Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak anyukámnak, hogy...

Szóljak anyukámnak, hogy pszichológushoz szeretnék járni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és több, lelkileg nagyon megviselő dolog történt velem az elmúlt hónapokban. Senkinek sem beszéltem róluk, a családomnak sem, mivel nem akarom, hogy kibeszéljenek. Van annyi zsebpénzem, hogy néhány alkalom kikerülne belőle a pszichológusnál.
2012. ápr. 9. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem szólj!

De azért arról jó ha tudsz, hogy a pszichológus 2-3 alkalom álatal nem fog segíteni.

Akkor érdemes tényleg sok pénzt kiadni az agyturkászokra, ha annak nagyon nagy oka van.

2012. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szólnod kell, mert nem múltál el 18. Néhány alkalom nem biztos, hogy segítene, de ha a szüleid szeretnek téged, finanszíroznák (ha tudnák).
2012. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Az attól füg, mi az ok, ami miatt mennél. Ha csak szakított veled a pasid és a tanár mindig kiszút veled, felesleges menni, ez legyen a legnagyobb problémád. De ha megerőszakoltak, vagy folyamatosan ver valaki, akkor menj. Nem csak dokihoz, hanem rendőrségre is.
2012. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ingyen is van. 18 év alatt főleg, de a kerületi ideggyógyászaton van pszichológus, nem kell hozzá pénz.
2012. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell, mert talán nem véletlenül nem szóltál nekik erről. Viszont menj el és nagyon fontos, hogy mondd el ezt a tényt a dokinak!!!
2012. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia, jól írták az előttem szólok, mindenképpen menj el, ha komoly dologról van szó. Viszont vannak "ingyenes" kezelések is, például az iskola pszichológusa, illetve a kerületi. Online pszichológusnak is írhatsz, bár mivel az nem személyes lehet nehezebb lesz vele "beszélgetni".
2012. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
online pszichológust elfelejteni!
2012. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi történt veled, amikről senkinek sem beszéltél?
2012. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

4es írta jol, a területi pszichiátriai gondozóba beutalás nélkül mehetsz, időpontot tudsz kérni.

mehetsz egyedül, sőt én ezt ajánlom.

ne íjedj meg, a pszchiáter azért jobb, mert orvos, tud intézkedni az érdekedben, gyógyszert írni, h tudj pl rendesen aludni, stb, és javasol megoldásmenetet, h tudsz kilábalni. javasol pszichológust, ha ezt tartja célravezetőnek, és az is lehet, h az is ingyenes egy jó darabig.


majd ő megmondja, kell-e anyudnak szólni, ha igen, hogyan mikor


egyébként meg teljesen mindegy, h min borultál ki, túl rég tart, ha nem tudod megoldani, segítség kell.

nekünk semmi közünk hozzá

2012. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szólnod kell, ha az édesapád, vagy nagyszülőd nem hajlandó elmenni veled a pszichiáterhez vagy a pszichológushoz. Én az előbbit ajánlom: Gyermek- és Ifjúsági Ideggondondozó, a lista és cím fenn van a neten.


Valóban ingyenes, de kell hozzá háziorvosi beutaló, és ha nem múltál el még 18, akkor a szülődnek vagy nagyszülődnek is mennie kell veled, legalább egyszer.

2012. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!