Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rámehet a házasság arra, hogy...

Rámehet a házasság arra, hogy nem lehet a párnak gyereke?

Figyelt kérdés

Szerettek volna gyereket de esküvő után egy évvel kiderült a fiúnak nem lehet mert teljesen steril és a lánynak is vannak problémái. Hozzáteszem nem fitalaok már 40 körül vannak.

Szerettek volna gyereket, és persze a környezetükben mindenkinak mostanság született babája.

Ugy fogják fel hogy ez a karmájuk meg ilyenek, de elgondolkoztam hosszabb távon évek múlva mindenki családos Ők meg csak ketten vannak. EGy idő után csak a mozi, a barátok menni ide oda.Nem lesz unalmas? Főleg ugy hgy nem önszántukból mondtak le a babáról, hanem hogy nem lehet.


2012. ápr. 12. 10:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%
40 évesen már ne is vállaljanak gyereket, mert az már a gyerekre lesz ártalmas. Gondold el mire a gyerek 20 éves lesz, addigra a szülők már elmúltak 60 évesek, és sokan nem élik meg még a 60 éves kort sem :S.
2012. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjanak örökbe egy gyereket. Ha nem lehet saját gyerekük, ez is egy megoldás lehet.
2012. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Az első válaszoló nagyon együttérző, intelligens...


Egyébként nem feltétlenül megy rá a házasság. Pláne, ha mindkettejüknek van valami egészségi problémája. Mert ha csak az egyik fél miatt nem lehet, akkor egy idő után az "egészséges" fél óhatatlanul elkezdi hibáztatni a másikat, és nem biztos, hogy felvállalja a gyermek nélküli életet.

2012. ápr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

nem akarnak, csak saját!


Ugy vannak vele majd mással elütik az időt.

De nem tudom én belegondoltam Nekem egy idő után rettentően sivárnak tűnne az élet.

(oké mondjuk nekem van két gyerkőcöm kicsit más. nem mondom h nem tudnék utazgatni meg pihenni de én hosszu távon nem tudnék igy élni)

2012. ápr. 12. 11:06
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
60 éves az fiatal, feltéve, ha nem a bolti előregyártott moslékokat eszi.
2012. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyám, apám lassan 70 éves, mindennap úsznak, futnak, moziba, színházba, kíállításra járnak, sokat utaznak, nagy baráti körük van.Fiatalabbakmint sok harmicéves. Semmi gond azzal ha valaki 40 évesen szül.

A kérdésre, szerintem nem gond,a mi baráti körünkben is van 2 gyermektelen házaspár.Azért az élet nem csak a gyereknevelésből áll, ők ugyanúgy barátok és rész vesznek mindenben ésnem érzikmagukat kevesebbnek,mert nincs gyermekük

2012. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
42%
3-as mi a problémád ezzel? Ép ésszel végig gondolva már 41 évesen nem egészséges a gyerek számára. Húgomat is most lesz 10 éves, apa meg több mint 55 éves. Gondold el mire húgom 20 éves addigra apa több mint 65, és nem mellesleg röntgenekkel foglalkozik, így arák kockázata is magasabb nála, és azt is bele vesszük hogy az ő apja rákban hunyt el, akkor nem valami fényes jövő áll húgom előtt. Hisz huszonéves lesz mire félárva lesz, és gondolom te is nagyon boldog lennél ha éppen hogy elhagytad a szülői házat meg is halna az egyik szülőd.
2012. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

44%

Durván fogalmaztál, de néha én is így érzek pár anyukával szemben.


Hát nekem sem valószínű, hogy lehet majd gyermekem, párom meg egyszer kijelntette, hogy akkor vége a kapcsolatnak...Rettentően család-centrikus. Még nem mertem neki elmondani, elég rossz passzban van így is.

Örülj neki, hogy neked nincsenek ilyen jellegű problémáid, kérdező.


28/N

2012. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem mindenki életcélja az, hogy szüljön. Persze, a legtöbb ember szeretne gyereket. De nem hiszem, hogy ettől lesz valakinek jó és értékes az élete.

Én most 23 vagyok és pár év múlva már szeretnék gyereket a páromtól, de nem fogom elhagyni vagy beleőrülni, ha nem lehet. Akkor vagy örökbe fogadunk vagy továbbra is egymásért élünk.

5 éve vagyunk már együtt (együtt is élünk) és nem tudom elképzelni Nélküle. A gyerek nélkül, aki még nincs inkább.


Szerintem ez személyiség függő és nem biztos, hogy a kapcsolat rovására megy. Egy gyerek nem tartja össze kapcsolatot. Nem véletlen, hogy a legtöbb válás a gyermek születése utáni években történik. Akkor sokkal több probléma előjön, és ha addig sem volt igazán jó a kapcsolat, akkor könnyen végleg tönkre megy.

2012. ápr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
...az első választ már törölték is... Nem véletlen.
2012. ápr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!