Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régi családi fényképeket...

Régi családi fényképeket nézegetek. Ez tényleg rossz?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és néha előveszem a régi fotókat amiken a nagyszüleim fiatalok, vagy a szüleim, nagybátyámék stb. tehát ilyen 30-50-60 éves képeket. Ma elmondtam a tesómnak, és kiakadt hogy "Nem hogy a saját életedet élnéd, dobd ki a fenébe, egy ennyi idős lánynak szórakozni kellene járnia nem a nagyanyja képeit nézegetni". Jó amúgy nem volt túl jó a kapcsolatom nagyanyámmal, de érdekelne a képek na....Ez tényleg baj?
2012. ápr. 9. 20:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg múltkor megtaláltam pár szerelmes levelet amit papám írt a nagyimnak 20 évesen. Tudom ez levéltitok meg ilyesmi, de érdekelt....Erre is azt mondták hogy dobjam ki a fenébe, ők ilyesmit nem rakosgatnának...
2012. ápr. 9. 20:35
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Idióta a tesód, ez a véleményem. Érdekes, mi ma épp a szüleimnél a régi képeket néztük, meg apunak mutattam familysearch-ön a szülei házasságkötési kivonatát, nagyon megörült neki, hogy ilyenek megvannak valahol. Ez nem a múltban rágódás, ez visszaemlékezés és jó dolog.
2012. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha néha előveszed,miért lenne gáz?Én mondjuk mostanában nem szeretem a régi képeket nézegetni,nem akarok a múltra gondolni egyéb okokból.A tesód szerintem nem a képeken akadt ki,hanem azon hogy be vagy gubózva a saját kis világodba,és nem jársz sehova:)
2012. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is szeretek régi dolgokat, képeket, leveleket, papírokat nézegetni. Nagyon jó dolog. Mindig elképzelem ilyenkor hogy élhettek az őseim.
2012. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

én is imádom nézni a régi képeket. gyerekkorom óta ez a "mániám". szerintem is érdekes az akkori emberek kinézete,öltözéke,stb

szerintem ebbe semmi rossz nincs!

2012. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem rossz, sőt, sokszor segít, ha úgy érzed, hogy "kifutot alólad a talaj". A régi családi képek a családi múltat idézik, a gyökereket.


Azt neked kell tudnod, hogy "ennyi idősen" mit akarsz kezdeni az életeddel, és neked van ehhez jogod, hogy megkeresd, ki vagy és mit akarsz csinálni - a nővérednek pedig ahhoz van joga, hogy a saját életét élje. Max. TANÁCSOT adhat neked, amit vagy megfogadsz vagy nem, de nem ilyen önző kontroll-szöveget, hogy neked mit kéne szerinte csinálni.


Nézegesd csak a családi képeket és javaslom, hogy tedd el őket vagy csinálj róluk másolatot. Az olyan "jelenben élő" ostoba libák, mint a nővéred, hajlamosak arra, hogy ha nem tudnak első szóra a talpuk alá taposni, akkor esetleg megsemmisítik a képeket, csak hogy azt kelljen csinálnod, amit ő akar, nem pedig azt, amkit te szeretnél. Igen nagy kár volna!


A buta nővérednek pedig mondd csak meg, hogy tördőjön a maga dolgával. Minden ember másfajta, más érdekli, más anyagból van gyúrva.


Ps: Ne felejtsd el: csak azért, mert X évvel idősebb, nem jelenti azt, hogy automatikusan okosabb, tapasztaltabb, értékesebb ember vagy érettebb lélek, mint te, csak azt jelenti, hogy X évvel hamarabb születt nálad.

2012. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a tesód nem százwattos

nagyon fontos, h tudjuk, honnan jöttünk, gondold végig, h sokan, akik nem ismerik a származásukat, sokat szenvednek ettől

ha érdekel, készíts családfát, gyűjtsd össze a családi történeteket, könyvesbiltban kapsz olyan könyvekwt, amik konkrét kérdésekkel segít ebben

egyébként ez nyugaton is nagy divat mostanság

2012. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ava87 ***** válasza:
Dehogy baj :) Engem is érdekelnek a régi képek. Én pl. innen tudom, hogy a nagymamámra mennyire hasonlítok, fiatalon pont úgy nézett ki, mint én most. Sőt, nekem a nagyapám olyan képeket is összegyűjtött, amiken olyan őseink is rajta vannak, akiket már egyetlen ma élő rokon sem ismerhetett. Nagyon szeretem ezeket a képeket nézegetni, még a két ükapámról és két ükanyámról is van fénykép. Én úgy örülök neki, hogy nem csak nevük van, hanem arcuk is, láthatom őket ilyen formában.
2012. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ez az hogy engem is érdekel hogy milyenek voltak. Meg tényleg a ruhák, autók, épületek is olyanok mintha a történelem 1-1 darabkái lennének. Meg pl az egyik kép amit szeretek nézni ahol a nagyim 30 év körüli, apukám meg 8 éves lehet, és a Balatonon strandolnak. És olyan boldognak tűnnek, vagy van ahol a papámmal 3-an vannak, és olyan helyesek, boldogok, és az jár a fejemben hogy milyen jó lehetett.

2012. ápr. 9. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!