Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történhet a lányommal?

Mi történhet a lányommal?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves,most kezdi a 12.osztályt.Kb 3 hete kezdtük el neki emlegetni az iskolát.Alapból nagyon mosolygós lány,mindenen nevet.Ha meghallotta az iskola szót,belázasodott,rosszkedve lett,az arca tűz piros lett.Ahogy közeledett az iskola egyre rosszabbul lett,de csak ha az iskoláról beszéltünk.Ismerem annyira,hogy nem tetette a rosszullétet,és a lázmérőnk is jól működik.Tegnap este 40 fokos láza lett miután bevásároltunk az iskolába.Az orvos azt mondta,nem tudja mitől lázas,mert nem influenzás és nem beteg.Ma hajnali 4-től hányt és hasmenése volt,az arca tűzforró és nagyon meleg volt,így iskolába se tudott menni.(A lányom nem hisztis,szóval biztos vagyok benne hogy nem teteti.)


Pszichésen retteg az iskolától?

Találkozott már valaki ilyennel?


2010. szept. 1. 14:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
Ezt talán tőle kellene megkérdezni... VAGY vigyétek el egy teljes körű kórházi kivizsgálásra, és utána örömmel fog iskolába menni.
2010. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

Én is ilyen vagyok.A Sulitól hányingerem,hasmenésem és görcseim lesznek.És nem tudok aludni.

Ez pszhiés.

De én már jól tudom kordába tartani.

Neki szoktak pánikrohamai lenni?

2010. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

És év végén még rendben volt? Milyen tanuló?

Nekem elképzelhetetlen, hogy ilyen van a suli miatt.

És miért kellett 3 hete "elkezdeni emlegetni" az iskolát?

2010. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan pszichés okai vannak. Nem tudom, hogy 0.-ban kezdett-e, akkor van még egy éve, de ha nem, akkor lehet az érettségi is közre játszhat. Ha pszichés, akkor éreznie kell, hisz sokat jár az esze az iskolán, az érettségin, az elvárásokon, s hogy mi lesz utána. Beszélgessetek erről. Ha nem lesz hatása, akkor pedig pszichológus. Nem kell félni, nem jelent semmi rosszat, ha valaki oda jár. Sokan nem viszik el a gyereket, mert jaj mit szólnak mások.. tudom, az én szüleim pont ilyenek.. de nem az a lényeg, hogy mások mit mondanak, hanem, hogy a gyerek jól legyen.
2010. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amiatt lehet, hogy most lesz végzős, jön az érettségi, rádöbbent, hogy ez az utolsó éve. Ez pszichés, belülről jön, de nem normális. Valamit ki kellene találni, pszichológus, vagy csak beszélgessetek vele sokat, hogy miért fél ennyire az iskolától! De szerintem tuti emiatt lehet, csak ezzel az a baj, hogy akkor az érettségin mi lesz vele?
2010. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Velem kisebb koromban volt ilyen, hogy nagyon izgultam a suli előtt mivel zárkózott természetű vagyok és féltem, hogy nem lesznek barátaim.

Nem ettem, nem ittam. Suli előtt mindig ment a hasam görcsölt is.

Nekem elmúlt magától ez a dolog.:)

2010. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%
Bizony, a suli. Kétoldali iskolaundor. Majd belerázódik, hiszen nem gyerek már. Ha akarja, ha nem, iskolába járni KELL, nem mellesleg azért is, mert még tanköteles. Most még plusszban félhet az érettségitől is, de amellett, hogy pátyolgatjátok, azért tudatosítsátok benne, hogy ezt nem csinálhatja sokáig, és el kell kezdeni az iskolát, ha meg úgy viselkedik, mint egy óvodás, akkor meg aszerint is fogtok vele bánni. Most gyógyuljon meg, aztán hajrá, irány az érettségi.
2010. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap tapasztalom ezt, mert gyomoridegem van az osztálytársaimtól. Állandóan piszkálnak, bántanak. Csak azért, mert nem beszélek csúnyán, SOKKAL komolyabb vagyok náluk és a felnőtekkel nagyon jól elbeszélgetek.

Sokszor nem tudok aludni emiatt, mert feszültség van bennem. Félek, rettegek, izgulok a holnaptól.


17 éves fiú vagyok

2010. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a sulitól pánikolt be, segíteni nem tudok, mert igazából én sem tudom mitől lehet ez. De am nekem jó osztályom van, szeretek ide járni suliba meg minden, de pár napja már én is izgultam egy kicsit a suli miatt. Nem tudom miért van ez:) 17/L
2010. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Szociofóbiával járt 2 évig pszichológushoz,júniusban volt utoljára,mert az orvos azt mondta hogy meggyógyult.Mikor őt kérdeztem hogy hogyan áll a fóbiával azt mondta,hogy már bír emberek között lenni.

Lehet hogy nem gyógyult meg?

2010. szept. 1. 14:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!