről le kell szokni.


- Nem dobunk ki a másik cuccai közül engedély nélkül SEMMIT. Igen, SOHA. Nem, még akkor sem, ha szerinted két éve nem használta. Ő csak ugyanazt tette válaszul, mint te.


Összességében a leírásodból úgy tűnik, mintha valóban a lány lenne a ludas... De meg kéne hallgatni a másik felet is... Én nem maradnék együtt valakivel, ha küzdelem a napi élet. Azt a békét semmi nem pótolhatná, amit a párom jelent.

2012. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!