Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy kapcsolatban...

Szerintetek egy kapcsolatban kel tudni a másik fizetését?

Figyelt kérdés
Tinálatok a párkapcsolatban a pénz az közös? Tudnai kell a másiknak mennyit keresel?
2012. ápr. 1. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
milyen kérdés már ez? :s természetesen tudom, hogy mennyit keres a párom. miért, nálatok az a természetes, ha a párod hazahozza a fizetését és eldugja, nehogy megtudd, hogy mennyit keres??
2012. ápr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem igen. Sőt, szakításunk után az exem kapott egy új munkát (mai napig nagyon jóban vagyunk) és simán elmondta, hogy mennyit keres. Nem csináltunk belőle nagy ügyet, csak érdekelt, hogy az adott munkával mennyit lehet keresni nagyságrendileg. :)
2012. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem igen,legalább kb.
2012. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem kérdeztem soha, de tudom mennyit keres. Igaz, nem élünk együtt még.
2012. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Többgyermekes házaspár vagyunk. Nagyságrendileg tudom a férjem fizetését, de pontosan soha nem tudtam, és nem is érdekel különösebben. Én is jól keresek, a fizetésünk egy részét tesszük át minden hónapban a közös kasszába, a többi pedig marad nekünk hobbikra, egyebekre.


Ha az egyik fél szándékosan titkolja a fizetésének összegét, az nagyon fura.

2012. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

Én nem is tudnám úgy elképzelni, hogy nem egy kasszán élünk a párommal/férjemmel.

Ha van vagy lesz gyerek, akkor hogy oldják meg a vásárlást?

Szerintem, ha titok van az ilyen dolgokban, akkor az nem is igazi kapcsolat. Ott van valami..... Valamiért nem akarja kiteregetni, hogy mennyit is kap és esetleg hova tűnik a pénz.

2012. ápr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Nem "KELL" tudni egy kapcsolatban, de még párkapcsolatban sem feltétlenül a másik fizetéséről egészen addig, amíg együtt nem élnek.

Összeköltözés előtt viszont már egészséges tisztázni, az ok lehet például az is, hogy milyen, mekkora albérletet tudnak fizetni, vagy mekkora hitelt tudnak felvenni.

Addig, amíg ilyen szóba sem kerül, még csak közelbe sem, egyenesen bunkóság rákérdezni.

A pénz akkor lehet tehát közös, ha közös a háztartás.

De akkor is csak LEHET. Nem ez a mérvadó egy szerelemben, kikerülhető téma.

Ha valaki erőszakosan, visszatérő témázással ragaszkodik ahhoz, hogy

1. megtudja a másik anyagi hátterét, vagy

2. titkolja a saját fizetését

az nagy gond.

De még az is lehet, hogy a 2.pont az 1.pont folyománya.

2012. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
Egész addig míg nem költöztünk össze nem tudtam mennyit keres és ő sem hogy én, azután megbeszéltük hisz közös élet közös kiadások. Azóta is úgy vagyunk hogy a szám,lákat fizetjük közösen és amit szeretnénk azt is megvesszük közösen, és emellett azért mindig van magunknál pénz a saját külön igényeinkre is, illetve alkalmakra vásárláshoz.
2012. ápr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
én nem tudom pontosan, sosem beszéltünk erről csak ahogy látom a barátom kiadásait, meg tudom saccolni mennyit keres. De konkrétan sosem kérdeztem hogy mennyit keres és ő sem mondta soha. mi nem élünk együtt. éppen nem "kell" tudnia, de azért nagyjából sejtheti hogy miújság:)
2012. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Mi tudjuk nagyjából, hogy mennyit keres a másik, de mi együtt élünk. Nincs közös számlánk még, nagyjából felesben fizetjük a dolgainkat, mindenkinek a saját számlájára megy a pénze.


Szerintem nem feltétlenül kell tudni, de ha vannak közös kiadásaitok, akkor egy idő után lehet, hogy elkerülhetetlen lesz.


Az a baj csak, ha valaki valamit nagyon titkolni szeretne a párja elől, mert akkor felmerül a kérdés, hogy miért akarja elrejteni?

2012. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!