Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz szülői minta? Hogyan...

Rossz szülői minta? Hogyan lehet ezt felnőtt korban kiküszöbőlni vagy javítani a személyiségünkön?

Figyelt kérdés
Én már régóta érzem hogy sem az anyai sem az apai mintám nem jó.Ezt abból érzem hogy már hamar fel kellett nőnőm és sokszor a szüleim tőlem kértek tanácsot.Már most hogy 55 évesek mint ketten,egyszerüen nem tudnak felnőtt felelőség teljes emberként viselkedni.Nem véletlenül váltak el,se a házasságuk nem működött,de mint 2 embernek hogy elváltak még így is romokba hever az életük.Annyira rossz mintát tanultam tőlük hogy most felnőtt koromban tapasztalom hogy nekem nagyon korán fel kellett ez miatt nőnöm.
2012. ápr. 5. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Minél messzebb kell tőlük költözni...
2012. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Igen.Én is hasonszőrű vagyok.Dettó ugyanez,és sajnálom hogy nem tudok konkrét választ írni a problémánkra.Ha esetleg rájössz a megoldásra közölnéd velem is?Jó lenne tudni.Privátba beszélgethetnénk
2012. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Attól, hogy rossz mintát kaptál, azt gondolod, hogy rossz a személyiséged? Ez butaság!


Ne vedd őket mintának és kész. Azért mert ők nem tudtak álomcsaládot alakítani, neked attól még lehet normális kapcsolatod és családod.

Sőt! Aki negatív példákat látott és tapasztalt gyerekként, az általában sokkal óvatosabb és felelősségteljesebb felnőtt lesz, mint akik jó mintát kaptak. Már persze ha kellő értelemmel rendelkeznek.

Aki megkapta a jó példát, békés boldog családban lehetett gyerek, az kevésbé tudja úgy értékelni az életet, a szeretetet, mert azt hiszi, hogy minden csak jár neki és nem kell "dolgozni " érte. Ahhoz, hogy jól működjön egy család, tenni is kell sokat.

Aki rossz példát látott, és ezt folyamatosan érzékelte, mármint hogy rossz, az aztán tudja hogy mi hiányzik, hogy lenne jó, mit kéne mmégis tenni...


Egyszerűen le kell nyelni, hogy neked nem voltak olyan frankó szüleid, a saját boldogságodat pedig tudatosan kell alakítanod. Sokkal könnyebben elkerülheted a szüleid hibáit. Egy jó mintát látott könnyebben esik a te szüleid hibájába. Hidd el! Nézz körül!


Semmivel sem vagy rosszabb másoknál. Hajrá!

2012. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha felismerted, hogy nem volt helyes a viselkedésük,és hogy hol rontottak el dolgokat,az már egy nagyon jó dolog!Annyit tudsz tenni, hogy ezeket a dolgokat megjegyzed és próbálsz arra törekedni, hogy te majd a saját családoddal ne kövesd el!

Én kb most azonnal egy 100 oldalas listát tudnék írni arról, hogy én mit NEM fogok megcsinálni a gyerekemmel majd és hogy NEM fogok vele szemben viselkedni....

2012. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Én is rossz mintát kaptam.Sajnos még velük élek.Nagyon nehéz két idegbeteg között normálisnak maradni és megvédeni a szabadságomat.Szerintem ne foglalkozz velük,örülj,ha sikerült megszabadulni onnan.
2012. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!