Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti anyagilag segítitek a...

Ti anyagilag segítitek a szüleiteket vagy ők titeket vagy mindenki járja a saját útját?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 10:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Mindenki a saját útját.

Apámat örömmel támogatnám,de elég jól él anyagilag(jobban mint én) így nincs rá szüksége,hogy támogassam.Igaz,ő sem támogat egy fillérrel sem,bár nem is várom el tőle.

Anyámmal lassan 20 éve nem is találkoztam,így nem is foglalkozom vele.

39/N

2012. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
30 éves vagyok és férjezett, de sajnos még mindig rászorulunk a szüleim segítségére, mivel nincs munkahelyem :((
2012. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
26 éves vagyok.Külön élek pár kapcsoltban van 2 gyermekem.Mindenki éli a saját életét.Persze ha netán megszorul valaki pénzel akkor kölcsön bárki ad bárkinek.Természetben segítünk egymásnak (adok anyumnak tojást,tyúkot mert nekünk van ő segít a gyerek fel ügyeltben ha el kell mennem valahova vagy a kertbe gazolni így kap mindent a kertből.Detó anyósomékkal is.segítenek építkezni mi segítünk amibe kell a ház körül.
2012. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Anyagiakban nem tudunk egymásnak segíteni, viszont bármi másban igen. A szüleim adják a fát, mindkét ház vegyestüzelésű, mi cserébe átmegyünk hozzájuk hasogatni. Ha disznóvágás van is átmegyünk segítünk, cserébe kapunk húst. Segítek a kertben, kapok zöldséget.
2012. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%

Mivel még velük lakom, így egy bizonyos összeggel támogatom őket minden hónapban, ami egyáltalán nem esik nehezemre.


29/F

2012. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
25 éves vagyok, férjjel, gyerekkel élünk együtt anyukámmal, de azért, hogy neki segítsünk. Már voltunk külön, de nem bírtam nézni, hogy anyu alig tud megélni, visszaköltözünk segíteni, fizetjük a számlákat, neki már ez is nagy dolog, mert betegként nem talál munkát, a segély meg számára alig 30 ezer forint.
2012. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Eddig szüleim segítettek, ahogy tudtak, de sajnos elég szűkös anyagi keretek között élünk. Most lesz munkám, én fogom segíteni őket. Alapesetben nem várnák el, de rászorulnak sajnos.
2012. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

külön élek párommal és kislányommal


Nem tehetem meg, hogy segítsem őket anyagilag, bár ha megtehetném lehet, hogy akkor sem adnék nekik, ugyanis én úgy érzem, hogy engem soha sem szerettek, bátyámnak segítenek mindig őt támogatják anyagilag az ő gyerekeire mindig vigyáznak, csinálják a kertjüket.


Öcsémet szoktam néha kisegíteni.

2012. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
20 vagyok, jelenleg dolgozom így nem kérek támogatást. Jövőre visszamegyek az egyetemre, akkor a szüleim támogatni fognak. Azt mondták a tanulmányaim végéig támogatnak. persze nem akármennyivel, akkor is fogok dolgozni csak nem ennyit. albérletben lakom
2012. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

23 éves korom óta nem támogatnak a szüleim, akkor sikerült teljes mértékben a saját lábamra állnom.


Én azóta külföldre költöztem, itt alapítottam családot. Budapesten van egy lakásom, amit kiadtam albérletbe, az ebből befolyó pénzt viszont a szüleimnek adom. Nehezen egyeztünk meg ebben, nem akarták elfogadni. Tény, hogy szerencsére nem élnek rosszul, nem szorulnak rá, de nyugdíjasok, és nagyon sokat segítenek nekem, a lakás ügyeit is ők intézik például. Így az lett a kompromisszum, hogy a lakásból befolyó pénzt repülőjegyre költjük, így téve lehetővé, hogy 5-6 hetente nálunk töltsenek egy hetet. Így mindenki jól jár, ők is, mert unokázhatnak, én is, mert látom a szüleimet, és a gyerekek sem távolodnak el a nagyszülőktől a távolság miatt.


36N

2012. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!