Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szólítjátok a szüleiteket...

Hogy szólítjátok a szüleiteket? Mit szeretnétek, titeket hogyan szólítsanak majd?

Figyelt kérdés
pl. apa, anya, édesapa, mama, anyuka stb.
2012. ápr. 10. 10:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Anya/anyu és apa/apu.


A gyerekem anyunak szólítson. Ne apunak :D

2012. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyának szólítom anyukámat. Apukámat mikor hogy, ő azt mondja, hogy az édesapa nyálas, szóval úgy nem :)
2012. ápr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Én anyunak és apunak hívom a szüleim

gyerekeim minket anyának és apának szólítanak.

2012. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Anya/Anyu/Édesanya, Apa/Apu/Édesapa


Remélem az én gyerekem is így fog szólítani, én nem szeretem, ha Mamázzák/Papázzák a gyerekek a szüleiket. Nekem a Mama/Papa azok a Nagyszüleim.

2012. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szüleimet anyunak és apunak hívom. A kisfiunk minket pedig anyának és apának. Így van egy minimális különbség, mert nekem nem áll rá a szám a mamára és papára.
2012. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én is anyunak/apunak szólítom a szüleim és remélem a gyerekem is így fog minket. A mamáról papáról tényleg a nagyszülők jutnak eszembe inkább.
2012. ápr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok, szüleimet anyának és apának hívom, apunak néha mondom, hogy Apucikám. :) Nagyszüleim pedig mama és papa. Én is azt szeretném, ha majd az én gyereke(i)m és így szólítaná(k) a nagyszülőket, hogy mama és papa, és majd minket anya és apa. :)
2012. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én az apámat apunak hívom.Anyámat sehogy,mert lassan 25 éve nem láttuk egymást.

A 20 éves fiam a keresztnevemen hív.A nővérem egyszerűen húginak hív.

40/N

2012. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Édesanyámat Anyunak vagy Anyucinak szoktam hívni. Édesapám sajnos már meghalt, de Apunak szólítottam.

És szeretném ha a gyermekeim majd engem is Anyunak vagy Anyának szólítanának.

2012. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem nem élnek a szüleim, de volt hogy anyunak/apunak, vagy anya/apa-nak szólítottam őket. Mikor hogy, nem érzek közte különbséget.

Ja, kb 7-8 éves koromig: anyaca, apaca voltak. :D Még később is volt hogy ha olyanom volt akkor így hívtam őket. Én pl furának tartom ha valaki az édesanyját/apját mamának vagy papának hívja. Azok a nagyszülők nálam. Ismerek olyat aki a keresztnevén szólítja a szüleit, ez is fura.


Én azt szeretném ha anya, vagy anyu lennék :))


22/L

2012. ápr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!