Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kinek van igaza, már...

Most kinek van igaza, már egyre idegesítőbb ez a helyzet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A nagymamámmal és anyukámmal élünk együtt a férjemmel és a kisfiammal. Anyum nem dolgozik csak azt a kis segélyt kapja mamám rokkant nyugdíjas ami szintén nem valami sok. Az ő kis pénzük elmegy a rezsire meg a mama gyogyszereire, kenyérre. A férjem dolgozik két állása van és keres havi 180-at én kapom a gyest és a családid, vagyis kb 220-225 ezer forint a kettőnk keresete. Ezért mi szoktuk tele vásárolni a hűtőt, mi vesszük a főzni valót meg a kisebb kiadásokat, pl újság internet telefon mi fizessük. Meg ilyenkor ünnepek előtt megvesszük ami kell a sütéshez főzéshez. Néha hozzok ki mamámnak gyogyszereket is. Most megbeszéltük hogy segítünk kifizetni a gáz számlát ami elég sok volt. De akár hányszor vásárolunk vagy segíteni szeretnénk a mamám folyton sír, azt mondja szégyelli hogy rajtunk élősködik, belőllünk él meg ilyen butaságokat. De könyörgöm ha már egyszer ott lakunk és a nyakukra szültem egy gyereket, akit mindenki imád és száz százalékosan támogatnak akkor már nem az a legkevesebb hogy ott segítünk ahol tudunk, meghálálva hogy nem tettek utcára és mindenben támogattak?
2012. ápr. 5. 19:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ma is elkezdte, nem élősködhetünk rajtatok című mondattal. Én meg újra elmondtam azt hogy ez így természetes. Azt mondja megértette. Majd kiváncsi leszek.
2012. ápr. 6. 19:08
 12/17 anonim ***** válasza:

Neked a mamád kesereg, nekünk meg te.

Holott a férjed az igazi áldozat.

2 munkahely, ráadásul az anyóssal együtt, plusz annak az anyjával... Kiváncsi vagyok meddig marad veletek. Már bocs.

2012. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A férjem örökre velünk marad mert szeret minket és soha nem hagyna el. Nincs semmi gondja megkap mindent, szóval nincs oka panaszra.
2012. ápr. 8. 13:14
 14/17 A kérdező kommentje:
Anyummal meg nagy szerencséje van nem olyan mint a legtönn anyós, nem szól bele a dolgainkba nem piszkálodik. Én sem panaszkodni akartam.
2012. ápr. 8. 13:15
 15/17 anonim ***** válasza:
20.08 úgy értette, hogy senki nem kötelez rá, hogy otthon maradj még most is, szóval ha szeretnél nyugodtan mehetsz dolgozni.
2012. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

És szerintetek az miért jó megoldás,hogy a 8 hónapos gyerekét a nagyira hagyva elmegy dolgozni?Ezt a 3 évet senki nem hozza vissza,amikor elkezd járni,amikor kimondja az első szót,amikor először mosolyog...stb.

Itt nem a kérdezővel van "gond",azt írja,hogy rosszul esik neki,hogy a nagymamája úgy érzi,hogy ő (a nagymama)rajtuk "élősködik",pedig nem így van,mert az ő (nagymama)házában élnek.(és ők(kérdezőék)ezt azzal akarják meghálálni,hogy amiben tudnak segítenek)

Kérdezőnek:Szerintem magyarázd el neki,hogy ti akkor érzitek rosszul magatokat,ha nem engedi,hogy ti segítsetek neki,amiben tudtok:)

2012. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy mamád így érez. Hiszen annak idején ő volt az ,aki anyukádat felnevelte, gondoskodott róla. És most róla gondoskodnak. Kiszolgáltatottnak érzi magát. Nehéz elfogadni az embernek, hogy másokra van utalva.


Szerintem mond neki azt, hogy ez így kiegyenlítődik. Hiszen nektek nem kell házra költenetek, viszont cserébe segítitek őket. Manapság nem könnyű menet egy lakásvásárlás. Ha egy kicsit is érezteted vele, hogy még mindig hasznos, akkor talán megnyugszik a lelke. :)

2012. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!