Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nem végrendelkezett, és...

Apám nem végrendelkezett, és a testvérem most tarja a markát. Megcáfolhatom hogy ne kapjon semmit?

Figyelt kérdés

Meghalt édesapám és gondok vannak az öröklésnél. A testvérem csak a fél tesóm,apám előző házasságából született. Miután összejött anyukámmal utána lett lakás,és autó és nyaraló. Csináltak anyukámmal egy vállalkozást,de tönkrement mikor anyukám meghalt,apukámnak nem volt ereje vele foglalkozni,így mínusszal szálltunk ki. Én akkor voltam 15 éves. Nyakunkon volt a sok hitel,adósság. 18 éves koromban sikerült kimennem Németországba dolgozni,a mai napig kint dolgozok,hetente járok haza. Abból a pénzből amit kint kerestem abból lett vissza fizetve a sok hitel,így gyakorlatilag azokért én fizettem de minden apukám nevén van. A testvérem tudta h én kint dolgozok,de és én fizetem itthon a dolgokat most mégis mindennek a felét akarja. Kértem h mondjon le az ő részéről,mert ha apukánkon múlt volna csak adósságot örökölt volna. Ő azonban mindent el akar adatni,vagy fizessem ki egybe. A családom(feleségem,gyerekeim) is az a apai házba lakik. Apám természetesnek gondolta h mivel én fizettem vissza a sok hitelt így minden az enyém lesz.

33/F


2012. ápr. 6. 09:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
most már nincs mit tenni szerintem, a te nevedre kellett volna írni mindent de kérdezz meg inkább egy ügyvédet, itt senki sem ért hozzá szerintem
2012. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs végrendelet, sajnos nem tudsz mit tenni, de ha lett volna, akkor is megtámadhatta volna a testvéred.Ám, ha számlákkal bizonyítani tudod, hogy te fizettél ki mindent, akkor szerintem egy ügyvéd tudna segíteni.
2012. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Ezért érdemes mindent papiron rendezni, végrendelkezni, ha te fizeted a hitelt akkor a házat árírni a nevedre...stb.

Nem most nem tudsz sokat csinálni. Fordulj ügyvédhez (ha már eddig ezt megspóroltátok, akkor most) éskérd aköltségeidelismertetését. Nem biztos, hogy sikerül,hiszen az általad apádnak adott pénz minden bizonnyal ajándéknak minősül...

2012. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy összeszedem az összes iratot,amin látszik hogy mennyi volt az adósság,mennyi volt apám bevétele mennyi az én fizetésem,mindent amiből látszik hogy apám nem tudta volna azt a sok mindent fizetni. Tanú is van rá h én kint dolgozok és mindent én fizettem. ha per lesz nyerhetek? nem akarom mindennek a felét oda adni testvéremnek mikor én dolgoztam meg érte!
2012. ápr. 6. 09:46
 5/20 A kérdező kommentje:
Eddig nem fordultam ügyvédhez mert azt gondoltam a testvérem is tisztában van/volt a helyzettel és nem fog követelőzni. Jó viszony volt köztünk.
2012. ápr. 6. 09:48
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

amikor összejött anyukáddal akkor vettek lakást autót és mindent, így a féltesódnak nem sok járna


Ha betudod bizonyítani, hogy a hitelt és minden adósságot te fizettél vissza akkor egy jó ügyvéd elintézi hogy semmit ne kelljen fizetned a féltesódnak


Keres egy nagyon nagyon jó ügyvédet és ne hagyd, hogy tesód hasznot húzzon belőled

2012. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
neki le kéne mondani az örökségről, az azért nem szívesen teszik meg az emberek. Jobb lett volna rendezni mindent
2012. ápr. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
fordulj ügyvédhez mindenféleképpen. így hogy tudod igazolni hogy te fizetted a dolgokat szerintem van esélyed
2012. ápr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
de a köteles részt mindenképp meg fogja kapni,akkor is ha pert nyersz.
2012. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%

nem tudom, hogy apud az előző nővel mit szerzet meg közösen, de ha mondjuk volt egy házuk amit teljes egészen otthagyott az exnek akkor a féltesó nem követelhet semmit tőled, mert ő már egyszer megkapta a részét



Egyik ismerősömék voltak így, apukának első házasságából született két gyereke, amikor elváltak akkor a házat otthagyta nekik ő innen semmit nem vitt el és a második feleségével is építettek házat itt is két gyerek született, de mikor apuka meghalt akkor az első két gyerek nem kapott semmit a második házasság alatt szerzet vagyonból

2012. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!