Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós probléma; mit tegyek,...

Anyós probléma; mit tegyek, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk házasok a Férjemmel, és az Anyósommal egyszerűen nem tudok kijönni.. A kapcsolatunk elején is beszólogatott nekem folyamatosan (állítólag ilyen természet), akkor még nyeltem. Majd az esküvő szervezésekor mindenbe beleszóltak Apósommal együtt, akkor már kezdett borulni a bili, de akkor telt be a pohár, amikor tavaly megszületett a kisfiunk, és olyanokat mondogatott neki, hogy szoktam-e egyáltalán puszilgatni, na meg, hogy "anyád nem fog téged hozzánk engedni". Ezt már nem viseltem el, és először én, majd a Férjem is megmondta neki a véleményét. Azóta áll a bál és a Férjem öccse is ellenem van. A Férjemnek megmondták, hogy mióta velem él, azóta 180 fokot változott rossz irányba. Azt persze nem mondták, hogy csak én álltam mellette a nehéz időkben, a családja rá sem nézett...A Férjemet is és engem is nagyon megvisel ez lelkileg. Én megmondtam, hogy többet a családját nem akarom látni, persze a Férjem emiatt is nagyon szomorú. Mivel ez minden névnapkor, születésnapkor és ünnepekkor feljön témaként köztünk, ezért már arra gondolok sokszor, hogy lehet, hogy a válás az egyetlen megoldás, bár ezt nem szeretném. :( Mit tegyek szerintetek?
2012. ápr. 8. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
A családi béke érdekében tanulj meg nyelni.Mosolyogj mindenen. Amit mondanak, az egyik füleden be, a másikon ki. Ne állj le az anyósékkal vitatkozni, még akkor sem, ha úgy érzed igazad van. Látod, a férjednek is szomorúságot okozol, hogy nem mész a szüleihez. Ráadásul a gyereket is megfosztod a nagyszüleitől.
2012. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

El ne válj, könyörgöm!!!!!!

Ezért?


(Tudod, én sem vagyok elég jó az anyósnak, épp azért, mert nincs diplomám, pedig az náluk alap lenne...)


Gondolom, rosszul esik anyósodnak, hogy a fia önálló életet él.

Hagyd figyelmen kívül a kedves mamát.

Ne hagyd, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe.

2012. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem kötelességed odamenni üünepelni ha boldogság, családi együttlét címszó alatt megaláznak s folyton ideges leszel csak tőlük. Akkor járjon oda a féjed a babával, ha pedig megint ellened hergelik a picit akkor legközelebb már ő se megy csak apuka.

Idővel észreveszi, hogy vagy hagyja a fenébe őket vagy kiáll érted elöttük is. Nem muszály mindenkit szeretni kötelességből de a tiszteletet te is megérdemled nem csak ők.

2012. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy válsz el, ez hülyeség. Akkor méginkább örülne anyósod, amit gondolom nem akarsz. A férjeddel és a gyerekkel szeressétek egymást, ez a legfontosabb. Az ünnepek meg legyenek úgy, hogy ti 3an ünnepeltek külön, anyósékhoz meg a férjed megy a gyerekekkel. Így ő is találkozik a szüleivel, a gyerekek is találkoznak a nagyszülőkkel, neked viszont nem kell velük, így mindenki jól jár.
2012. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak nagy veszekedések, de eszemben nincs ezért elválni. Szeretem a férjemet, két gyerekünk van. Nem tetszik anyósnak? marhára tudom sajnálni. Ő néha jön, mi néha megyünk, a gyerekek miatt azért moderálja magát, amit becsülök benne. A férjem testvérei nem állnak velem szóba, én örülök neki, mert nem kell minden egész napos családi ebéden részt vennünk. Én a gyerekeket nem engedem egyedül hozzájuk, mert a sógornőim elég mocskos szájúak, rólam is nagyon csúnyán beszélnek, és nem akarom, hogy bárki a gyerekeim előtt pocskondiázzon.

6 éve vagyunk együtt a férjemmel, anyósomék most már szerintem elfogadták a tényt, hogy a fiuk velem boldog.

2012. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!