Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtartanátok a gyereket ha...

Megtartanátok a gyereket ha más az apja nem a férj?

Figyelt kérdés
A férj és feleség különköltöztek kb 5 hónapra. Mindkettőnek lett másik kapcsolata, és a nő terhes lett egy másik férfitól, de közben mégis kibékültek egymással a férjjel. Ez azután derült ki miután újra összeköltöztek. Megtartanátok és nevelnétek közös gyerekként (első baba lenne) vagy elvetetnétek?
2012. ápr. 8. 21:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

zasság szerintem nem lesz sose egészséges kapcsolat se így se úgy.


(Bocs, véletlen elküldtem a vége lemaradt.)

2012. ápr. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

"Valahogy kihagyta mindenki az igazai apát, aki lehetséges hogy igényt tartana a saját gyermekére!

"

persze hogy kihagyták...ha igényt tartana rá, lehet kihordani...ha meg nem (és nyilván nem..) akkor meg lehet csöndbenmaradni.


Lehet értelmesen is válaszolni kedves. És mielőtt pontozgatsz: Nem a megszülésre gondoltam, hogy arra tart igényt, hanem mikor kiderül, hogy a nő megtartotta a gyereket, a harmadik fél, az apa igényt tart a gyerekre két hetente.

2012. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%
Én megtartanám, nem igazságos hogy az én felelőtlenségem miatt egy megnem született kis baba fizessen. Megtartanám és szeretetben felnevelném.
2012. ápr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem nagyon tudom magam beleképzelni a helyzetbe, mert azt hiszem, lenne annyi eszem, hogy védekezem, ha már rögtön beleugrom egy másik ilyen kapcsolatba (ha 5 hónap után rendeződött a kapcsolat, akkor gondolom, nem egy egetrengető szerelem volt a másik). Persze az is előfordulhat, hogy kilyukad az óvszer, nem hat a tabletta stb...

Én nőként megtartanám a gyereket, mert nem a gyerek bűne az, hogy az anyja mit csinált. Abortuszra csak akkor kerülhetne sor nálam, ha megerőszakoltak, és úgy lettem terhes, ha az én életemet veszélyeztetné a kihordás elég nagy valószínűséggel, vagy ha előre kimutatható durva fogyatékossága van a gyereknek. Mindegy, itt nem erről van szó, tehát megtartanám.

Férfiaggyal nem tudok gondolkozni, de nyilván nem örül annak, hogy egy másik férfi gyerekét kell felnevelnie. Én ebben a pillanatban azt mondom, hogy ebben a helyzetben, ha a nő bevall mindent, azt hiszem, megpróbálkoznék a megtartással, abortuszra akarata ellenére semmiképp sem kényszeríteném a másikat. De ha a szóban forgó férfi azt mondja, hogy bocsánat, de én így nem akarok élni, más gyerekét nem akarom én nevelni, nem akarok belefolyni ilyen dolgokba (pl. abba, hogy hogy adagoljuk be a gyereknek az igazat, vagy ha eltitkoljuk, akkor mikor borulhat ki a bili egy meggondolatlan rokon megjegyzése miatt), azt is teljesen megértem.

2012. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én ilyen gyerek voltam/vagyok. Hazugsagban eltem 17 eves koromig. Apám 1 éves koromban derítette ki az igazságot. Nem is volt igazán apám sohasem, és nevelőapám sem volt, mikor anyámmal elváltak. Vér szerinti apámat nem ismerem. Lehet így is élni, csak kicsit szr, ha boldog apukákat látok a kis lányukkal.

23N

2012. aug. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!