Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nektek melyik a legmeghittebb...

Nektek melyik a legmeghittebb ünnep: Húsvét vagy a Karácsony?

Figyelt kérdés

Nekem a Húsvét, mégpedig a következők miatt:

1., vallásilag, mert Jézus feltámadott. Nagyon megható számomra minden Húsvét, mert átélhetjük azt, amit annak idején az őskeresztények

2., ugyanúgy együtt van a család

3., éled a természet, és valóban igaz az ének: "Fényes nap! Úr adta ékes nap!"

4., általában jó idő van

5., nincs annál szebb és jobb dolog, mint amikor kinézel az ablakodon Húsvéthétfő reggelén (feltéve ha vidéki vagy), láttod a gyönyörű virágokat amiket megsüt a nap és hallod a madarak dallát

Az általam leírtak igazán megteremtik számomra Húsvét hangulatát.


Karácsonyt gyerekkoromba szerettem. Legtöbbször a csillogásról villogásról szól (a Húsvét ennél visszafoggottabb), kint tombol a tél és már du 4-kor besötétedik. Az, hogy a rádiók már november végétől a karácsonyi dalokat játszák, számomra elveszik az ünnep hangulatát. Kb. 20 éve még nem volt ez divatban.


2012. ápr. 10. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a karácsony.

Főleg akkor hangulatos, ha esik a hó. Hónapokig tudok rá készülni (díszeket fabrikálok, ajándékokat készítek, sütiket sütök, díszítem a fát...).

Összejön a család, közös vacsora, ünnepi hangulat...


A húsvét inkább gyerekkoromban volt izgalmas, mikor a fűben csokikat kerestünk. :)

2012. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

jobban szeretem a húsvétot, mert akkor nem olyan feszültek az emberek, nincs idegeskedés, nincs kötelező ajándékosztás


Jókat lehet beszélgetni a rokonokkal, a távolabbi rokonok, barátok is meglátogatnak.

Az idő is sokkal jobb.

2012. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a karácsony.
2012. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
atyaég tese vagy komplett
2012. ápr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok gyakorló keresztény, ezért nálam a vallási szempontból a két ünnep egy szinten van.


Viszont egyértelmű, hogy minden más szempontot figyelembe véve számomra a Karácsony AZ ÜNNEP. A Húsvét, és minden más ünnep is teljesen elhalványul mellette, szinte jelentéktelen.


Én is hónapokig tudok készülni a karácsonyra, legalábbis lelkiekben. Imádom a hangulatát! Kinnt sötététség, jobb esetben hó is, odabent meghitt melegség, barátságok fények, gyertyaláng. Együtt a család, nincs veszekedés vagy viszálykodás. És nagyon szeretem a karácsonyi dallamokat és filmeket is, nem tehetek róla! :D

Az ajándékok engem személy szerint nem érdekelnek, mi nem ajándékozunk a családban, olyan felesleges.

2012. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel egyik sem katolikus létemre az gáz???
2012. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a karácsony.A húsvétot nem is nagyon szoktam megtartani,egyszerűen valamiért soha nem szerettem.

Alapjáraton,mint évszak a tél áll közelebb a szívemhez. Szeretem a hóesést,a fenyőillatot,a karácsonyi csillagos eget,a sütik illatát.

2012. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!