Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarja megérteni,...

Miért nem akarja megérteni, hogy nem fogok többet odamenni? Állandóan veszekedés van belőle.

Figyelt kérdés

Nem akarok hosszú lenni, szóval megpróbálom röviden összefoglalni. Elköltöztünk barátom anyjáéktól, albérletben vagyunk. Mikor eljöttünk anyja mindennek elhordott engem is meg barátom is.. Komolyan mondom engem még soha senki nem alázott meg így, mint ő, pedig már veszekedtem pár emberrel. Barátom már megbékélt vele, ő néha átmegy. De mostanában egyre több mindent kitalál, hogy menjek el én is vele, holott tudja hogy nem akarok menni. Nemrég történt az eset, kb. 1 hónapja, még annyi se, szóval nem igen akarom betenni oda a lábam.

Mikor felhozza a dolgot, én szépen elmondom neki, hogy nem szeretnék menni, én nem tudom olyan hamar elfelejteni a dolgokat mint ő. Erre mindig elkezd velem veszekedni, hogy miért vagyok ilyen meg stb... Komolyan mondom ilyenkor már bennem is felmegy a pumpa, nem értem, hogy miért nem akarja megérteni, hogy nekem ez így tökéletes?! Most végre élhetem az életem, azt csinálok a pénzemmel, amit akarok. Ha akarok valamit venni magamnak (pl chips vagy akármi) nem kell dugdosnom, mert nem szól senki, hogy mire megy a pénz.. Kivagyok már teljesen. Azt hittem, hogyha eljövünk onnan, akkor milyen jó életünk lesz, hogy ő már nem lesz minden napi szinten a része. Erre tessék, még majdnem rosszabb, mint volt.. :(


2012. ápr. 12. 10:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Így viszont ne tervezz hosszú távra a társaddal! Egy ilyen családi összeférhetetlenség megöli a kapcsolatot. Jobb a béke, menj el rövid időkre, és ne vidd oda a chipszet :).
2012. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Azért nem tudja elfogadni, mert a számára két legfontosabb ember utalja egymást. Meg lehet érteni, hogy ez neki rossz.


Ha hosszú távra tervezel vele, szerintem engedj neki.

2012. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
az a helyzett hogy az ilyen fiúknál (a legtöbb fiúnál) az anya a no.1. Nekem is olyan barátom volt hogy az egész fizetését odaadta anyjának, meg egy csomo hitelt felvett miatta, ő meg ott rugott bele ahol tudott... ekkor a gyerek eldöntötte hogy befejezte, aynuka jött két hét múlva mézes mázos szavakkal és minden a régi volt....
2012. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom, ha már rágondolok, hogy ott kell legyek, még ha csak 5 percet is, rosszul leszek. Nekem ehhez idő kell. Mikor ő egyszer összeveszett tesómmal 4 hónapig nem jött hozzánk, megértettem. Ő miért nem tud engem megérteni? Az az igazság, hogy én nem tudok és soha nem is tudtam úgy csinálni, mint ők, hogy mintha mi sem történt volna, nekem ez nem megy, utálok jópofiskodni olyan emberekkel, akikről tudom, hogy utálnak.
2012. ápr. 12. 10:34
 5/17 A kérdező kommentje:

Utolsó. Nálunk is ez a helyzet. Mindig barátom volt a fejős tehén. Mai napig is.. Itt is kb 1 hétig tartott ez a dolog. Azóta ugye volt ott, és minden a régi, még majdnem én vagyok a szemét, mert megmondom az igazat az anyjáról.

Kihasználja az az igazság. Mióta eljöttünk egyszer nem érdeklődött, hogy mi van velünk. Az én családom áll csak mellettünk, anyumék még 1 házat is felajánlottak, hogy menjünk oda. Neki meg semmit nem segítenek, csak akkor keresik kb ha pénz kell..

2012. ápr. 12. 10:36
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, időt kellene adnia neked, de gondolom anyu otthon oltogatja ellened, ezért ilyen ideges. Hozd fel neki példaként a 4 hónapos esetet, és magyarázd el neki hogy - ahogy neki is - neked is több időre van szükséged. Szerintem teljesen érthető hogy egyelőre nem akarsz odamenni jópofizni.
2012. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam anyósommal, 1 év után lekezdett fúrni mert látta hogy komoly a kapcsolatunk, elhordott mindennek, a párommal nem ebszélt és mindez távkapcsolatban, még tiltotta is tőlem. Viszont a én párom kiállt mellettem, elköltözött hozzánk, erre anyósnak megjött az esze elkezdett nekem sírni meg nyivákolni a telefonba, hogy nem úgy gondolta bla bla, azóta évente 1 -szer ha megyek hozzájuk, de nem hiszem el hogy hirtelen ennyit változott....nálad a párod még naív, könnyen becsapható, hisz a fia neki meg az anyja, hosszú távra tényleg ne tervezz mert csak szomorú életed lesz tele vitákkal.
2012. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ezen már én is gondolkoztam, szerintem is eléggé oltogat. Biztos, hogy mond valamit, mert múltkor is ott volt barátom kb egész délután, és azt mondta, hogy nem beszélgettek semmiről, na ezt azért nem hiszem el, de nem álltam neki vitázni..


Felhoztam neki ezt a 4 hónapos esetet, de az volt a válasz, hogy az más volt.. Nem értem miért lett volna más, hisz ők nem vesztek annyira durván össze..


Az mondjuk tény, hogy mióta eljöttünk, azóta érezzük, hogy mintha távolabb lennénk egymástól.. Szinte minden nap szóba kerül anyja, és nem én hozom fel. Ő mondogassa, hogy kéne beleadni a végszámlákba meg ilyenek.. Igaz, akkor kicsit ideges leszek, és elkezdem mondani a magamét, mert jobb helye is lenne annak a pénznek. Mikor ott voltunk adtunk épp elég pénzt, bőven fedezett mindent..

2012. ápr. 12. 10:43
 9/17 anonim ***** válasza:

Náluk hasonló volt a helyzet csak éppenséggel nem az anyós,hanem após részéről.Engem az apósjelölt bántott meg annyira,hogy végleg eljöttem onnan.A párom követett,mert mellettem állt.Albérletbe mentünk.Az apósjelölt állandóan hívogatott minket.Én mondtam a páromnak,hogy mégis az apja,öreg is már,meg hát ő nevelte fel,Csak engem alázott meg,nem a fiát,így nyugodtan járjon hozzá,segítsen neki,de én soha többé nem teszem a lábam be abba a lakásba.Elfogadta a döntésemet,és ő ha az apja hívatta elment hozzá.Ez nem zavart.Menjen,de nekem ne kelljen találkozni vele.2 évig így elvoltunk.=9-dik születésnapjára meghívott engem is az apósjelölt.A párom megkérdezte tőle,hogyha elmegyek,bocsánatot kér tőlem??Azt válaszolta,hogy nem,mert még ma is ellenzi a kapcsolatunkat.Nem mentem,és a párom sem ment el.Nem sokkal utána meghalt.Én soha nem találkoztam vele többé azóta a csúnya balhé óta.

Mond meg a párodnak,hogy ő menjen nyugodtan ha akar,de ne erőltessen téged.Ha megbékéltél akkor elmész majd..(hogy mikor békélsz meg,rajtad múlik..)

2012. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
javítok* 79-dik születésnapja...
2012. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!