Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én biztos nem veszek kávéfőzőt...

Én biztos nem veszek kávéfőzőt. Bunkóság?

Figyelt kérdés
Párom barátja és főleg a felesége állandóan sérelmezik,hogyha vendégségben vannak nálunk,nem tudnak kávét inni. Megkérdezte,mikor akarok már venni egyet.Mondom,hogy soha,mert nem kávézunk. Húzgálta az orrát. Én erre megkérdeztem,hogy mikor akar kenyérsütőt venni,mert szeretem a házi kenyeret.Persze,mikor elmentek,párom lecseszett,hogy miért kell beszólogatnom,és hogy akkor tényleg vennünk kell egyet.Mondtam neki,hogy szó sem lehet róla.Sikeresen összevesztünk. Nem akarom beadni a derekam ilyen hülyeségben. Igyon mindenki otthon kávét. Én is viszem hozzájuk a Light Colát.Sose venne,bár tudja,hogy azt iszom.

2012. ápr. 9. 09:46
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
98%

kompromisszum:

vegyél 3in1 porkávét és legközelebb azzal itasd őket :-)

2012. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem bunkóság. Esetleg ha a baráti házaspár a lila színű házakat szereti, akkor párod majd nekiáll átfesteni a lakást?
2012. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
93%
igazad van, hogy minek beruházni egy olyan holmira, ami aztán ott állna kihasználatlanul. lehet venni instant kávét, amit csak meleg vízben kell feloldani. az nem foglal nagy helyet, és sokáig kitart.
2012. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
62%
Most mondhatnám, hogy ez legyen a legnagyobb bajod, de nem teszem. Részben mindkettőtöknek igaza van. Neked azért, mert ti nem isszátok így felesleges, nekik viszont azért, hogy vendégségben elvárható. Ha ti nem vagytok képesek egymás igényeit kielégíteni mint barátok, akkor semmi értelme nincsen összejárni. Ennek kölcsönösnek kellene lennie. Azaz, te veszel egy kis csomag kávét, egy főzőt (elég a kétszemélyes kotyogós, az olyan 1000 körül van) ő pedig light colát ha mentek. Bár ez is elég hülyeség részedről, ha mész viszed. Mást nem is tudsz meginni? Én nem égetném magam ilyenekkel..
2012. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
68%
3 in 1 kávé??? Neszkávé? Vagy egy olcsó kis kotyogó? Tényleg nem árt ha meg tudod kínálni a vendégeket kávéval, bár ezért persze nem érdemes venni egy drága kávéfőzőt.
2012. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
51%

A kávézás kulturája annyira elterjedt hogy a legtöb lakásban van kávéfőző és az emberek kávéznak is vendégségben!

Vagyis ez nem egyedi trend hanem általános.

Ugyanakkor ha ti nem kávéztok akkor nem kell hatalmas beruházásokat tenni emiatt!

Mondjuk a kenyér rossz példa míg a kóla nem! Ha szereted a kólát akkor inkább az legyen az összehasonlítási alap.

Én a helyedben pár ezerért beszereznék valami nagyon alap kávéfőzőt egy internetes árverési oldalról aztán legyenek boldogok vele! Viszont akkor náluk is legyen kóla amikor hozzájuk mentek!!

2012. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
83%
Teszel egy kevés örölt kávét a csészébe, leöntöd forró vízzel, pár percig állni hagyod, majd leszüröd és kész a kávé.
2012. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy olyan dolog, hogy például nem dohányzom, sőt, nálunk senki nem dohányzik, de van itthon hamutartó, ha úgy alakul, hogy egy szeretett vendég rá szeretne gyújtani nálunk, nyugodtan rágyújthat. Majd kiszellőztetünk. És van mindig a zsebembe öngyújtó is, bár nem dohányzom, de tüzet szívesen adok bárkinek. És ha valaki hozzánk jön és vegetáriánus, nem kell neki húst enni, kap neki megfelelő kaját, még ha mi nem is vagyunk vegetáriánusok. Az az egy kávéfőző elfér a lakásban, nem ér meg annyit, hogy egy pár összevesszen miatta, vagy elvi kérdést csináljon ebből. A szememben sokat nő például egy család, aki például azt mondja, nézd, mi elvből nem iszunk alkoholt, de természetesen tartunk itthon, itt van a bárszekrény, parancsolj mit kérsz?
2012. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
59%
Nézd, 2000 Ft-ért is tudsz egy egyszerűt venni. Nem vág földhöz. De szerintem te már csak azért is ragaszkodsz az igazadhoz.
2012. ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
86%
vegyél olyat ami tea fözö egyben mi olyat vettünk igy tudunk teát fözni ha van vendég kávét...
2012. ápr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!