Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog pszichológushoz...

Mucus98 kérdése:

Normális dolog pszichológushoz járni 13 évesen?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, ha az embernek gondja van, amin a pszichológus tud segíteni, akkor normális. Mindenesetre normálisabb, mint megoldatlanul hagyni egy problémát, amin szakember tudna segíteni, csak azért, mert nem tartjuk normálisnak a dolgot...
2012. márc. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Már egész kis gyerekeknek is szükségük lehet pszichológusra, ráadásul ha felnőttként akarja majd az illető kezelni a gondjait, sokkal nehezebb dolga lesz.
2012. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem normális pszichológushoz járni, hisz azért jár oda az ember, mert úgymond, valami nem normális. De amúgy igen, ha problémája van valakinek, mindegy hány éves, a lényeg hogy meg legyen oldva.
2012. márc. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg normális. Amerikában pl. bevett szokás pszichológushoz járni, mivel apróbb-hétköznapibb problémák megoldásában is tud segíteni. Akár a stressz kezelésben is, ami az egészség megőrzéséhez is elengedhetetlen.


Itthon azonban még sokan orvosként tekintenek a pszichológusokra és keverik a pszichiáterrel (aki a valóban komolyabb pszichés/ személyiségzavaros dolgokkal foglalkozik és orvosi végzettsége van)!


Biztos jót fog tenni, ha megfelelő szakembert választasz! Bárcsak kis hazánkban is változna a szemlélet + több embernek lenne pénze rá (mert sajna ma ez is szempont).

2012. márc. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább most menj egy pszichológushoz, mint később felnőttként még zakkantabb légy. Ilyenkor még rendbe lehet hozni a dolgokat és kis dolgokkal is elmennek az emberek nem csak komoly betegségekkel.

Én is jártam ovis meg kisiskolás koromban a részeges apukám miatt.

Ma már legalább tisztán látom mit kell tenni az ilyenekkel és már nem is idegesítem magam a múlton.

A pszichiáter is foglalkozik kisebb dolgokkal nem csak személyiség zavarosokkal. Én pánik betegként oda járok mert ő írhat fel gyógyszert de ettől függetlenül jól vagyok szerencsére. Az a baj, hogy sok ember el bagatelizálja a problémáit meg szégyell elmenni orvoshoz aztán amikor már fizikai tünetei vannak a lelki betegségének akkor bizony már a "komolyabb" dokinál köt ki.

Szóval nem szégyen. Menj csak és tégy meg mindent a gyógyulásodért.

2012. márc. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Próbáljátok a szövegértelmezést újra.
2012. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Akár a stressz kezelésben is, ami az egészség megőrzéséhez is elengedhetetlen. "

Magyarul, épp valami nem normális az életedben. Ha minden rendben, akkor nem jársz pszichológushoz. Legalábbis eddig így hittem, de lehet, hogy tévedek, és amikor minden rendben van, akkor gyorsan be kell jelentkezni pszichodokihoz. Hát furcsa, de ha ez van, hát ez van.

2012. márc. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Teljesen normális! Van egy adott problémád és meg kell az oldani! Inkább most vagy soha. Pl az én osztályomból is egy csomóan járnak pszichológushoz pedig én 5.-es vagyok, szóval..
2012. máj. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha szükség van rá akkor igen.
2012. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális dolog. Legalább nem lesz elmebeteg, mint néhány 40 feletti, akik szégyellnek segítséget kérni, és inkább szenvedtetik a környezetüket.
2015. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!