Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el ennyire azt,...

Miért ítélik el ennyire azt, aki csúnya?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki félreértene vagy valami,

kijelentem, NEM ÉN VAGYOK A CSÚNYA!

Egyszerűen azt kutatom miért ilyen hozzáállással

közelítenek egy kevésbé csodás külsővel rendelkezőhöz?!

Ennyi. Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 7. 16:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezhetek: miből gondolod, hogy téged senki nem tart csúnyának? (:P)


De komolyra fordítva, szerintem nagyon általánosító a kérdésed, egyrészt van, akit a legkevésbé sem érdekel, hogy szépségkirály/királynő-e a másik, másrészt a szépség relatív dolog...

2012. ápr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem vagyok valami szép darab,engem is ért ezért hátrányos megkülönböztetés egy párszor.A munkahelyemen a munkagépeket karbantartók csak sokszori kérés után jönnek oda megjavítani a gépemet,míg egy szép nőnek első füttyentésre mennek.Még azt sem lehet mondani,hogy bunkón kérem őket,mert próbálok velük udvarias lenni.Volt egy-két partnerem életem során,és azóta sem értem,hogy mi szépet láttak bennem.Én mikor tükörbe nézek,sokszor inkább elsírnám magam.

Az ember gonosz teremtmény,az "erősebbek" mindig azon vannak,hogy megalázzák azokat,akik szerintük kevésbé értékesek mint ők.Ez egyfajta igazolás is nekik,hogy ők az élet császárai,ők a keményebbek.Én legalábbis így gondolom.25/N

2012. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönök még két újabb választ! Én a kinézetemben teljesen

átlagos, normál fiatal vagyok. Utolsó válaszoló, megértem a

helyzetedet, ez olykor elég igazságtalan és mérgesítő, mert

én is tapasztaltam, ha volt velem egy szebb nő, azzal mennyivel nyitottabbak voltak..

2012. ápr. 7. 19:05
 14/20 anonim ***** válasza:
Én kislánynak csúnyácska voltam, rosszul vágott frizurával, vastag üvegű, műanyag keretes szemüveggel. Az óvónénik csak a szép kislányok haját fésülgették, a tanítónéni csak a szép kislányokat/kisfiúkat szólította fel, küldte krétáért, ebédet kérdezni, stb. Ma már, felnőttként nem vagyok csúnya, de szép se. Az élet persze mindig szép emberekkel sodort össze. Nehéz volt mellettük érvényesülni, mert aki szép,semmit se kell csinálnia, máris azt gondolják róla, h biztos kedves, segítőkész, ügyes, stb. A szépséghez szinte automatikusan kapcsolnak több jó tulajdonságot is az emberek. A csúnyasághoz meg több előnytelen tulajdonságot.
2012. ápr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Van egy olyan dolog, amit úgy neveznek, hogy holdudvar hatás, szóval az a lényeg, hogy az emberek többsége úgy működik, hogy például külső tulajdonságokhoz más tulajdonságokat csatol. Tehát amennyiben valaki csúnya ahhoz általában negatív, akik pedig szépek azokhoz pozitív tulajdonságokat csatolunk. Ez részben az emberi agy rendszerezésben, prekoncepciókban és sztereotípiákban való gondolkodásának hatása.
2012. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én nagyon csúnya gyerek voltam.Annyira,hogy ismeretlenek lerondáztak az utcán és a hévmegállóban.De azóta eltelt egy pár év és már inkább azt mondják,hogy megszépültem.Személyes pozitív tapasztalat:)Amúgy csak tornázni kellett és kiszedni a szemöldököm.

Amúgy nem csak a csúnyákat ítélik el,a szépeket is,a középszerűeket is.Mindenkit.A szépeket sokszor nézik Q-nak.Ez most egy kicsit ki van sarkítva,de ezt tapasztalom.Úgyhogy akárki akárhogy is néz ki,TÖK MINDGEY,aki akarja,úgyis meglátja benne a rosszat és az emberek többsége ilyen.

2012. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, igazat adok neked, mert abszolúte reálisan látod a dolgokat, ez valóban így van!

Ez mind-mind sztereotípia, előítélet.


Aki pedig a széppel együtt párosítja a jó tulajdonságokat is, majd eljön az ideje, amikor rádöbben, hogy mekkorát tévedett, egyébként is ez csupán pszichológia. Mert aki csúf, vagy csúnya vonásokkal rendelkezik, már egyből azt hiszik, hogy ő nem számít, ő nem érdekes, ő előtte nem kell úgy adnia magát stb. mert ha pl. találkozom egy jó külsejű emberrel, rögtön a legszebbet próbálom adni magamból, nehogy akár egy hiba is adódjon, mindent próbálok, ami nem szép, nem jó, háttérbe szorítani!


Nem tudom találkozott-e valaki ezzel, de

velem ez szokott történni!


Vannak ismerőseim, akik szépek, vannak, akik csúnyák,

és csak az előtt érzem feszélyezve magam, akik szépek.

Próbálom minél szebb, minél előnyösebb oldalamat mutatni,

a csúnyával viszont ez annyira nincs meg.


Ennyi. Köszönöm, hogy meghallgattatok!

2012. ápr. 7. 20:43
 18/20 anonim ***** válasza:
hahaha én csak a csúnyácska pasikra bukom, kifejezetten!
2012. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
92%

Én serdülőkoromban csúnya voltam.

Idétlen hajjal pattanásos arcal.

Nagyon vékonyka voltam és folyton melegítőbe jártam hogy ez ne tűnjön fel. De visszagondolva úgy nézhettem ki mint egy batmanparódia. Folyton vertek a nagyobbak és velem mutatták be a legújabb box és kungfugyakorlatokat. Egyetlen barátnőm volt a suliba akivel 2 napot jártam de kiderült ezt fogadásból tette és rajtam röhögtek a többiek. Ez és ehhez hasonló szopatás ment középiskolás koromig. Utána sikerült kiszakadnom a körből. Új városba új emberek közé mentem továbbtanulni. Kellemesebben éreztem magam nem voltam folyton feszült és kezdtem legyőzni befordultságom. Megváltoztattam a hajam a ruhastílusom. Pár év múlva szőrösödni kezdett az arcom ami meglepő mód jól állt arányosabbá tette a fejem. Ahogy nőtt a fejem is így az összenőtt szemöldököm is megszűnt. Kezdtem magam embernek érezni már barátnőm is akadt. Ám egy nap a helyi kocsmában majdnem megvertek a barátnőm szeme láttára az általánosban volt osztálytársaim.

Ennek hatására elkezdtem gyúrni.

A pattanásosságom napfény és gyúrás hatására eltűnt a sok napozástól meg eltűnt az a sápadt színem is.


Én szinte észre se vettem magamon hogy megváltoztam ,mert mindig csak egy kicsit változtam és így nem tűnt fel. A csajok nagy része odavan értem meg vissza mindenki azt mondja qurrva jól nézek ki meg hasonlók. Ezen én mindíg csodálkozok.. Egyáltalán nem dicsekedni akarok ,mert én nem látom magamon azt a nagy csodát belül ugyanaz a lúzer vagyok aki voltam és hosszútávú kapcsolatokra emiatt képtelen vagyok. Mindíg azt érzem hogy kevés vagyok bárkinek is rájönnek ki is voltam. Tudod ha sokan mondják hogy egy louser vagy magad is elhiszed. Próbálom fenntartani a látszatot ami nehéz dolog de néha megéri.

Egyetlen osztálytársammal tartom abból a suliból a kapcsolatot a tanárok azt mondták semmi nem lesz egyikőnkből se. Mégis mi vittük a legtöbbre. XD

Lehet szemét dolog de jólesett sok év után piros lámpánál meglátni azokat az embereket a munkagödörbe csákányozni/ásni akik folyton vertek általánosba majd jót mosolyogni rajtuk lehúzni a merciablakot felhangosítani a zenét majd lenézően rátenkinteni a megdöbbent irígykedő arcokra.. Nekem ez a történetem és aki így jár mint én az nem fogja elítéli a csúnya embereket.

2012. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az egyik előzőnek: akkor végülis csak a szemöldököddel volt baj. Mert a kövér nem egyenlő a csúnyával. A csúnya az csúnya, a kövér az kövér. Van, aki sajnos mindkettő.


Egyébként az, hogy a szépség relatív, nem egészen igaz, mert vannak "evolúciósan" szép arcok, akiket az ellenkező nem azért választana, mert az arca szépsége alapján jó géneket hordoz.

Tehát objektíven szép, úgy, hogy nem ismerjük, csak és kizárólag a külsejét látjuk.

A többséget, akikkel találkozunk, szubjektíven látjuk, és nem számít, hogy hogyan néznek ki, mert egy idő után már csak az számít, hogy milyen érzéseket váltanak ki belőlünk.

2012. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!