Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyám és nagymamám...

Mit tegyek? Anyám és nagymamám állandóan az öltözködésemmel piszkálnak!

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, imádom a rock zenét, és így is öltözöm(Sötét színű póló, farmer, sportcipő). Anyám és nagymamám állandóan azzal piszkálnak hogy miért nem öltözködök színesebben az xy lányán pl milyen aranyos masnis fölsőt láttak stb...Nagymamámtól kaptam egy "cukcsí" virágos pólót...Már nagyon elegem van. Minden nap ez megy. Mit csináljak? Már mondtam nekik hogy zavar, de veszekedés lett a vége.
2012. ápr. 7. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
gondolom látják, hogy gáz vagy és próbálnak segíteni. mondd meg nekik, hogy remélhetőleg 3-4 éven belül kinövöd és észhez térsz, addig meg úgyse lehet rajtad segíteni.
2012. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy te most ezt a korszakodat éled, ez tetszik. Vagy kinövöd vagy nem és legyenek szívesek nem beleszólni, végülis nem öv méretű miniszoknyában és 20 centis magassarkúban rázod magad. Ez van. Sprite.
2012. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ne vedd fel a piszkálódást.

Tegyél kitérő válaszokat.

Pl: A papától kaptad azt a szép pólót! Miért nem veszed fel?

Most nincs kedvem átöltözni. Majd máskor felveszem.

Milyen csini az a masnis felső!

Az ő bőrszínéhez tényleg jól áll.

2012. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az én nagyim maximálisan támogatta anno ezen pólók vásárlását, igaz én nem ezt hordtam nonstop.
2012. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én is így néztem ki 13 évesen. Avril volt a példaképem nagy fekete karikákat festettem a szemem köré és direkt kócoltam a hajam. Akkor ez tetszett és hálás vagyok a szüleimnek h hagytak. Ha a viselkedésed nem lesz alpári és nem züllesz le akkor ezzel semmi gond nincs. Még ki is nőheted én pl most 20 vagyok és nőiesen öltözöm, sokan dicsérnek h csinos vagyok jó az ízlésem. Az h vki h öltözik 14 évesen még nem jelent semmit. neked most ez tetszik ezt veszed fel PONT.
2012. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mert a szülők többségét érdekli a gyermekük sorsa. A szeretet olykor néha aggasztó féltésbe csap át, nehéz egy szülőnek a lázongó kamasz gyermekével azonosulnia. a gyermekét a saját minta képére próbálja formálni. Több -kevesebb sikerrel. Ez a törődés valamilyen szinten a szeretet és féltés megnyilvánulása. A kamasznak átok, a szülőnek bosszúság. Viszont ha jól meg van alapozva a gyerek nevelése akkor van rá esély, hogy egyszer rá fog jönni a gyermek magától, hogy a szülő nem ellenség és igaza van bizonyos dolgokban.


Ha most bele gondolok abba, hogy én meg a fiamra az öltönyt próbálom ráerőszakolni, akkor bizony el kap a mosolygás mert ő is hasonló cipőben járhat mint most te. :-)

Hogy mit csinálj? Próbálj meg egy kicsit megértőbb, bele érzőbb lenni. Nálunk is megy a száj karate az öltözködés és más ügyben is. Meghallgatjuk egymás érveit és a végén mindig az lesz amit a szülő elgondol. :-)

2012. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is átmentem ezen, amikor 14 voltam. A rock zene imádata megmaradt, de ma már nőiesen öltözködöm.

AMikor anya is hasonlóan reagált, mint a te anyukád, akkor kifakadtam, hogy " Én a lányod vagyok, és jó lenne, ha elfogadnál úgy, ahogy vagyok, mert én is elfogadlak. "Akkor abbahagyta a piszkálást. Próbáld meg te is.

2012. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló sztori volt. Nem is Nagymamival meg nagynénivel volt a gond (náluk laktam) a szomszédok majdnem gyűjtést kezdtek, hogy a gyerek ne tornacipőbe járjon már télen...:D

Mondjuk Nagymami is mindig szidott, mert szakadt farmerba jártam, mint a "cigányok a falujában":D Úgy hiányzik, nem rég halt meg...:S

Ne törődj velük...Engem még 6 év után is azzal zaklatnak, hogy ne csak bőrkabátot vegyek, meg ne csak feketét, mert milyen szép kis visszafogott rózsaszín cuccocskák vannak...:D Bólogass és ennyi.

2012. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ugya, hagyd el:) Pár év és legszívesebben kitörölnéd majd az emlékezetedből, hogy valaha így néztél ki:D Mondd el Anyudéknak is, hogy csak egy kis türelemmel legyenek, ki fogod nőni:D
2012. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi! 17:22 megpróbálom én is :D
2012. ápr. 7. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!