Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szívesen dolgoznál a férjeddel...

Szívesen dolgoznál a férjeddel/feleségeddel egy munkahelyen? Ha igen, miért, ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Én nem szeretnék együtt dolgozni a vőlegényemmel. Nem tudnám elképzelni, hogy a nap 24 órájában mindig együtt lenni, egy levegőt szívni. Ez nem jelenti azonban azt, hogy ne szeretném, nagyon is szeretem! Poénból úgy szoktam megfogalmazni, hogy "Milyen h.lyén jönne ki, ha otthon mindketten ugyanazt a főnököt szidnánk! Hát hol lenne a változatosság?!"
2009. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem dolgoznék együtt vele. Én már sulis koromban is azt vallottam, hogy nem jó osztálytárssal, iskolatárssal kezdeni. Enyi szabadság mindenkinek kell. Ezen kívül úgy gondolom anyagilag is jobb, ha külön munkahelyen dolgozunk. Mit csinálnánk, ha becsődölne a cég és egyszerre maradnánk állás nélkül?
2009. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Én dolgoztam egy munkahelyen a férjemmel.Volt jó oldala is,mert a problémákat jobban megértettük,reggel együtt mentünk,délután együtt jöttünk.

Amikor Ő átment egy másik céghez,akkor kiderült,hogy ez a jobb megoldás.Ha valamit megakartunk feltétlen beszélni,ott volt a telefon.

2009. jún. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját cégem lenne, akkor szívesen, mert olyan embereket szeretnék munkatársként összegyűjteni, akinek a munkáját ismerem, és tudom, hogy jól végzi, ilyen ő is, sose lesz kakukktojás munkatársam a saját cégemben.
2009. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha együtt építünk fel egy kis vállalkozást, akkor lehet jó. Ha egy nagy cégnél dolgoznánk alá-felé rendelt viszonyban, az senkinek nem jó. Nem csak a párnak problémás, de a körülöttük lévő kollégáknak sem egyszerű.
2009. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Én elbírnám viselni - jó értelemben, ha épp úgy lenne, de nem szeretném én sem akarom.

Épp azért amit fent írtak: kell ennyi szabadság, mi van ha gond van a cégnél, és pont mindkettő helye megszűnik, és igen, el nem tudom képzelni, hogy ha megyek haza nincs mit mesélni, hogy mi volt ma...

Persze vannak nagy cégek, ahol lehet úgy egy cégnél dolgozni, hogy fizikailag nem egy helyen dolgoztok, az más, de akkor az fenyeget, ha leépítés van, nehogy épp mindkettőt elküldjék.

2009. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam együtt a férjemmel, sőt, ő lett a főnököm. :D (Félreértések elkerülése érdekében, már akkor is a férjem volt, amikor a főnököm lett.) Szerintem tök jó volt, jól tudtunk együtt dolgozni.

Viszont mióta gyerekeink vannak, pusztán anyagi biztonsági okokból, nem vállalkoznék az egy munkahelyen való dolgozásra, mert mi van, ha megszűnik a munkahely?

2009. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi az eddogi válaszokat!

Kíváncsi lennék még arra is, mennyire fontos egymás kontroll alatt tartása? Hiszen egy házastársi kapcsolatban előfordulhat féltékenykedés. Kiküszöbölhető-e ez azzal, ha egy munkahelyen dolgozik a pár?

Én személy szerint ismerek olyan házaspárt, akik tizenéves koruktól együtt vannak, mindig egy helyen dolgoztak, és nem unták meg egymást, éppen így lett még több közös témájuk.

2009. jún. 17. 11:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a férjemet, de nem dolgoznék vele egy helyen. Jó egy kis távollét egymástól. A másik: volt egy kolléganőm akinek a férje is a cégnél dolgozott. Az asszonyka kis szorgalmas, aranyos volt. A férfi meg jószívű, de lustácska. A pasinak soha sem szólt senki, mindenki az asszonyt szurkálta miatta.

Féltékenység? Az a helyzet, ahol férfi és nő együtt dolgozik, mindig minden felmerülhet. Állandó féltékenységben viszont nem lehet élni. Persze jó az odafigyelés. Nekem a férjem munkahelyén van egy nő, aki elvált, sorra eszi a kollégákat. Mivel egy autónk van, előfordul, hogy én megyek a páromért a munkahelyére. A többi kolléganőjével is jóban vagyok, bemegyek, megmutatom magam ennek a kis hercegnőnek is, hogy nono anyukám! szemem a pályán.

Szóval, nekünk jó ez így. Rokonszakma, de két külön cégnél. Közös témánk van, még sok is, mert otthon ugye dupla a duma: megbeszéljük ami az én cégemnél történt, meg azt is, ami náluk (már ami nem esik a titoktartás kategóriájába).

Anyukámék viszont egy helyen dolgoztak és nem panaszkodtak, hogy rossz lenne.

2009. jún. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
igen! pont ezen vagyunk, hogy egy munkahelyünk legyen. :) 5 éve élünk együtt, a létező összes szabadidőnket együtt töltjük és a munkában/munkahelyen is biztos, hogy jól meglennénk.
2009. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!