Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó az, ha egy házasságon...

Miért jó az, ha egy házasságon belül férj és feleség külön kasszán él?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 09:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Annyi ilyen kérdés volt már,s sosem derült még ki melyik jó külön vagy közös kasszán. Hisz mindenkinek más a jó,minden párnak más válik be. És ezáltal mindenki szemszögéből van jó és rossza oldala is.
2012. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
8%
sztem ez meg gáz,ilyet nem is ismerek.nincs meg a bizalom??
2012. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Keress vissza,már annyi ilyen kérdés volt.Van aki ezt preferálja, van aki a közöset.

Nálunk 25 éve külön kassza van, 3 gyereket neveltünk fel,nekünk tökéletes így. Berakunk minden hónapban egyforma összeget a közösbe,abbólmennek a gyerekek és a rezsi (ház, étel).

Soha nem tudnék közös pénzből ajándékot venni a férjemnek és zavarna, hogy a közösből megy ha pl.még berakatnék egy tetőablakot a kocsiba amit veszek.

Nekünk így jó.Mindenki úgí él ahogy akar.

2012. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%

Én is simerek ilyen házaspárt, sőt olyat is, aki ha kölcsön ad a feleségének, még kamatot is számít :D viccnek tűnik, de inkább sírni kéne.


Nekm az a véleményem, hogy aki külön kasszával megy egy házasságnak neki, ott már valami gáz van. Tök mindegy melyikünk keresne többet, nálunk a párommal minden közös lenne.

Egy házasság ahol az anyagiak ennyire fontosak elég gáz, szerintem...a garaskodásnak házasságban helye nincs.

2012. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
És annak mi értelme van, ha mindent mindkét fél belerak, de nyílván az egyik kezeli. és ha pont a másiknak kéne belőle? Szerintem jogos a külön kassza. de az nem is külön, csak inkább nem adja oda mindet. Ebbe mi a baj?
2012. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

3. vagyok

aférjem azt szokta mondani ott preferálják anők aközös kasszát aholnem keresnek.vagy jóval kevesebbet mont a férfi. És azt hiszem ebben van igazság. Én kb annyit keresek mint a férjem, és nem szeretném a saját pénzem aközösbe rakni.Ahogy 25 éve se szerettem volna amikor összeházasodtunk. Mi ezzel a gond?

2012. ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk minden közös el se tudnám képzelni a külön kasszát. Amugy jovilag ugyis minden közös. Akkor meg minek a külön. Régebben írta valaki egy ilyesmi kérdesnél hogy ha elválnának akkor mindenkié az amit gyüjtött a saját számláján.hát nem , ugyanis jogilag osztódik minden.barátnőméknél volt ilyen a pasi gyüjtött évek alatt 15 millát kivette nem sokkal a válás előtt mem tudott elszámolni hva tette így barátnőmnek megítéltém hogy fele az övé.így megkapta az egész lakást a pénz fejében nem csak a felét.
2012. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%

Én is volt,hogy többet kerestem,mint a férjem. (Meghalt már). 30 évig éltünk együtt,3 gyereket neveltünk,de soha nem jutott eszünkbe a külön kassza. Ahol ezt csinálják,ott baj van a bizalommal,vagy nagyon pénzéhesek.

Mindkettőnknek volt a megbeszélés szerinti külön költőpénze,ami nem ment a közösbe. Így az ajándékozások sem a közösből mentek.

Az is igaz,hogy váláskor vagy halálesetkor a házasság alatt szerzett minden bevétel,és kiadás közös. Ezért sincs értelme a külön kasszának.

2012. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez azoknak jó, akik féltik egymástól a saját pénzüket.

Ha mindketten egyformák, pont kielégítő nekik a különkassza felállás.


csak abból indulva ki, hogy a párom olyan irígy rám, ha pénzről van szó és ő 10x keres többet nálam...


vannak ilyen emberek párosával is.

2012. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Még mindíg 3.

Nem irigység. És azt nem értem aki akülön kasszát pártolja simán elfogadja, hogy van akinek aközös ajó,a közös kasszások pedig kijelentik, hogy aki külön kasszán él,az irigy, önző, hülye...el fog válni...stb.

Kicsit több toleranciát.

Semmi köze az irigységhez ahhoz van köze, hogy sokan már gyerkekkorban megtanultak a pénzzel bánni, volt is mivel és így szokták meg.

Mivela pénzünk talán 10%-át adjuk aközösbe,igenis a fennmaradót én szeretném kezelni.Mint ahogy a férjemis a sajátját.Nemmert el fogunk válni (25 éve együtt vagyunk és eszünkbe sem jut ilyesmi), hanem mert az én pénzem,én kerestem. Én költöm amire én akarom.

A gyerekek megkapnak mindent (lakást kapott mindhárom, autót is, de nekik is megvan a saját pénzük kiskoruk óta és ők kezelik én nem szólok bele. ha tanácsot kérnek akkor adok. ) a közös számláról lesz a gyerekeknek minden fizetve, hiszen ők közösek. Dehogy én milyen kocsit veszek magamnak,milyen csizmát és mibve fektetetm a pénzem,az az én dolgom.

2012. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!