Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám lehet irigy és attól fél...

Apám lehet irigy és attól fél hogy jobb vagyok vagy jobb leszek nála?

Figyelt kérdés
Apám beszerzett egy munkahelyre ahol együtt dolgozunk,de nekem olyan érzésem van,mintha irigykedne vagy próbálna vissza fogni hogy még véletlenűl se tudjak kiteljesedni.Tény hogy régebb óta van a szakmában,de az nem jelent semmit.Lehetséges ez?
2012. ápr. 6. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne lehetséges?
2012. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán attól fél, ha te túlteljesítesz, ő elveszítheti a munkáját? Kérdezz rá, miért ilyen veled?
2012. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan helyzetben van, hogy be tudott juttatni a céghez, akkor neki nem kell féltenie a pozícióját, akármilyen jó is vagy.


Inkább arról lehet szó, hogy veled is végig akarja járatni azokat a lépcsőket, amiket évek alatt megmászva megszerzed azt a tapasztalatot, amik ahhoz kellenek, hogy a "szárnyai alól kikerülve" önállóan is helyt tudj állni.


Lehet, hogy te kapod a kulimunkát, de egyrészt ezt is meg kell csinálni, és ezt általában nem az öregek szokták... :) Másrészt a többi kollégád sem nézné jó szemmel, ha neked kiváltságaid lennének az előremenetelben (jelentsen ez akár csak bonyolultabb feladatot, amit nem kezdőkre bíznak).


Ha gondolod, beszéld meg vele, hogy miért is érzed, hogy visszafog, ő ezt hogyan látja, illetve milyennek látod te és milyennek látja ő a teljesítményed a cégnél.


Így elsőre azt mondanám, hogy nem a saját pozícióját védi, hanem téged véd attól, hogy egy alap nélküli légvár legyen a karriered, ami abban a pillanatban omlik össze, amikor ő kilép a cégből. Mert akkor jönnek az irigyeid és szétcincálnak.

2012. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző, ha mindenki ilyen érzelgős lenne akkor nem jutna egyről kettőre az ember.Hogyha feljebb akarsz jutni és többet keresni akkor nem szabad érzelgősnek lenni.Ne fogd vissza magad és teljesítsd a maximumot.Ne foglalkozz a rosszindulatú kollégákkal.Nem azt mondom hogy légy gátlástalan és gázolj át mindenkin, de ne fogd vissza magad és ne engedd hogy vissza fogják a teljesítményed.
2012. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Félreértesz.


Ha apuci pici fiacskája a cégnél kivételezettként kezd és készen beleül a tutiba, akkor hiányozni fognak neki az alapok.


Nem tudjuk milyen munkáról van szó, de általában igaz, hogy ha nem csináltad életedben a kulimunka részét, akkor a melós ott fog átvágni, ahol nem szégyelli. Ellopja az anyagot, ha valamit elcsesz, soha nem fogod rábizonyítani, stb. Arról nem is beszélve, hogy örökre rajta marad az emberen, hogy nem a saját jogán került pozícióba, hanem apuci benyomta oda.

2012. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 11:26


Én nem szégyenlem a kuli munkát,meg csinálom azt is.Én sem akarom hogy apuci kicsi fiaként tekíntsenek rám.Ez is a célom,viszont elég nagy megfelelési kényszer alatt vagyok,ezért dupla teher nehezedik rám,mert ugye ott van fater,az ő szemszögét is néznem kell,hogy nehogy szégyent hozzak rá,meg ugye ott van a főnök is,meg ott vannak a kollégák,és nem akarom hogy azt érezzék hogy én valami kiváltságos vagyok,meg ugye ott van az is hogy magam ura is lennék,mármint úgy magam ura,hogy ne kelljen apámnak megfelelni,de ugyanakkor ott van bennem az is,hogy lehet hogy jót akar,de az is lehet hogy csak irigykedik hogy esetleg jobb leszek.Szóval nagyon nehéz helyzetben vagyok..Érvényesülnék is és amit azegyik hozzá szóló mondott hogy ha nem is átgázolni máson,de csinálni és lesz.arni apámat.Szóval nem vagyok egyszerű helyzetben,nem akarom hogy apuci kicsi fiaként tekíntsenek rám.

2012. ápr. 6. 11:36
 7/8 A kérdező kommentje:
De ugyanakkor azt sem akarom hogy egy tőrtetőt lássanak bennem akit apuci beszerzett a céghez,szóval az a helyzet hogy nagyon nem vagyok egyszerű helyzetben és jelen esetben fogalmam sincs hogy mivel teszek jót vagy mivel nem.
2012. ápr. 6. 11:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyszerűsítsd a képletet azzal, hogy apádat nem zavarja, ha nála jobb vagy. Erre nevelt ugyanis.
2012. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!