Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy apu ne...

Mit tegyek, hogy apu ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy mindezt fölösleges lenne leírnom, kissé szégyenlem, de már segítség kéne. Nem bírom nézni anyumat sokszor sírni, meg a véget nem érő veszekedéseket. Nem bírom ki, hogy ne szóljak bele. Végülis én járom meg egy szídással, valamit kitalál apum, hogy belém köthessen.


Előre elmondom, hogy erdélyi vagyok, itt másképp vannak a pénzek.


Anyum és apum házassága negatív. Szerencsére apu nem veri anyut (hanem apu nem élné túl egy rendőrségivel!!!), de nagyon sokat veszekednek. Szavakkal is eléggé megsérti apu anyut... Még nem mondtam, apum alkoholista. Mindennap tök részegen jön haza, mindig beleköt anyuba.


Mi mamámmal és nagybátyjámmal élünk együtt. Ugye apu és nagybátyjám sógorok, nagyon rossz a kapcsolatuk. Sokszor nagyon összevesznek mindenen, volt, hogy úgy összevesztek, apu felköltözött 4 napra az épülő házunkhoz, alig akart hazajönni.De amikor hazajött, minden kezdődött elölről. Apu mindenféle hülyeséget kitalál, itthon osztja az észt, meg átkozza nagybátyjámat és mamámat, már nagyon elegünk van belőle. Ők anyum felőli rokonai, nagyon nyugodtan átkozza. Nem csak őket, anyum egész rokonságát. Minket nem szeret részegen, mindig mondja, hogy neki 20 milliója van, mindenki tartozik neki, és mindenki kihasználja őt.


Van, hogy egy-egy veszekedés után apu fogná magát, és felmenne az épülő házunkhoz, anyu lefogja. Anyu nagyon ideges, ha nem ér időben haza. Nincs mit csodálni, én is így lennék vele...


Nem egyszer fordult ám elő olyan, hogy olyan részegen jött haza, hogy még a biciklivel el is esett, de a hátsókertünkben esett össze, és a hideg földön aludt. Aztán nagybátyjám szedte össze, ebben az a rossz, hogy az ő kapcsolatuk ugye rossz. Ezért is veszekednek, nem csak anyu és apu, hanem nagybátyjám és apu is... Azért nagybátyjám is néha olyanokat dob oda apumnak, hogy apu felhányja.


Felhányja azt is, hogy néha anyu elvesz apum pénzéből, mert ki kell fizetnie apu telefonján az előfizut. Ezt is felhányja.


Ez a mondata fáj a legjobban, amikor nem józan: "Ma este nem szeretek senkit! Ma nem..."


Mindenért anyut hibáztatja, meg a nővéremet, néha engem is. Volt, hogy rosszul szóltam vissza, majdnem felpofozott, persze anyu elém állt, és nem engedte... Anyu sokat sír apu miatt.


Ma elegem lett anyu rokonságának az átkozásából, visszaszóltam, megmondtam, hogy már nagyon elegem van ebből, ha nem tetszik anyu rokonsága, ne nézzen rájuk! Persze ezért is felkapta magát, és elkezdett veszekedni velem. Tudom, hogy provokálom evvel, de már nagyon idegesít.


El kellene váljanak... Anyu már tervezgeti, meg néha apunak is eszébe jut a válás. Ha azt mondom, családpsziológus (nem tudom jól leírni), apu lehülyéz, anyu szerint nem tesz semmit. Ez kilőve. A rokonoktól félek segítséget kérni. Szégyenlem az egészet...


Írhatnék még egy regényt, de itt befejezem.

Ti mit tennétek? Ha volt már lyen problémátok... hogyan oldottátok meg?

12/L



2012. ápr. 5. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nehéz a helyzet,de nem megoldhatatlan.

Édesapádnak egy elvonó kúra lenne talán a megoldás,akár erőszakkal is, el vinni oda.


Ha semmiképp nem működik,akkor sajnos csak a válás maradt.

2012. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat...

Szerintem nem tudnánk az elvonó kúrára elvinni. Borzasztó nagy rendszert kellene belőle csinálni.

Akkor marad a válás. Rábeszélem anyukámat, hogy minél hamarabb... Már nem azért, de ez így nem jó. Nagyon sajnálom anyumat. :(

2012. ápr. 5. 20:01
 3/9 anonim válasza:

Előre mondom, ez az én véleményem, nem biztos hogy igazam van.


Szerintem egyrészt egy ilyen összetett dolgot nem lehet megoldani, másrészt meg ez nem a Te feladatod. Kétségtelen, hogy Te vagy ennek az egyik legnagyobb elszenvedője, de akkor sem Neked kell ezt megoldani; másrészt pedig hiába próbálsz tanácsokat adni, nem fognak Rád hallgatni, mondván "te még gyerek vagy és hülyeségeket beszélsz úgyis". Lehet hogy ezt így nem mondják ki szavakkal, de akkor sem bíznak benned, és veszik komolyan a véleményed.


Tanácsot viszont tudok adni. Nem 5 perc alatt lesz jobb az életed, hanem 15 év múlva, de az is valami.


Próbáld meg valahogyan elfogadni / elviselni a helyzetet. Alkalmazkodj a környezetedhez, de ne válj olyanná, mint a környezeted. Alkalmazkodás alatt azt értem, hogy ha hülyeségeket beszélnek, akkor mond azt, hogy "oké, rendben értem, úgy fogom csinálni". De közben magadban tudod, hogy ez hülyeség.


Ha elhinnéd amit mond, akkor olyanná válnál Te is, ami szörnyű lenne. Ha ellenkeznél, kapnál pár pofont, nem kapnál vacsorát, és minden maradna a régiben. Ezért csak játszd el hogy mindennel egyetértesz.


És közben a legfontosabb: az adott, nem túl jó körülményeid függvényében, igyekezz minél jobban tanulni! Találd ki, hogy mi érdekel, és gyúrj rá azokra a tárgyakra, amik azon a területen fontosak lesznek az egyetemi felvételinél. Még fiatal vagy, mindenképpen menj nagyon erős, nagyon jó minőségű elitgimnáziumba! Onnan sokkal könnyebb dolgod lesz egyetemre menni, jobban boldogulni fogsz a tárgyakkal.


Ha pedig felvettek az egyetemre, akkor mehetsz másik városba az értelmes és művelt barátaiddal albérletbe / kollégiumba, egész álló nap okos emberek vesznek körül, és azt tanulhatod, azzal foglalkozhatsz, amivel akarsz.


Apukádnak sok pénze van mint mondtad, annyira csak szeret, hogy támogasson. Ha nem, akkor vegyél fel diákhitelt, vagy heti pár órában vállalj diákmunkát (annyit azért ne, hogy a tanulás rovására menjen).


Miután lediplomáztál, akármelyik menő céghez elmehetsz dolgozni, normális házban fogsz lakni, normális barátaid lesznek, normális életed lesz, boldog lehetsz, és semmilyen bunkó embert nem kell elviselned.


Javaslom az olyan szakokat egyetemen, mint pl. gépészmérnök, villamosmérnök, matematikus, alkalmazott közgazdász, fizikus, vegyészmérnök, építészmérnök, építőmérnök, stb.


Ez egy olyan tanács, ami tapasztalatom és tudásom alapján működik. Ettől függetlenül másnak lehet más véleménye, de szerintem ez lenne a legjobb megoldás Számodra.


További szép napot, remélem hasznos volt a válaszom :-)

2012. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ja és 23/F mérnök :-)
2012. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia , Én is erdélyi vagyok !


Nagyon sajnálom a kialakult helyzetedet , amiért ugye nem is Te vagy a felelős és ebből adódik , hogy nem is tehetsz ellene semmit sem !

Ez a felnőttek dolga , Te csak egy SZENVEDŐ alanya vagy .

Igazából a leírtak alapján nem látok más megoldást , mint a válást !

Ez neked is és a családodnak is 1 megváltás lenne, nem lennél minden nap lelki terrorban és élhetnéd tini éveid kezdeti szakaszát , ha már nem volt felhőtlen gyermekkorod !

Sajnos az alkohol népbetegség ,

hinni lehet a csodákban, de nem hiszem , hogy apukád az alkohol helyett titeket , a családját választaná !

Amíg együtt maradtok inni fog , hiszen eddig is ezt tette az ital hatására agresszívebb , .........Ő ebbe már beleszokott, nem fog változtatni !


Anyukáddal nektek kell változtatnotok saját életeteken , hiszen egyszer élünk , becsüljétek többre magatokat, minden kezdet nehéz, de ennél csak jobb lehet !


Később apukád is lehet , hogy rájön , nem jó út amin jár, amit választott ,...........


Ha van rá mód és már úgy is tervezték a szüleid akkor legyenek rád is tekintettel és biztosítsanak neked jobb , nyugodtabb légkört , mert sajnos most nagyon felelőtlen példát látsz és vagy lelkigyenge leszel , vagy ha később a te jövendőbelid inni fog , természetesnek fogod venni, hiszen ebben nőttél fel !


Kitartást , :-)(Csíkszereda)

2012. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kaptál is egy zöld pacsit! :)


A végére, ahogy mesélted az egyetemet, meg hogy mi legyek... elvigyorodtam. Ez tényleg hasznos válasz volt. :) Matematikusnak meg fizikusnak nem tudnék menni, mert ahhoz nem értek. A matek és a fizika a gyenge pontom...


Neked is köszönöm a választ. :)

2012. ápr. 5. 20:16
 7/9 A kérdező kommentje:

Közben jött egy új válasz...

Köszönöm! :)

Valóban igazad van, csak reménykedhetünk a jóban...

Nem is laksz olyan messze tőlem, szovátai vagyok. :)

2012. ápr. 5. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Budapesten élek , már 23 éve, de tavaly is voltam otthon !

Nagyon honvágyam van , de már ideköt minden !

A párom is Budapesti , tavaly vittem először haza, vissza sem akart jönni.

3 napból 5 nap lett, ........idén is megyünk !


:-)

2012. ápr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Úgy látszik hasonló cipőben járunk. Lehetne azt is mondani, hogy sorstársak vagyunk.

Az én apám ha iszik iszonyatosan agrasszív és akkor hetekig abba sem hagyja az ivást, max. ha dolgozni megy. Neked annyiban jobb a helyzeted, hogy anyukádat nem veri, az anyukám az kap tőle ha olyan kedve van apámnak. Nekünk kell megvédeni tesómmal. Már kb. 15 éve csinálja kisebb leállásokkal. Anyukámat annyiszor beégette már, főleg mikor bálba mentek vagy esküvőre, még nekem is égett a pofám. Sírást kapok mikor úgy kell látnom, hogy alig tud járni a piától és majd össze esik. Ráadásul anyukámat is terrorizálja és neki is mondd olyanokat, hogy nem szereti meg hasonló undorító dolgokat. Segítséget kérni én sem merek. Sajnos én is így nőttem fel, hogy ezt a műsort kellett látnom évekig. Anyukám mindig mikor apa részeg azt mondja hogy elválik, de mikor józan mindig megbocsát neki mert nagyon szereti. Pedig én próbáltam rávenni a válásra, mivel mi már úgy is kirepültünk (hála az égnek). Anyukám is rengeteget sír emiatt. Én egyszer kaptam tőle egy hatalmas pofont csak mert átmentem a szomszédhoz. A szemébe mondtam hogy utálom, azóta engem nem bánt. Próbáltam vele beszélni részegen, hogy ezt fejezze be, akkor meg is ígérte és mégis elment inni. Az a baj, hogy józanon pedig totál maga ellentéte és nagyon jó fej. Szeretem mikor józan és anyukámat is szereti olyankor. Igaz józanon is tud néha idegbeteg lenni de sokkal ritkább. Egyébként sajnos tesómmal eléggé rányomta az életünkre ez a bélyegét én eléggé antiszociális és totál félénk lettem, tesóm meg igaz bátrabb, de ő is agresszív és akaratos lett mint apám. Mivel apám ilyen részegen, és mint nálatok is nálunk is apám a pénzével jön, mivel ő keres a legjobban nálunk. Anyukám hányszor kapott mert részeg volt és más kaját mert csinálni amit nem kedvel annyira és olyankor még sértegeti is és sértegeti pedig annyira nem is kövér.

Egyébként én most láttam a neten, hogy vannak ilyen kapszulák. Kipróbáltatom vele, hátha beválik. Majd beszámolok róla. A baj nálunk is az, hogy elvonóra magától sosem fog menni.. így marad ez a módszer.

2012. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!