Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom teljesen összeomlott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom teljesen összeomlott lelkileg a lányok miatt, olyan mértékben, hogy már pszichológushoz is jár! Hogyan segíthetnék neki? 18F

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő: a barátom (aki szintén 18 éves) teljes mértékig összeomlott lélekben, mivel ismét visszautasították. A szituáció MINDIG ugyanaz neki, nem ő a hibás (mindenki szerint, még a visszautasító lány szerint is), a lány vagy nem felkészűlt egy kapcsolatra, vagy bizonxtalan önmagában, vagy csak szimplán nem a legizgalmasabb pasi számára stb... Szerencsétlen barátom vért izzadva, görcsölve AZ ÉG ADTA VILÁGON MINDENT megtesz a dolog sikere érdekében, amit (elnézést a csúnya szóért) a hölgyek egy k.rv. nagy lelki csapással hálálnak meg... Egy kezemen meg tudnám számolni mennyire olyan fiút ismerek aki ugyanilyen udvarias, kedves lenne lánnyal!!! És én szégyellem magam a lányok helyében, hogy mennyire hozzá nem méltó bánásmódott kap MINDIG!!! Az a hihetetlenül nagy mértékű bizalmatlanság és undorító közömbösség felé az, ami az én lelkem és feldúlja... Most kb ott tart a fiú hogy napi szinten sír és halvány másolata önmagának... Gyakran szokott rajzolni, minden héten, nyomon lehet követni hogy képei egyre sötétebb tartalmúak, a legújabb munkái pedig tocsognak a fájdalomtól... :S :,( Meg is értem. Tényleg kezdi minden hitét elveszteni, de tudja, hogy nem szabad. Szerencsétlen barátomnak eddig 6 lánynál volt kudarca, úgy, hogy mindeggyikkel volt minimum 1 randevúja (és az esetek többségében kb egy hónapig hitegették őt), de csókig csak eggyel tudott eljutni, mert a többi nem engedte meg neki... Aki megengedte, azzal járt 11 hónapig, majd a hölgy közölte hogy biszexualis és hogy egy másik lányt szeret inkább, mint őt... :( :( Szerintem nem is kell különösebben indokolni, hogy miért jár (ismét) pszichológushoz... Abszolút nem ezt érdemli...


Én személy szerint azt javasoltam neki, hogy menjen partyba szeretkezni, de ésszel, védekezve, mert akkor nem kellene görcsölnie hogy megint kudarcott vallana, a kapcsolattól sem kellene félnie, csupán kölcsönösen örömet okozni valakinek és az aktus után elköszönni tőle, menni a következő lányhoz.


2011. szept. 24. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hol él a barátod?
2011. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
74%
Egyél sajtot , megnyugtat...
2011. szept. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
hogyha mindenki elutasít, akkor miből gondolod h az 1éjszakások bejönnek majd?
2011. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

igaz barátnak tündsz hogy igy gondolsz egy barátodra hogy itt is teszel egy kérdést!

hivd el ide oda bulizni mutasd be olyan lányoknak akikben megbizol teis hogy nem vágja át:) meg ilyenek:)

vagy add meg neki az msn em ingyen adok neki lelki tanácsot meghalgatom a gondjait egyébb ingyen!

msn:Kajcinfection@hotmail.com

2011. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

18:52


Nem rólam van szó, hanem a barátomról. És indokoltam, hogy szerintem mik azok az indokok, amiért lehet, hogy tetszene neki az "1 éjszakás kaland" dolog.


Még annyit megjegyeznék, hogy egyszer mér verset is írt a lánynak, amit úgy hálált meg hogy ingerült hangnemben írtó nagy marhaságokat vágott hozzá és közölte vele hogy vége... Én láttam a versett, szerintem gyönyörű volt és tartalmas, őszinte. Arról nem is beszélve hogy még rajzolt is képeket egy lánynak, amik mindenki szerint korrekt, kedves, jó munkák voltak. (Ezt viszont el kell ismerni, hogy az adott hölgy nagyon is értékelte)

2011. szept. 24. 18:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Alkalmazza a Titkot! Minden a vonzás törvényen alapszik. Például a pozitív gondolat vonzza a pozitív dolgokat. Én is ez vagyok aki a barátod az ő története szinte megegyezik az enyémmel. Még csak én is most kezdem alkalmazni a titkok és remélem lesz eredménye. Sok sikert a barátodnak!
2011. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

menjen partyba... na te se vagy különb azoktól a luvnyáktól


A haverod szeretne kötődni valakihez, valszeg te nem élted ezt át személy szerint, neked mindig minden sikerül... Haverod lehet, hogy csak túl sokat szeretne, mert rossz mintát akar követni, (lehet éppen te vagy a ludas ebben) és szégyelli magát a többiek előtt.


Oké, hogy szeretnél neki segíteni, de ne akard helyette megoldani, és ne adj neki semmilyen hülye "tanácsot". Még jó pár hónapig, évig el fog tartani neki, mire tovább tud lépni. S ha teljesen elterelődik a figyelme arról, hogy ez központi kérdés legyen nála, azonnal sikerélményhez fog jutni, túl fog látni ezen, és helyrebillen az önértékelése is.


Egy kiskutya csodákat tud tenni...

2011. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Elöször is nagyon rendes és figyelmes vagy, hogy ennyire próbálsz neki segíteni.

Amiben nagyon tudsz neki segíteni (gondolom te is fiú vagy) az az együttérzés. Tehát nyugodtan kipanaszkodhatja magad, meghallgatod, figyelsz á megpróbálod h kimondani az érzéseit megfogalmazni (ez nem azokos azzal amikor géppuskaszerűen szórod a tanácsokat ötleteket magadból), és nagyon türelmes vagy vele. Ha sír akkor hagyjad hagy sírjon az butaság h egy fiú nem sírhat.


Ez a partys dolog. Hát leírásod alapján az jött le, hogy a barátod a kapcsolatokat nagyon magas érzelmi szinten éli meg, emiatt az ilyen egyéjszakás kalandoknál nehezen tudná elválasztani az érzéseit a "jól érzem magam ma este egy lánnyal" -tól.

2011. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szia én is hasonló cipőbe vok mint a haverod (19 fiú) olyan 16 lányt szerettem önzetlenül volt melyik után 2 évig futottam de volt amelyik után fél év de én még egy csókot sem kaptam így ergo szűz vok! voltak olyan napjaim mikor a lelki fájdalom fizikaivá vált görcsölt a hasam órákat sírtam és csak azt kérdezgettem magamtól mi velem a baj! most ott tartok h napi 1x eszem és akkor is 1 tányér kaját de az utóbbi időben egyre jobban vok mert megfogadtam h többé nem leszek szerelmes! bekerültem egy jó fej haveri társaságba és jobban vok bár van 1-2 csaj aki tetszik de mielőtt a szívem húzott vna hozzájuk egyből elnyomtam a vágyat magamba és most valahogy jobban vok csak remélni tudom hogy rá találok egy csodás hölgyre de addig is élek a haveroknak és a minden napoknak!! próbáld ki zökkenteni a minden napokból a haverod!! :)


19f

2011. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most ő az érzékeny kamaszkorszakát éli és még a kamaszok közül is az érzékenyebb típusba tartozik. Valószínűleg a közeljövőben nemcsak a lányokkal lesz gondja, hanem bármilyen csalódás éri az életben annak túl nagy jelentőséget fog tulajdonítani.

Talán az lenne a legjobb megoldás, hogy kicsit könnyebben vegye az életet, mert ha nagyon rágörcsölünk valamire, az a legtöbbször eleve kudarcra van ítélve. Aztán jön az ördögi kör, hogy a sorozatos kudarcok miatt bepánikolunk, még jobban szorongunk, még jobban görcsölünk. Ebből előbb-utóbb ki kell lépni, ha az ember nem akarja tönkretenni az idegeit.

Talán jót is tesz a barátodnak, hogy eljár pszichológushoz. Emellett te is segíthetsz neki, hogy nem hagyod az önsajnálatba süllyedni, elviszed szórakozni, beszélgetsz vele.

Van valami hobbija, amit különösen szeret, vagy amiben sikerélményei lehetnek? Ha nincs, jó lenne, ha találna és kicsit elterelné a figyelmét.

2011. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!