Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked hogy esene, ha anyukád...

Neked hogy esene, ha anyukád a nővéredet (aki már rég elköltözött) minden jeles ünnep kapcsán (húsvét, karácsony, szülinap. ) szebbnél szebb ajándékokkal lepné meg, téged meg rendszeresen kifelejtene ebből az ajándékozásból?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 21:11
 1/10 A kérdező kommentje:
(húsvét, karácsony, szülinap... )
2012. ápr. 10. 21:12
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?


Bár itt a kor nem is lényeg, lehet Őt ugye ritkábban látja, de emelett épp olyan gusztustalannak tartom a kivételezést.

Egy anyának a szeretetét annyi felé kell osztani, ahány gyereke van.

2012. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Szóvá tenném.

Én is elfelejtkeznék róla, ha öregkorában szüksége lenne segítségre.

2012. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sőt az unokájának (nővérem lányának) is havonta vesz játékokat.

Engem meg úgy kezel, mintha éppenséggel a mostohagyereke lennék.


Ha nagy ritkán kapok tőle valamit, azt is úgy kell kikönyörögnöm, pedig nincsenek nagy igényeim. (Új ruhát nem tudom, hogy utoljára mikor vett, a hűtőszekrényben alig van étel, a szájvizemet pl. amit egyik ismerősöm vett nekem, nagy részben ő használta el, de nem képes/akar másikat venni nekem, csakhogy néhány példát mondjak.)

2012. ápr. 10. 21:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ezért szoktam le az ajándékozásról.

Próbáld meg szép szóval megbeszélni ezt a szüleiddel, hogy a testvéred nem értékesebb ember csak azért, mert elköltözött és juj ritkán látják stb. Ha nem megy szép szóval akkor a részedről is jöjjön a kivételezés!

Tégy úgy, mintha abszolút hétköznapi nap lenne. A húsvéti kosarat és a karácsonyfát nézd levegőnek. Barátaid körébe persze éld ki az ünnepi hangulatod. Ajándékozd is meg őket és felejts el mindenkit akitől még gesztusféleképp se kaptál valamicskét, akár egy képeslapot vagy bármit. Attól, h a testvéred messzebb költözött Te ne legyél emiatt elhanyagolva ilyen téren.


Üdw: Nanu!

2012. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én 17, nővérem 25.


Nem látja ritkábban, ugyanazon településen lakunk, és hetente 2x biztos meglátogatja.


Nekem csak az fáj igazán, hogy van pénze, mégis alig vesz nekem valamit, jó nem mondom, hogy milyen multimilliomos, ha szegény lenne, és azért nem venne, azt megérteném.

2012. ápr. 10. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Közbeírtál, nem baj! Akkor nincs más, ezek szerint a szép szó nem használt. Jön a kivételezés: Barátnőiddel legyél nagyon, sőőőt feltűnően kedves a szüleid jelenlétében! Meg áradozz róla, hogy bezzeg a (Katica vagy akármelyik bnőd) milyen ügyes, meg ilyenek. Nem tudom mennyi idős vagy, de ha nagyobb akkor csak mondd meg keményen, de tisztelettel a véleményed és magasról szarrd le az egészet!

A cuccaidat dugd el! ne használja el senki a dolgaidat!

Beszélhetnél a nővéreddel is, h utálod ezt a helyzetet, h az Ő feneke ki van nyalva Neked meg dugdosnod kell holmijaidat, mert el van használva és nem kapsz másikat.

Amúgy tényleg jó lenne tudni a korodat!

Üdw: Nanu!

2012. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És tudjátok, hogy mi a legironikusabb az egészben?


Anyukám TANÁRNŐ!!!

Egész nap gyerekek között mozog, biztos tanult pszichológiát, gyermeklélektant (ezt most csak így hasraütésszerűen mondom, de értitek), de nála érzelemhiányosabb embert alig ismerek.

2012. ápr. 10. 21:32
 9/10 A kérdező kommentje:
Már szóba hoztam többször is, de akkor mindig én vagyok az irigy kutya... Nővéremmel erről nem beszélhetek, ugye ő élvezi a helyzetet, nem hiszem, hogy igazat adna nekem, meg annyira nem is állunk közel egymáshoz.
2012. ápr. 10. 21:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta kapsz ajándékot , vagy még mindig nem ? Vagy már , nem is érdekel téged ez az egész ?
2020. dec. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!