Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy szenvedély...

Mit lehet tenni egy szenvedélybeteg emberrel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A nővérem férje már évek óta szenvedélybeteg, nyerőgépezik. A probléma már súlyossá vált, nemrég két nap alatt tudott 200 ezret bedobni, és semmit nem nyert. Ha megjön a fizetés, akkor biztos hogy az első útja a kocsmába vezet, játszani. Nem iszik sokat, csak a gép.

Probáltuk neki elmagyarázni, hogy ez már súlyos, és tudja is, de még mindig bízik a szerencsében. Pszichológiára biztos, hogy nem tudjuk elvinni, nem hajlandó elmenni.

A nővérem nem akarja otthagyni, mert nagyon szereti még ennek ellenére is, de gondolnia kell a gyerekek jövőjére is, ezért már párszor válaszút elé állította: vagy a gép, vagy ők, de sokszor ígérte meg, másnapra mégis eltűnt a fizetés.

Pszichológiai segítség nélkül le tudja valaki tenni a nyerőgépezést, családi, baráti segítséggel, vagy ez már súlyos eset?

Másrészről ti mit tennétek a felesége helyében?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. márc. 27. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hátha a nővéred annyira szereti akkor türje.Ennyivel kevesebb jut a gyerekeknek,de sebaj szereti!A mai világba ennyi pénzt eldobálni...Hát én már rég ki rúgtam volna!pszichológus nélkül ez nem megy.Ilyen ember mellet nagy boldogság lehet élni...szegény gyerekek
2012. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jól kereshet az a férfi, aki 200 ezret tud a gépbe dobálni. /Az én férjem nem keres annyit/Ha a nővéred ezt tűri, te miért akarsz beleszólni. Döntse el ő, hogy megszoksz, vagy megszöksz!
2012. márc. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereti, akkor ugyanannyira felelős a gyerekei majdani nyomoráért, mint a szeretett férje...
2012. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A feleség egy pisis kislány,akinek nem valók gyerekek.Menjen sado mazo klubba:D
2012. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Van már Anonim Játékszenvedélyesek Köre. Próbáljátok meg rávenni, hogy menjen el egy ilyenre.


A nővérednek kell lépnie. Pakoljon össze és ijesszen rá, hogy költözik a gyerekekkel.

2012. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nővérednek konkrétan nincs AGYA.
2012. márc. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hali, az én apának is volt ilyen játék szenvedélye. (csak ő plusszban alkoholista volt.) amikor már milliós számlákat csinált akkor esett le nekem is hogy ez egy betegség. És azért nem tud belőle szabadulni, mert vissza akarja csinálni. Vissza akarja nyerni azt a pénzt amit akkor elvesztett, hátha helyre hozhatja a dolgokat otthon. Ha meg nyer felbátorodik és azt mondja, hogy csinál ebből még több pénzt. Persze a nyerőgépek direkt így vannak beállítva. Sok pénzt nem is lehet rajta nyerni, csak éppen annyit, hogy elragadjon a hév. Voltam vele kocsmában... Nekem és a húgomnak pénzt akart adni, hogy nem mondjuk el, mert eredetileg játszótérre mentünk volna... volt hogy 5000ft-ból csinált 72000ft is, de Ő aztgondolta hogy ebből többet is tud csinálni, majd elvesztette mind. És ez egy komoly betegség, bár sokak nemgondolnak igazán bele. Valahogy fel kell fogatni velük, hogy a nyerúgépek úgy vannak kitalálva, hogy biztosan ne nyerjen nagy pénzt. Hiszen az nem lenne nyereséges. Ültessétek le a gyerekekkel és kérdezzétek, meg hogy ők mit szólnak ehez. Nem állapot. Csak tudom... Jah és az én apám sem akart semmi pénzért orvoshoz menni, vagy akármilyen csoportokba járni.. Mi elmentünk egy pár napra otthonról és azt mondtuk neki ha nem változtat semmin, akkor nem jövünk vissza. Nem kellett neki sok hogy rádöbbenjen mit is hagy elveszíteni. Betent az elvonóra, vagy 4 hetet ott volt, majd kijött, munkát keresett, és éljük az életünk. Azóta nem tűnik el a fizetés ergo nem gépezik. vagy ccsak nagyon titokban forintokból...
2012. márc. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nővéred úgy tud segíteni, ha nem segít. Komolyan. Én is hasonló szituációban vagyok, megtettem mindent, és most nem teszek semmit. Lehet, hogy elveszítem... De ha segítek, csak megkímélem attól a munkától, ami MUSZÁJ, ha talpra akar állni. Esetleg a nővérednek érdemes tanácsadásra mennie, hogy mit csináljon. Én TUDOM, milyen nehéz, ha szeretünk valakit, és (tevőlegesen) nem segíthetünk.

Ha szereti, ha jót akar neki, akkor el kell engednie, és hagyni, hogy végigjárja az útját...

Mi van velük most?

2012. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!