Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy viszonyulnátok a...

Ti hogy viszonyulnátok a párotokhoz, ha így viselkedne veletek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, azóta született 2 gyerekünk, alapjáraton jól kijövünk egymással, egészen addig, amíg az van, amit ő mond, amint hangoztatni "merem" a véleményemet, már ellenem is fordul, de olyan szinten, hogy képes azt is rámordibálni, hogy ha nem tetszik vmi, menjek amerre látok, ő nem marasztal...

Nagyon bánt, hiszen ilyenkor eszébe se jut, hogy családos emberek vagyunk.


2012. ápr. 4. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én bizony mennék. Ez sosem fog változni, neked sosem lehet majd igazad.


Példát tudsz írni, hogy min veszekszetek?

2012. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell vele beszélned, hogy egy kapcsolat az egyelőségről szól. Ha te nem mondhatod el a véleményed, és csak Ő hangoztatja a maga igazát, nem érzed jól magad. Nem ismerlek, beleszólni sincs jogom, de 3 év arra is kevés,hogy az ember kiismerje normálisan a másikat (nem minden esetben).arra meg még kevesebb, hogy 2 gyerek is legyen már szerintem.

Üljetek le, és beszéljétek meg. Ha nem tudtok közösnevezőre jutni, akkor pedig válljatok el, ennek így nincs értelme.

2012. ápr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

3 éve is ilyen volt. Senki nem tökéletes, de ha annyira zavar ez a tulajdonsága akkor nem kellett volna vele családban gondolkodni.


Üljetek le és beszéljétek meg, ha ez nem megy akkor vagy megszoksz vagy megszöksz.


Nem tudom milyen választ vársz, tudod az emberek nehezen változnak így lehet próbálkozni,de nem biztos, hogy van értelme. Vagy egyszer tényleg ott hagyod 1 napra a kicsikkel mikor ilyet mond, akkor talán elgondolkodik. Már ha rá lehet bízni a kicsiket egyáltalán.

2012. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

èn pakolnám a gyerekeket és mennék is már is.


Nekem a párom soha nem mondana ilyet mert tudja ha egyszer mondana ilyet (csak mert kiszalad a száján), már pakolnák is és mennék a gyerekkel. Ja 500km-re lakik az elsö rokon, de az sem zavarna.


Èn nem szeretem ha fenyegetnek. lehet veszekedni, de fenyegetni engem senki ne fenyegessen.

de gondolom téged lehet ezért is teheti.

mi is szoktunk veszekedni, bálunk is van többször erös nézet eltérés, de valahogy mindig megoldjuk, sokszor úgy érzem én jövök ki rosszul, de soha nem fenyegetne meg.

2012. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Itt már nem lehet annyit mondani, hogy akkor menjél vaze. Itt már gyerekekről is van szó, akiknek jó lenne nem csonka családban felnőni, ahol anya és apa nyírják egymást.

Itt egy hosszabb folyamatra van szükség. Az első az, hogy leülteted, és elmondod neki a problémádat. Lehet, hogy meghallgat, lehet hogy nem. Az is lehet, hogy változtat. Ha nem, akkor érdemes elmenni családterápiára, már ha hajlandó. Ha nem, vagy nem segít érdemben és tartósan, akkor pedig már fel kell készülni arra, hogy a dolog nem fog megoldódni. Át kell gondolni, mit fogsz tenni a szakítás után, milyen ügyeket kell elintézned, ki költözik el és hova, hogyan váltok szét. Utána még érdemes ultimátumot adni, hátha észhez tér, de nem nagyon szoktak. Ha pedig már pakolsz, és mindent megígér az illető, annak már nem érdemes hinni, azt csak azért mondja, mert későn kapott észbe, hogy tényleg szétmentek, és ez végleges.

Sok sikert!

2012. ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
ez borzasztó. 3 év alatt két gyerek meg nem semmi, ikrek? Hát nagyon nem tudsz mit tenni, ha ordibál, vagy nyelsz vagy pakolsz. Gondolom, a szép szón már túl vagytok.
2012. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 éve vagytok együtt, és már van 2 gyerek. Kicsit meg kellett volna ismerkedni egymással, mielőtt családot alapítotok.
2012. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is az a véleményem, hogy először alaposan meg kellett volna ismerned azt az embert, akivel élsz, nem kapásból gyereket szülni neki, ráadásul kettőt is. Akkor talán rájöhettél volna, hogy nem ilyet lovat akartál és következmények nélkül összepakolhattál volna és kiléphettél volna. De így... Hát ezt elcseszted. 2 lehetőséged van: tűrsz vagy lépsz.
2012. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy nem reagáltam eddig; azért a dolog nem ilyen egyszerű, mint gondolnátok, hogy hopp előbb lettek meg a gyerekek, aztán ismerkedünk.Én nagyon rossz körülmények közül jöttem, nemcsak szociálisan, de mindentéren, majdhogynem belemenekültem a vele való kapcsolatba.A gyerekek pedig véletlenül jöttek össze.Tudom, hogy erre mindenki csak húzkodja a száját + a végletekben gondolkodik, miszerint nem kötelező megszülni azt a gyereket, nekik mondom + a degradáló utolsó kedves válaszolónak: de IGEN!És nincs az az élet, amit az ember a gyermekeire gondolván elcseszettnek tekinthet, úgy gondolom.A másik pedig az, hogy nálunk romáknál nem úgy megy, hogy fogom magam és pakolok, a gyerekek egy életre összekötnek bennünket, legyünk bár fasírtban, vagy legyünk éppen jól egymással.Nekem sincs hova mennem, neki sincs igazán - van egy kiszámíthatatlan anyja, akivel ő maga se tudja hosszútávon elképzelni az együttélést.De ha már a gyermekekről kérdeztetek, hogy 3 év alatt hogy születhet két gyerek: A gyermekek közül az elsővel pajzsmirigy hormonkezelés alatt estem teherbe, evidens, hogy megtartottam, hiszen miatta is vetettem magam alá a terápiának, a másodikkal szülés után 3 hónappal, amikoris elkezdtem szedni egy szoptatás alatt szedhető antibébi tablettát és ezek ellenére - a felbolydult anyagcserém következtében - terhes maradtam rögtön a gyermekágyas korszak után, mivel frissen operált méhem volt ( az elsőt császárral szültem hatalmas komplikációk közepette )a dokim el se vállalta volna az abortuszt egyértlemű eü okok miatt, meg nem is gondolkoztunk rajta, egyértelmű volt, hogy megtartjuk.A kórházban, ahol a picit szültem mindenki csak csodálkozott, hogy mi ez a kicsi korkülönbség, aki nem volt világ életében pajzsmirigyes, hormonbeteg tulképp, az nem tudja, hogy mi ez.

Az orvosok még azt is csodának tartották a kórházban, hogy 3 hónappal császár után egészséges babát tudtam egyáltalán kihordani és szülni úgy, hogy napi szinten 10x-20x emelgettem a másikat, mivel ő még nem tud járni....

Summa summarum: soha, semmilyen körülmények között nem bánom meg a gyerekeimet, akármi is fog történni az életemben.

A korrekt választ adóknak méltányoltam a véleményét, de neked kedves utolsó nem tudtam, bocs, pedig szerettem volna, de nagyon erős volt, amit írtál.Sziasztok!

2012. ápr. 5. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!