Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit választanál? Egyedül vagy...

Mit választanál? Egyedül vagy egy semmilyen kapcsolatban?

Figyelt kérdés
egyedül vagy valakivel akivel néha összebújsz, elmentek valahova de más világ vagytok mentalitásilag.
2012. ápr. 4. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Magamból kiindulva inkább egyedül kellene. Mert az a semmijen könnyen okoz fájdalmat, csalódást, keserűsűget, hogy többet várnánk hiába tudjuk ésszel, hogy arra azzal az adott félel nem lehetséges.


Az életben viszont lehet valaki mégis ezt választja több ok is lehet rá.

-fél az egyedül léttől, kapcsolat függő

-túl nagy empátia, úgy érzi terézanyuskodnia kell a másik -felett

-megélhetési gondok, hitel, számlák

-van már közös gyermekük

2012. ápr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
régebben még jobban működött de úgy érzem nő a távolság köztünk. kb 2 éve van ez az egész már
2012. ápr. 4. 08:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem az én szavaim, de teljes mértékben az én véleményem.


"Az örök békéhez hasonlóan sok ezer év próbálkozásai bizonyítják, hogy ami nem megy, az nem megy. Vagyis a nő-férfi kapcsolatoknak, a tartós együttélésnek esetleg vannak egyéni jó megoldásai, de társadalmi méretekben nincs: elviselés van, tűrés, megalkuvás és kibírható kompromisszumok. Csak az a fontos, hogy a megkötött kompromisszumok tűrhetők legyenek, hogy a lemondás megérje az együtt maradást." Popper Péter

2012. ápr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon jó idézet és igaz. Érdemes ezen elgondolkodni
2012. ápr. 4. 09:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a semmilyen azt jelenti, hogy érzelmek már nincsenek, sőt, színház az egész, az nekem végtelenül fárasztó. Minden energiám a színház fenntartására menne rá. Nem tudnék tartósan egy ilyen kapcsolatban élni. Szóval sokkal inkább egyedül, amúgy sem értem, mi abban olyan szörnyűséges, ha az ember egy ideig nincs kapcsolatban.
2012. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az "egy semmilyen kapcsolat" nálam nem létező opció. Nem tudom elképzelni, hogy valaki, akivel együttélek "semmilyen" módon viszonyuljon hozzám, vagy én hozzá. Mindent megtennék, hogy jobbá tegyem a kapcsolatot, és ha a párom is partner ebben, akkor garantáltan sikerül. Ha ő nem akarja, akkor vége.
2012. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem voltam az általad "semmilyen kapcsolatban" sokáig, inkább szakítottam, viszont akkor szembe kellett néznem azzal, ahogyan az emberek rám csodálkoznak: mintha az egyedüllét (nem a magány!) bizarr lenne, mintha én lennék összeférhetetlen. Aztán megtaláltam az emberemet, akivel talán nem ismerkedtem volna meg, ha nem vagyok "szingli" (ezt úgy ejtve ki egyesek által, mint a "leprás" szót). De ugyanakkor ismerek nem egy olyan párt, akiknél megfelel, hogy "van valakim", és élnek együtt mint két testvér (még szex sincs köztük).
2012. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló cipőben, amikor a kapcsolat nem volt semmilyen. Én sokáig gondolkodtam, hogy mit csináljak, de aztán végül kiléptem belőle. És hiány, meg rossz érzések helyett óriási felszabadultságot és megkönnyebbülést éreztem. Úgyhogy ebből kiindulva inkább egyedüllét, mint a semmilyen kapcsolat.
2012. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kapcsolatfüggöő, szóval nálam sem opció, hogy rosszban legyek inkább mint semmilyenbe. El sem tudnám képzelni. Egyértelmű, hogy egyedül. Én szeretek egyedül lenni, nem érzem muszájnak, hogy párom legyen.
2012. ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 evans ***** válasza:
inkább legyél egyedül mint egy rossz kapcsolatban!
2012. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!