Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, h igazán...

Honnan tudhatom, h igazán magamat adom-e a kapcsolatban? Tényleg van aki később veszi észre?

Figyelt kérdés
egy régebbi kérdésnél láttam, h vki évekig nem vette észre, h nem is önmaga, minden működött boldogok voltak, aztán rájött h ez nem is ő. Van ilyen? Hisz akkor már az is ő lett nem? Honnan lehet tudni h jól csinálom, h magamat adom?
2012. márc. 28. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azt érzed,de valamilyen szInten kompromisszumot kell kötnöd bizonyos dolgokban,mert én tudom és ismerem a rossz tulajdonságaimat és általában azokat próbálom kiküszöbőlni és csiszolni rajta.Innentől kezdve már nem magadat adod.Én szerintem idő kell hogy két ember össze csiszolódjon.Én pl tudom magamról hogy eddig akár hány kapcsolatom volt,mindenki más énemet hozta elő.Vannak emberek akik olyan dolgot hoznak elő ami rejtve van az ember előtt.
2012. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mert ha nem kötök kompromisszumot nem megy. És én azt érzem h szívesen megteszem h változok néhány dologban főleg h azt érzem az én javamat is szolgálja(pl nem hisztizek annyit).
2012. márc. 28. 19:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem kötök akkor nekem sem megy,szerencsére nem kell olyan kemény kompromisszumokat kötnöm.Szerintem valamilyen szinten minden embernek kell kompromisszumot kötni,valakinek többet,valakinek kevesebbet.Ez emberre válogatja és hogy milyen parnert találsz.Ne agyalj ezen szerintem,mert minden embernek kell kötni kompromisszumot valamilyen szinten,nagyon ritka szerintem az olyan pár akiknek nem kell.
2012. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én ilyet nem tudok elképzelni, max. ha valakinek még nincs kellő önismerete, és úgy ugrik bele egy kapcsolatba.

Nem tudom elképzelni, hogy valaki saját természetével ellentétesen viselkedik, és boldog úgy, hogy kicsit se fura neki semmi.

2012. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

idézem a hozzászólást, ami elgondolkodtatott:


"Nagyon szerelmesek voltunk, közös jövőt terveztünk, házasság, gyerekek, s közben észre sem vettük, hogy én nem vagyok igazán önmagam. Boldog voltam úgy is. Aztán jött egy új élethelyzet, előjöttek olyan dolgok is, amik rám régebben jellemzőek voltak, teljesen önmagam lettem, ő ezt nem igazán tudta kezelni, nem tudta, hogyan is kéne hozzám viszonyulnia. Nem tetszettek neki a dolgaim. Egyszerűen csak kiderült, hogy mégsem vagyunk annyira összeillő pár, mint mi azt az elején gondoltuk. Harmonikus volt a kapcsolatunk, kompromisszumokat kötöttünk, mint ahogy az egy párkapcsolatban elő szokott fordulni, és aztán már olyan sok lett a kompromisszum, hogy ha tükörbe néztünk, akkor nem magunkat láttuk, hanem valami idegen embert. Fájdalmas volt, hiszen együtt képzeltük el a jövőnket, de végül szakítottunk.

Mint írtam, sajnos a szerelem nem minden. Nekem így kellett megtanulnom. "

2012. márc. 28. 19:35
 6/13 anonim ***** válasza:
A kérdés az hogy milyen kompromisszumra gondolsz konkrétan?Nincs olyan kapcsolat ahol minden stimmel.
2012. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem illetetek össze és a rózsaszín köd után derült ki az igazság.Amikor önmagadat adtad ő már nem úgy ismert meg téged.Ezért kell kapcsolat elején önmagadat adni és akkor nincs meglepetés.Amúgy szerintem alapba nem toleráltátok egymást,mert talán még időt sem adtatok arra hogy össze csiszolódjatok.Nekem az jön le az eköbbi irásodból hogy se te se ő nem voltatok hajlandóak dolgozni a kapcsolaton a rózsaszín köd után.Pedig utánna kezdődik az igazi kapcsolat és mondanám neked hogy egy kapcsolatért minden egy áldott nap meg kell dolgozni mind két félnek!!Sajnos ez az igazság amit nem sokan vesznek észre és nem is tesznek érte.
2012. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

magadba kell nézned

ha boldog vagy önmagadat adtad, önmagadért szeretnek, ha nem, akkor nem önmagad adtad

VALÓBAN ennyi az egész.

2012. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A kérdés az hogy meddig voltatok együtt?Szerintem egyszerüen csak belekényelmesedtetek ahogy a legtöbb ember tette és teszi is.A szeretet és az elfogadés nagyon fontos dolog,ami nálatok egyáltalán nem működött,hiszen a párod nem bírta elviselni hogy boldog vagy és jól érzed magad a bőrödben.Mind ketten felattátok és még egyszer hangsúlyozom,egyet elfelejtettetek,tenni a kapcsolatért minden egyes nap.
2012. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

az idézett szöveg nem tőlem származik és nem rólam szól. Egy kérdésből emeltem ki.

Azért tettem fel a kérdést, mert én egy éve vagyok a barátommal, azt gondolom h nagyon jól megvagyunk. Soha nem volt még ilyen őszinte kapcsolatom, és ő az egyik legjobb barátom is, a családomon és néhány barátnőmön kívül még senkivel nem tudtam ennyire őszintén magam lenni, minden hülyeségemmel, félelmemmel, örömömmel együtt. Szóval azt gondolom h nagyon jó kapcsolat a miénk. Csak elgondolkodtam, ezt a hozzászólást olvasva, h vajon lehet h pár év múlva rájövök h nem is volt igazi!?

2012. márc. 28. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!