Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A grafológia az igazi személyi...

A grafológia az igazi személyiséget tárja fel, vagy azt mutatja meg, hogy mi mit gondolunk saját magunkról?

Figyelt kérdés
Csak mert mostanában elemezték az írásomat és teljesen az volt az érzésem, hogy azt fejti ki a grafológus, hogy én milyennek tartom magam... és felmerült bennem a gyanú, hogy ennyire nem vághat egybe az igazi személyiségem a saját magamról alkotott képpel...

2012. febr. 24. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok grafológus, legalább is, nincs róla papírom, de magánszorgalomból tanultam pszichografológiát, ami rendkívül érdekes számomra.Sok ember (ismeretlenek is)kézírását kielemeztem és megdöbbentő, milyen dolgokat lehet megtudni másokról akár néhány sor írásból!A visszajelzéseik alapján kiderült, hogy minden stimmelt, amit az írásaikból megéreztem velük kapcsolatban, 100-ból, egyszer, ha tévedtem.Sokszor olyan dolgokat, titkokat tártam fel, amiről soha senkinek nem beszéltek.Ilyenkor néha kicsit furdal a lelkiismeret, hogy ennyire "veséjükbe látok".

Az igazság az, hogy az írás azt is megmutatja, amilyen valójában vagy, és azt is, amit hiszel magadról.Sőt, azt is, milyen az életed, milyen jelentősebb tapasztalatok értek, mindent megmutat, ami lényeges lehet.

2012. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: esetleg interneten vannak olyan anyagok amiből alap szinten el lehetne sajátítani ?
2012. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én interneten nem találtam olyan anyagokat, amik igazán tetszettek volna.

Szepes Mária Pszicho grafológia című könyvéből tanultam meg, azt tudnám ajánlani.Ha máshol már nem is, könyvtárban biztos megtalálható,de vagy 20-szor végigolvastam már, időnként frissíteni kell a tudást és kell a grafológiához érzék is, az az alapja, anélkül nem tud meg semmit az ember.Empátia, beleérző képesség.

2012. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És azt nem tudja elválasztani a szakértő? Hogy melyik tulajdonság az, amit csak gondolok és mi az, ami igazi személyiség vonásom?

Vagy csak akkor látja, ha ezek nincsenek összhangban? Pl. mondjuk, ha valaki erőszakos, önérvényesítő, de demokratikusnak hiszi magát?

2012. febr. 24. 18:38
 5/10 anonim ***** válasza:
El lehet különíteni.
2012. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát saját magammal kapcsolatban. Pl. a grafológus azt mondta, hogy jól bírja a terhelést, sokat rá lehet bízni... én meg pont ilyennek szeretnék látszani, ezt próbálom fenntartani, de tudom, hogy annak ellenére, hogy sokat vállalok, nagyon nehezen viselem a stresszt és penge élen táncolás, hogy mikor fogok kiborulni és mikor érzem azt, hogy feladom.. szóval igaziból rohadtul nem bírom a terhelést.


Másik pl:

Azt mondta, hogy "igazi pozitív személyiség, aki kapható a boldogságra, játékra"

--> pont ez az, amit mások felé próbálok sugározni, de érzem, hogy ez a pozitivizmus, meg "heppinessz" egy csomószor csak látszat. Ennyire nem vagyok szirupos.. most már egyre inkább pesszimista..

2012. febr. 24. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sok grafológus nem mélyül el az írásban, nem érzésből elemzi, hanem úgy tekint a betűkre mint valami"statisztikai" adatokra, így aztán nem ismeri fel az írásban a "színlelést".
2012. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8%
Ennek a kerdesnek az ezoteria topkban a helye. A grafologia nem tudomany, semmi bizonyitek nincs arra, hogy barmit meg lehetne tudni a keziras elemzesevel. Pont akkora kamu, mint az auralatas, meg a homeopatia.
2012. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak: akkor az igazságügy mégis miért használja a grafológiát?
2012. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10%

Nem hiszem, hogy az igazsagugy ugy (!) haznalja a grafologiat, mint azt itt gondoljak az emberek. Azt esetleg meg lehet alpitani, hogy ket keziras ugyanazon ember irasa-e, de, hogy annak az embernek milyen a szemelyisege, azt nem hiszem, hogy hitelesen meg lehetne mondani.


Vagy komolyan ugy gondolod, hogy megnezi a grafologus az irast, es kihozza, hogy ezt egy gyilkos hajlamu ember irta, es ezt perdonto bizonyitekkent felhaznalva itelik el a vadlottat? Na ne.

2012. febr. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!