Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit illik/szoktak vinni ilyenkor?

Mit illik/szoktak vinni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kismama látogatáskor mit szoktak vinni? Nem rokonról van szó, csak egy nagyon jó ismerősről...
2012. ápr. 8. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy pici zoknit, és 1 szál virágot elég, ha viszel.
2012. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, de még a kórházba mennék csak, ma született és kisfiú
2012. ápr. 8. 20:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kismamának valami gyümölcsöt, süteményt, gyümölcslét, vagy valamilyen befőttet. Az újszülöttnek nem szokás ilyenkor. Ez egy jó hír. Született egy új ember. -:)
2012. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

frissen szült nőnek közel álló másik nőtől kijár a komatál. ez egy ősi dolog, a nők így segítettek egymásnak a gyerekágy végéig. hívd fel, h vigyél-e ételt, csakis frissen főzött, levesféle, ha nincs tapasztalatod, a neten sok infot találsz, mit szabad.


ha nem, gyüm., gyümlé, inkább alma, mert szoptató nőknek nem ajánlott jópár.


babának majd otthonra vigyél, mert addigra kiderül, hiányzik-e valami. nem ciki rákérdezni, mert sok felesleges dolog össze tud gyűlni.


ami mindig jól jön, az body (mindig nagyobbat, mint a pici, next nagyon jó, vaterán is kapsz) és gyerekágynemű. a meska.hu n gyönyörű babaholmik vannak minden árkategóriában.


írj, ha van még kérdés.


ha beszélsz a barátnőddel, kérdezd meg, meglátogathatod-e. nem mindig jó ötlet bemenni a korházba, egy nehéz szülés után a mamának pihenni kéne, nem a rohamot fogadni.


sokkal jobb segítség, ha otthon rányitod az ajtót, bevásárolsz neki vagy kiporszívózol, elmosogatsz...

2012. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de szerintem használt holmit nem illik ajándékba adni senkinek sem.

Akkor sem, ha az anyuka csak használt cuccokat vesz a gyerekének.

Teljesen jó a virág, vagy ha hasznosabbat szeretnél, egy zacskó mogyoró, ha szereti a kismama, bonbon csak akkor, ha nem hízott el. A gyereknek is elég egy zokni, egy csörgő, én is azt mondom, a többi dolog, pl. egy felső túl drága, ha csak egy ismerősről van szó. Bár ez is olyan dolog, hogy lehet, hogy már kaptak egy csomó cumit, tehát inkább a zokninál maradnék.

2012. ápr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ilyen gyümölcslé félére gondoltam én is. Hogy otthonra még mit viszek, azt nem tudom. De a zokni jó ötletnek tűnik. :)
2012. ápr. 9. 00:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként felhívtam őt. és nagyon örült, és mondta, hogy vár :)
2012. ápr. 9. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!