Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék az összeomlot...

Hogy segíthetnék az összeomlott barátnőmnek? (lent)

Figyelt kérdés

Szerintem hosszú lesz bocsi.

Próbálok türelmes lenni vele,mivel lehet tényleg komoly problémája van,de részben mégsem tudom felfogni,hogy hogy lehet így felfújni ezt a dolgot és miért nem tesz semmit.Szóval a helyzet,hogy a barátnőm már nagyon hosszú ideje depressziós,önbizalomhiányos és mindig elege van az életéből és legszívesebben megölné magát.Az a problémája,hogy ő egy szerencsétlen,tehetségtelen senki aki ronda,nem ért semmihez stb..És olyanokat sorolt fel (hogy miket nem tud) amiket én sem tudok.Mégsem heverek romokban.Jó mondjuk neki úgymond az élete a zene,művészet így részben biztos rosszabb érzés lehet neki,hogy nem tud szépen énekelni,vagy rajzolni stb..De vannak dolgok amiket,ha megtenne sokkal jobb lenne neki.pl az a baja hogy dagadt.egyátalán nem dagadt,persze nem az a husitlan,lapos hasú,de egyátalán nem dagadt és szerintem rengeteg fiúnak bejön a nem teljesen vékony lányok,hanem mint ő.És mondom hogy járjon el futni,mozogjon otthon.Azt mondja nem tud és már úgyis mindegy.És persze azt mondja,hogy ronda,mikor nem is az.Ebből adódóan azt mondja,hogy egy pasinak sem kell.Nem is próbál szerezni, azt mondja nem fogja égetni magát a ronda fejével.Ezen kívül mondtam hogy ha zavarja,hogy rossz tanuló, akkor tanuljon.Ha zavarja,hogy nem tud főzni tanuljon meg.Ha zavarja,hogy nem tud hangszeren játszani,tanuljon meg.

De mindenre az a válasza hogy ő képtelen tenni bármit is és nem tud változni.

Én megértem,hogy nehéz elkezdeni és úgy érezheti,hogy tényleg képtelen rá,de akkor is. Csak akarat kérdése nem?

Miért nem próbál tenni valamit,ahelyett,hogy síránkozna magában?

Mit tehetnék,hogyan segíthetnék neki?Tanácstalan vagyok.


2012. ápr. 2. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyennek már nem a szeretgetés kell, hanem a nyers igazság.

"Ha úgy érzed kövér vagy, húzzál le a konditerembe. Ha csak sír a sázd folyton, persze hogy senkinek nem fogsz kelleni. Ha azon picsogsz mi nem megy, nyilván magadba fordulsz és ahelyett, hogy tennél magadért valamit, csak sírsz és sajnálkozol magadon. ÉBREDJ MÁR FEL!!!"

2012. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

ha folyton ott állsz felette és mondogatod neki hogy jajj dehogy vagy csúnya, jajj kapd össze magad, oylan szép vagy meg tehetséges akkor ez neki marhára tetszeni fog és nem fogja abbahagyni az önsajnáltatást


közöld vele, hogy ne legyen már ekkora szerencsétlen, mások sokkal nagyobb bajokból álltak már fel, ne vesztegesse az idejét, kezdjen magával végre valamit...

2012. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

Hidd el keményen is megmondtam neki..:S

De nem hinném,hogy hatott volna.. azt is mondtam,hogy ha ilyen tehetetlen,hogy nem is tesz semmit a jobbért akkor meg is érdemli,hogy ez legyen..

2012. ápr. 2. 19:36
 4/5 A kérdező kommentje:

második: neked is köszönöm!

igen ezeket mondogattam neki,de aztán már annyira idegesített,hogy elég durván megmondtam neki,hogy mi van..

2012. ápr. 2. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:
ehhez két ember kell, ő azért siránkozik, mert te meg mindig pátyolgatod de a megoldás már nem érdekli...
2012. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!