Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokaknak miért fura az, hogy...

Sokaknak miért fura az, hogy jóban vagyok a volt férjemmel?

Figyelt kérdés
3 éve váltunk el,van egy 5 éves kislányunk,akit mindketten imádunk. A 3 év alatt próbáltam ismerkedni,de egy idő után mindig szakítottak velem mondván: még mindig a volt férjemet szeretem. Én tudom,hogy ez nincs így,szimplán csak jó a kapcsolatunk.Van,hogy áthívom ebédre,az ünnepek alatt egy napot mindig együtt töltünk,sokat beszélünk. Ez olyan nagy baj? Az exemmel is hasonló a helyzete,ő se talál magának párt. Miért ilyenek az emberek? Miért nem lehet megérteni,hogy nekünk múltunk,közös gyerekünk van, 13 évet az életünkből együtt töltöttünk?
2012. ápr. 12. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Mert -főleg gyerekkel - akkor szokás elválni, ha már tényleg menthetetlen a kapcsolat, utáljuk egymást,csak veszekszünk, és ezt is feltételezik. Okkal féltékenyek,hiszen ti kedvelitek egymást, összeköt 13 év és egy gyerek. Én sem értékelném. Furcsállanám azt is, hogy ha ilyen jól elvagytok, miért nem tudtatok 1 család maradni? (Nálatok ez nem érték?)
2012. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megcsalt
2012. ápr. 12. 13:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvált szülők gyerekeként mondom: jól csináljátok. Utáltam és mind a mai napig utálom az ünnepeket a folyamatos "kinél legyünk melyik nap" viták miatt :-(


Párkeresőként viszont megértem a másik oldalt is. Te írtad: múltatok, közös gyereket van, 13 közös év van mögöttetek. Ez önmagában is féltékenységre adhat okot, akkor meg főleg, ha jóban is vagytok.


Szerintem az lenne a normális, ha csak a gyerek miatt találkoznátok. Az furcsa, hogy a szerelmi életeteket is egymással beszélitek meg.

2012. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
És nem tudjátok újrakezdeni?
2012. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is jóban volt az exnejével. Néhány hónapja vesztek össze valamin, azóta harag van, csak a gyerek miatt beszélnek néha (a gyerek már van annyi idős, hogy közvetlenül beszéljen az apjával).


Én ebben nem láttam semmir osszat, amikor megismerkedtünk, mert egyértelmű volt, hogy inkább haveri a viszony, mint férfi-nő.

2012. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Lám, lám, mondom én, hogy egy megcsalás nem tud egy kapcsolatot menthetetlenül megrontani. Ti vagytok rá az élő példa. Ezért van nagyon sok újrakötött házasság. Minden rendben van veletek. Együtt is vagytok meg szabadok is vagytok. Mondom én, hogy jól van ez így.
2012. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

És nincs valami alapja annak, amit mondtak? Már nem szereted a volt férjedet?

Nem mintha nem lenne tök normális, hogy jóban vagytok, mert az a jó mindenkinek, főleg a gyereketeknek, ha a szülei a válás ellenére is tudnak beszélni egymással.

2012. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt soha nem fogom neki megbocsájtani,mert összetörte a szívem. 16 éves korunk óta együtt voltunk,benne bíztam a legjobban és ezt tette velem. Szinte szó szerint belebetegedtem,mert úgy éreztem,nem vagyok elég jó neki. Szóval újrakezdésről szó sem lehet. Lehet,én vagyok túl önérzetes,de akkor sem.Ezen már mindketten túl vagyunk. Csak szimplán jó kapcsolat van közöttünk,mert nem akarom hogy az legyen,mint sok más elvált szülőnél,vagyis hogy a gyerekem több időt töltsön az óvónénivel mint a saját édesapjával.
2012. ápr. 12. 13:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fogod neki megbocsátani? Ez csak azért fura, mert ebben az is benne van, hogy még nem léptél túl rajta, talán épp ezért nem megy az ismerkedés másokkal. Mert azóta legalább 3 év eltelt, el is váltatok, nem lenne többé okod tartani a haragot magadban ezzel kapcsolatban.
2012. ápr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Túlléptem rajta,tényleg :) Amit írtam úgy értettem,hogy a világon semmi értelme nem lenne újrakezdeni,mert én ezt mindig felhánytorgatnám neki és ilyen téren nem tudnék benne megbízni.Neki meg örökké vezekelnie kellene. Ezért is váltunk el,mert egy ideig próbáltuk rendbe hozni,de nem ment.

Azóta volt már egy 1 éves kapcsolatom is,de ő nehezen viselte,hogy sokat kell találkozni a volt férjemmel.

2012. ápr. 12. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!