Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbe fogadott gyerekek:...

Örökbe fogadott gyerekek: Felkeresnétek a biológiai szüleiteket?

Figyelt kérdés

Kíváncsiak vagytok a vér szerinti szüleitekre?

Haragszotok rájuk amiért örökbe adtak?


2011. júl. 6. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragszom, különösebben nem érdekelnek, nem hiszem, hogy felkeresem őket valaha is.
2011. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
99%

Azok az én szüleim, akik engem felneveltek! És nem azok, akik csak megcsinálni tudtak.

Én is tudnék csinálni millió porontyot, viszont felnevelni őket, csak igen csekély számban lennék képes.

2011. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
99%
Igen, én is hozzá akartam még tenni, hogy ők nem a szüleim, semmilyen kontextusban. Két ember, ők csináltak meg, ennyi. Az, amilyen vagyok, az az édesanyám érdeme. Mert az én édesanyám és édesapám azok, akikkel élek.
2011. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok örökbe fogadott, de az apukámat sosem láttam, ismertem, pedig él valahol, és anyukám sem mesélt róla soha.

Gondoltam rá, hogy felkeressem, de nem hiszem, hogy megteszem.

Ha egyik biológiai szülőmet sem ismerném, nem keresném fel őket szerintem, túlságosan félnék a csalódástól.

2011. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Én mindig bátorítottam a férjemet, hogy tegye meg, mielőtt gyerekünk lesz. Sajnos ő nem akarta, így olyan egészségügyi kockázatokról és öröklődő betegségekről nem tudtunk, amelynek ismeretében nem vállaltunk volna gyereket.
2011. júl. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha örökbefogadott lennék megkeresném Őket, mert korán sem biztos, hogy önszántukból mondtak le rólam. Az is lehet, hogy meghaltak.

22/N

2011. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Engem nem fogadtak örökbe, de én mindenképpen szeretném őket megismerni, ha úgy lett volna. Nyilván nem őket tartanám "igazi" szüleimnek, de kiváncsi lennék rájuk, főleg, ha semmilyen információm sincs róluk.

Egyszer élünk, én nem szeretnék úgy meghalni, hogy nem tudnám, ki szült meg és ki volt az a férfi, aki "miatt" fogantam.


De mindent előre elterveznék, elővigyázatosan és óvatosan kellene a "végre járni".

2011. júl. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
73%
Szerintem nem kell feltétlenül haragudni az örökbe adó szülőkre, sőt inkább azt mondom, hogy nem kell. Szerintem a legtöbb nő nem jókedvéből mond le a gyerekéről,az ilyen nő súlyos válsághelyzetben van, és inkább tiszteletet érdemel, hogy nem az abortuszt választotta azaz megölte, hanem esélyt adott az életre. Én inkább hálás lennék a biológiai anyámnak ilyen esetben, hogy nem ölt meg!
2011. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Igen, kíváncsi vagyok. De leginkább a testvéreimre, ha vannak. Kicsit haragszom, de legalább életben hagytak. :)
2011. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én felkerestem, amikor megtudtam, hogy nem vagyok vérszerinti gyerek, de csak csodálkoztam, hogy egy ilyen nő gyerekét hogy tudták örökbefogadni édesanyámék.

Előzőleg utána néztem a múltamnak, rengeteg rosszat tudtam meg róla, szóval nem voltak illúzióim......de nem is mondtam meg ki vagyok, ebből az asszonyból így is épp elég volt...sose lássam többé. Az "apámról" meg nem tudtam meg semmit, a gyámügyi papírok alapján nagy valószínűséggel ő maga sem tudta, kitől lett terhes, 4 gyerek 4 apától. Inkább a testvéreimet szerettem volna megkeresni, mert addig úgy tudtam, egyke vagyok, de végül nem mertem. Pedig valahol van 3 bátyám, közülük kettő szintén örökbe lett adva.

Haragszom-e rá? IGEN, olyannyira, hogy semmibe nem nézem, de nem azért, mert örökbe adott, hanem a sok bűnért, amiket elkövetett három hónapos koromig, nem rajta múlt, hogy élek, egy pincében tartott, hogy ne hallja a sírásomat, nem etetett,nem tett tisztába, eleven seb volt az egész testem...nem volt anya egy percig sem. Édesanyámék a legnagyobb szeretetben neveltek, sajnos, már nem élnek, nem tudom soha megköszönni Nekik, amit értem tettek.

Én valóban elmondhatom, mindent, ami jó volt az életemben, Édesanyáméknak köszönhetek.

2011. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!