Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kinek van igaza, már...

Most kinek van igaza, már egyre idegesítőbb ez a helyzet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A nagymamámmal és anyukámmal élünk együtt a férjemmel és a kisfiammal. Anyum nem dolgozik csak azt a kis segélyt kapja mamám rokkant nyugdíjas ami szintén nem valami sok. Az ő kis pénzük elmegy a rezsire meg a mama gyogyszereire, kenyérre. A férjem dolgozik két állása van és keres havi 180-at én kapom a gyest és a családid, vagyis kb 220-225 ezer forint a kettőnk keresete. Ezért mi szoktuk tele vásárolni a hűtőt, mi vesszük a főzni valót meg a kisebb kiadásokat, pl újság internet telefon mi fizessük. Meg ilyenkor ünnepek előtt megvesszük ami kell a sütéshez főzéshez. Néha hozzok ki mamámnak gyogyszereket is. Most megbeszéltük hogy segítünk kifizetni a gáz számlát ami elég sok volt. De akár hányszor vásárolunk vagy segíteni szeretnénk a mamám folyton sír, azt mondja szégyelli hogy rajtunk élősködik, belőllünk él meg ilyen butaságokat. De könyörgöm ha már egyszer ott lakunk és a nyakukra szültem egy gyereket, akit mindenki imád és száz százalékosan támogatnak akkor már nem az a legkevesebb hogy ott segítünk ahol tudunk, meghálálva hogy nem tettek utcára és mindenben támogattak?
2012. ápr. 5. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes!Ezt így kell csinálni! Bár minden gyerek így viszonyulna a családjához.
2012. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen ez tényleg így van jól ezt én is tudom de a mamám nem akarja ezt elfogadni, azt mondja szégyelli hogy belőllünk élnek. Ami szerintem nem igaz hiszen inkább hálásnak kell lennünk amiért nem tettek gyerekestől férjestől utcára melegben vagyunk és van villany.
2012. ápr. 5. 19:51
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Csúnya ezt igy leirni - mentségemre a világ ilyen és a szegénységünk - feltételhetően ja máskor nem hát a végrendeletnél tudja majd ezt kompenzálni.


Mekkora a gyermek, nem lehet jobban járnátok ha anyukádat és a nagyit 'kihasználva' elhelyeszkednél te is dolgozni?

Anyagilag biztosan és igy nekik is meglenne a szerepük a háztartásban.

2012. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok még dolgozni menni, 8 hónapos a kicsi. Nem akarok rajtuk élősködni meg örökre ott maradni, de egyenlőre nincs lehetőségünk elköltözni. Addig is ott segítünk be ahol csak tudunk.
2012. ápr. 5. 19:56
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Csak érdekességképp - és ez nem azt jelenti hogy ezt tartom jó rendszernek - de pl Amerikában 6 hét az un. szülési szabadság, utána már meló.
2012. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hidd el jobban örülnék ha itt is így lenne de sajnos nem így van.
2012. ápr. 5. 20:06
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak rajtad múlik hogy igy legyen, vagy tévedek?
2012. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, kifejtenéd?
2012. ápr. 5. 20:23
 9/17 anonim ***** válasza:
Ne vedd fel, az ilyen idősek direkt keseregnek egy sort, hogy utána kapják a nyugtatást. Olyan ez, mint a függőség. Csak nekik a verbális "vállveregetés" kell, hogy minden rendben van.
2012. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az időseb elég vészmadarak és néha túloznak kicsit.Ilyenkor meg kell nyugtatni bizonyítgatni hogy szeretve van.
2012. ápr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!